• maTEMATYKA INNOWATYKA

        • 23.11.2018
        • 20 listopada odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie projektu pn. "maTEMATYKA INNOWATYKA", realizowanego w ramach V edycji Programu grantowego "mPotęga", zorganizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć .

          Organizatorem zadań projektowych było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”.

          Projekt adresowany do młodzieży w wieku 13-16 lat miał na celu  poszerzenie wiadomości i umiejętności związanych ze światem geometrii i figur przestrzennych, poszerzenie wiedzy na temat produktów bankowych takich jak: kredyt, pożyczka, lokata oraz kształcenie umiejętności logicznego myślenia i pracy zespołowej.

           W ramach projektu został przeprowadzony w naszej szkole cykl praktycznych lekcji  matematyki, w których wzięli udział uczniowie klas:7a, 8b i IIIC gimnazjum.

          Zajęcia odbywały się od września do listopada br.

          Z wypowiedzi Pani Eweliny Białoń wynikało iż młodzież uczestnicząca w zajęciach projektowych wykazała się obszerną wiedzą, kulturą osobistą i chęcią poznawania nowych przydatnych pojęć i umiejętności.

          W podsumowaniu projektu wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania"Przyjazna Ziemia Limanowska", przedstawiciele partnerów projektu ,czyli Banku Spółdzielczego w Limanowej oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej, m.in:

          • Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”
            – Pan Stanisława Piegza
          • Sekretarz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”
            – Pani Urszula Nowogórska
          • Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 3 im ks. płk Józefa Jońca w Limanowej
            - Pan Wiesław Wójtowicz
          • Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej
            – Pan Waldemar Żurek
          • Dyrektor Handlowy Banku Spółdzielczego w Limanowej
            – Pani Zofia Szewczyk
          • Kierownik Zespołu Koordynacji Działalności Handlowej Banku – Pani Sabina Załupska
          • Pracownik Banku Spółdzielczego w Limanowej
            – Pani Anna Kądziołka
          • oraz główni uczestnicy projektu, czyli uczniowie klas:7a, 8b i IIIC gimnazjum.

          Na zakończenie spotkania - Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” przekazał na ręce Pana Dyrektora Wiesława Wójtowicza    naukowy komplet brył geometrycznych wraz z ekierką tablicową.

          Cz. Michalik, For. A. Kądziołka

        • Święto Niepodległości

        • 17.11.2018
        • Uczniowie wraz z wychowawczyniami klas 0-3 w dniu 9 listopada br. spotkali się na sali gimnastycznej, aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

          W tym dniu podsumowana została praca wychowawcza uświadamiająca, że należy znać historię Polski oraz , że  trzeba podziękować naszym dziadkom za to, że możemy żyć w wolnym i pięknym kraju. Na sali rozbrzmiewały głośno i z zaangażowaniem śpiewane pieśni patriotyczne oraz najważniejsza pieśń - „Mazurek Dąbrowskiego”.

          Uczniowie klasy 2a pod kierunkiem Małgorzaty Ociepki przygotowali wzruszającą część artystyczną ukazującą trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości. Wiersze recytowali również uczniowie klas trzecich, a najmłodsze dzieci z zerówki zatańczyły taniec biało – czerwonych rękawiczek.

          Na zakończenie 100 minutowego spotkania podsumowany został konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsze miejsce w Polsce”. Pan dyrektor Wiesław Wójtowicz wraz z panią Dorotą Mamak wręczyli nagrodzonym dzieciom książki.

          Na uznanie zasługują wszystkie dzieci, które z powagą i w skupieniu w biało czerwonych kotylionach pięknie śpiewały przygotowane pieśni.


        • 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

        • 17.11.2018
        • 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole niezwykle uroczyście.

          9 listopada o godzinie 11:00 w hali sportowej zebrali się uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Byli wśród nich: pan Władysław Bieda- Burmistrz Miasta Limanowa, pani Jolanta Juszkiewicz- przewodnicząca Rady Miasta, pani Irena Grosicka- radna Miasta, pani Halina Waktor- kierownik Wydziału Organizacji Edukacji Urzędu Miasta Limanowa oraz pan Michał Bulanda - przewodniczący Rady Rodziców.

          Kulminacyjnym momentem oficjalnej części akademii było odśpiewanie punktualnie o godzinie 11:11 czterech zwrotek Hymnu Narodowego i włączenie się tym samym naszej społeczności szkolnej w do ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej.

          W części artystycznej uczniowie w formie teatralnej opowiedzieli o tym, jak przetrwaliśmy, jako naród, ponad 123 lata niewoli i doprowadziliśmy do odzyskania niepodległości. Zwrócili szczególną uwagę na trzy filary polskości: polski dom, polską szkołę i polski Kościół.


