• Najważniejsi są ludzie! Zadowoleni uczniowie i profesjonalna kadra.
        • Szkoła z oddziałami integracyjnymi.
        • U nas wszystkie dzieci są ważne.
        • Doskonale wyposażone sale lekcyjne.
        • Korzystamy z najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych: komputerów, rzutników, tablic multimedialnych.
        • Świetne warunki do rozwoju fizycznego.
        • Szkoła dysponuje halą sportową, salą gimnastyczną, salą do gimnastyki korekcyjnej i boiskiem wielofunkcyjnym.
        • Dbamy o bezpieczeństwo i wygodę naszych uczniów.
        • Mamy podjazd i windę dla osób niepełnosprawnych ruchowo, monitoring wewnątrz i na zewnątrz budynku.
        • ZAPRASZAMY
          • Jasełka 2018

„Znalazłem Człowieka!”. Poszukiwania Diogenesa z Synopy, jednego ze starożytnych filozofów, zakończone! Oto narodził się Człowiek! Bóg – Człowiek! On jest Drogą, Prawdą i Życiem, Wzorem, „jak żyć, jak stawać się człowiekiem”. Oto przesłanie tegorocznych Jasełek. Uczniowie klas III Gimnazjum intensywnie pracowali, by tę przewodnią myśl odpowiednio ubrać w słowa i gesty, wyrazić tańcem i śpiewem... W końcu, by także osobiście otworzyć i zaangażować serce, mające zdolność przyjęcia Nowonarodzonego, jak uczynił to bohater jasełkowy - Sługa Heroda. Przyjąć i pozostać Mu wiernym. Tego życzymy sobie nawzajem na czas Świąteczny i Nowy 2019 Rok.

• Wolontariat Wincentyński

Dynamicznie w ostatnim czasie pracuje Wolontariat Wincentyński. Wiele nowych wyzwań, jak np. zbiórka pieniędzy przy naszej Parafii na Kościół za naszą wschodnią granicą, pomoc przy pakowaniu paczek mikołajkowych dla osób niepełnosprawnych pod opieką „Cyrenejczyka”, czy też „Szlachetnej Paczki” oraz wyjazd na lodowisko z dziećmi.

• TURBO MIKOŁAJE

Na ręce Pana Łukasza Latosia
            składamy serdeczne podziękowania
            dla
            TURBO MIKOŁAJÓW, pomocników oraz ofiarodawców
            za okazane serce i obdarowanie dzieci prezentami.
            Inicjatywa podjęta przez TUNINGFEST MOTOSHOW LIMANOWA polegała na zebraniu środków od sponsorów, przygotowaniu prezentów i dostarczeniu ich do domów wybranych dzieci. Uwieńczeniem akcji był zjazd zmotoryzowanych Mikołajów na limanowskim rynku w dniu 8 grudnia 2018 r.

• Teatrzyk kamishibai

W okresie przedświątecznym, 12 grudnia 2018 r. biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie z panią Barbarą Wysowską, pracownikiem Biblioteki Pedagogicznej – filia w Limanowej, która po raz kolejny zaprezentowała dzieciom starą, wywodząca się z Japonii formę opowiadania bajek – teatrzyk kamishibai.
            Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10 - 16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.
            W przedstawieniu o tematyce świątecznej wzięły udział dwie klasy: 2c z panią Regina Pajor i 3a z panią Jolanta Juszkiewicz. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajki pt.: „Trzy gwiazdki szczęścia” autorstwa Ewy Stadtmuller. Wyjątkowy świąteczny nastrój skłonił dzieci do tego, aby podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, p

• Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia, w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji uczniowie klasy 5d Szkoły Podstawowej, pod opieką pani Joanny Fiejtek przygotowali akademię pt: „Dziecko też człowiek” . W trakcie akademii występujący uczniowie w wierszach i piosenkach mówili o prawach jakie mają dzieci i dorośli. Zwrócili uwagę na to, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych - kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa. Przypomnieli również, że oprócz praw mamy także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka.

• Szlachetna paczka w Trójce

Drodzy Darczyńcy…

Za nami XVIII finał Szlachetnej Paczki, pierwszy nasz wspólny. Finał, który 8 grudnia zakończył się bardzo radośnie. To dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu oraz otwartym na potrzeby drugiego człowieka sercom odnieśliśmy sukces. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie rzeczowe i finansowe, dzięki któremu mogliśmy spełnić wszystkie potrzeby rodziny. Mamy nadzieję, że dzięki Wam nadchodzące święta będą dla nich naprawdę szczęśliwe i spokojne.

• Partnerzy

• {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3