        • Wolontariat Wincentyński

        • 20.11.2018
        • Czas październikowy dla Wolontariatu Wincentyńskiego w naszej szkole był bardzo pracowity.

          Rozpoczęliśmy od udziału w zbiórce na Dzieło Nowego Tysiąclecia (14.10). Jest to akcja związana z dorocznym Dniem Papieskim, a środki finansowe w całości przekazywane są na stypendia dla młodzieży zdolnej, która bez tej pomocy nie mogłaby kontynuować dalszej nauki.

          W kolejną niedzielę (21.10) naszym zadaniem było liczenie wiernych przy parafii Matki Boskiej Bolesnej. Tutaj zaangażowało się 48 osób. Cieszyliśmy się, z małego „wynalazku”, a mianowicie z ręcznego licznika, który bardzo ułatwił nam to matematyczne przedsięwzięcie.

          W naszej szkole zorganizowana została także akcja zbiórki Różańców dla parafian misjonarza pracującego na Wyspach Fidżi – mieliśmy radość przygotowywać je do wysyłki pakując do osobnych woreczków.

          W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych – 29-31.10 młodzież Wolontariatu Wincentyńskiego wyruszyła na limanowskie cmentarze, by poszukiwać grobów zapomnianych i dawno nie porządkowanych. Byliśmy przygotowani do pracy, mając ze sobą worki na śmieci, rękawiczki, nawet małą kopaczkę i oczywiście lampiony, które zapaliliśmy. Była to okazja, by wspólnie popracować, porozmawiać, a także pomodlić się za tych, których groby porządkowaliśmy.

        • Wizyta stomatologa w oddziale przedszkolnym.

        • 23.11.2018
        • W dniu 30.10.2018r. oddział przedszkolny 01 i 02 odwiedziły Panie z Gabinetu Stomatologicznego.

          Dzieci miały możliwość oglądnąć niektóre przyrządy używane w gabinecie oraz wziąć je do ręki. Następnie Panie opowiedziały w jaki sposób prawidłowo myć zęby, każde dziecko mogło spróbować szczotkować ząbki na modelu. Jedna z Pań przeczytała opowiadanie o Zuzi, która nie chciała myć zębów i co ją przez to spotkało. Dzieci słuchały z uwagą. Na końcu każdy pokolorował malowankę. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a na koniec każdy obiecał, że nie będzie się już bał wizyty u dentysty.

        • Kolejne spotkanie z policjantami.

        • 23.11.2018
        • Kolejne spotkania „zerowiaków” i „pierwszaków” z policjantami z Komendy Powiatowej Policji przy współudziale przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Limanowej.

          23 października odbyło się drugie już spotkanie kolejnych oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas z policjantem podczas, którego omówione zostały  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach,  rola odblasków w zwiększeniu widoczności dzieci na drodze.  Ta ciekawa lekcja z policjantem wzbogacona została o  praktyczne ćwiczenia podczas, których mali uczestnicy ruchu drogowego wykazali się dobrą znajomością podstawowych znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po drogach miejskich z  chodnikami oraz poza miastem, gdzie korzystają z samych poboczy.  Przedstawiciele poszczególnych grup wzięli udział w minikonkursie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Każde dziecko otrzymało kolorowe znaczki odblaskowe ufundowane  przez Bank Spółdzielczy w Limanowej. To była bardzo ciekawa lekcja.

        • Konkurs plastyczno- fotograficzno- literacki.

        • 23.11.2018
        • W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości parafia limanowska obchodzi stulecie swojej konsekracji. Z tej okazji został przeprowadzony konkurs plastyczno-fotograficzno-literacki.

          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie i otrzymali następujące nagrody: wyróżnienie w kategorii plastycznej dwie osoby: Ewelina Majda i Karol Strug; natomiast III miejsce w tej kategorii otrzymała Emilia Fiejtek. W kategorii fotograficznej III miejsce otrzymała Maja Król, I miejsce Oliwia Grochot. Nagrody zostały wręczone dzieciom na zakończenie Sympozjum w dniu 27.X. 2018r Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do zdobywania cennych nagród. Prace konkursowe pomagały przygotować dzieciom katechetki P. Marta Kędroń i s. Teresa Sokołowska.

        • Pełni ducha i posłani.

        • 23.11.2018
        • 21 października obchodziliśmy Niedzielę Misyjną.To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła.

          Rozpoczynający się Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem ,,Pełni ducha i posłani". Z tej okazji uczniowie naszej szkoły w strojach dzieci z krajów misyjnych uczestniczyli we Mszy św przygotowując   liturgię słowa i śpiew. Po Mszy świętej został zorganizowany kiermasz ciast i  upominków wykonanych przez dzieci i  rodziców. Dochód z kiermaszu został przekazany na cele misyjne. Młodzież również modliła się w intencji misji na różańcu. Wszyscy przecież jesteśmy wezwani aby głosić światu Ewangelię czyli być misjonarzami. Przy tej okazji bardzo dziękujemy rodzicom za wielką pomoc przy organizacji Niedzieli Misyjnej i kiermaszu.

          M. Kędroń

        • Światowy Dzień Mycia Rąk.

        • 23.11.2018
        • W czwartek 18.10. 2018 roku w naszej szkole; już po raz drugi; odbyła się akcja związana z prawidłowym myciem rąk w ramach Światowego Dnia Mycia Rąk. Poprzez gry, zabawy edukacyjne oraz praktyczną naukę uczniowie z oddziałów „Zerowych” uczyli się dbania o higienę rąk w ciągu dnia.

          Światowy Dzień Mycia Rąk to wydarzenie celebrowane raz w roku w ponad 100 krajach na całym świecie. Celem wydarzenia jest uświadamianie roli mycia rąk u najmłodszych oraz zapobieganie chorobom wynikającym z nieprzestrzegania prawidłowej higieny.

          Na koniec zajęć dzieci podpisały poprzez obrysowanie rąk kontrakt oraz ślubowały:„Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie”

          Akcji towarzyszyła miła atmosfera i wesoła zabawa, a w nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i naklejki.


        • Wycieczka do stadniny koni "Apacz".

        • 23.11.2018
        • 12 października nasza klasa 1 ”a” wraz z klasą 1 ”b”, korzystając z uroków jesiennej pogody, wybrała się na wycieczkę do stadniny koni „Apacz” w Mszanie Górnej.

          Podczas drogi mogliśmy podziwiać piękno gór Beskidu Wyspowego oraz zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.  Po przyjeździe na miejsce oglądaliśmy stajnie i boksy. Wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o  hodowli koni, ich zwyczajach, sposobie życia, zapoznaliśmy się ze sprzętem jeździeckim. Każdy z nas mógł pogłaskać i przytulić się do konia, a następnie odbyć krótką przejażdżkę pod okiem instruktora. Czas oczekiwania na jazdę konną wykorzystaliśmy na wspólne zabawy i smaczny poczęstunek – kiełbaski z grilla. Wycieczka bardzo nam się podobała.

        • Pisaliśmy VI Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

        • 24.11.2018
        • We wtorek 9 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym projekcie edukacyjnym Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

          Dyktando pisali  jednocześnie uczniowie szkół z sześciu województw!

          Była to równocześnie próba pobicia rekordu Guinessa na największą liczbę osób piszących dyktando w tym samym czasie.W etapie szkolnym  wzięło udział 90 uczniów w dwóch grupach wiekowych:

          klasy 4- 6 (55 osób)

          oraz klasy 6-7 i III gimnazjum (35 osób) .

          Najlepsze wyniki (tj. 75% punktów i więcej) uzyskali:

          Amelia Piechówka

          Igor Romaniuk

          Kacper Pałka

          Anna Dziobek

          Jan Fiejtek

          Anna Witowska

          Amelia Wąsowicz

          Ich prace zostały przesłane do Małopolskiej Komisji Konkursowej celem weryfikacji i kwalifikacji do etapu wojewódzkiego.

          Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a najlepszym życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

          Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie była okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

        • Konkurs recytatorski "A ja jestem Polak mały"

        • 24.11.2018
        • W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim "A ja jestem Polak mały"ogłoszonym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania " Przyjazna Ziemia Limanowska".

          2018-10-01

           

          27 i 28 września zostały zorganizowane eliminacje, podczas których wyłuchano uczniów z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych, którzy deklamowali wiersze patriotyczne. Komisja złożona z pań uczących języka polskiego oceniała recytujących. Jury brało pod uwagę nie tylko umiejętność interpretacji utworów, ale także ich trafny dobór. Po burzliwych, dwudniowych naradach udało się wybrać najlepszą "dziewiętnastkę".Uczniowie reprezentowali naszą szkołę 25 października.

          Poniżej umieszczamy nazwiska naszych przedstawicieli na regionalnym poziomie konkursu:

          Victoria Wójcik, Katarzyna Długosz, Julia Mrożek, Antonina Ciuła, Julia Janczy, Anna Kurek, Szymon Chudzio, Maja Golińska, Lena Marek, Emilia Oleksy, Wiktor Tarnawski, Julia Talarczyk, Maja Król, Zuzanna Jasińska, Weronika Jonik, Matylda Marańska, Mikołaj Czachurski, Emilia Fiejtek, Paweł Hutek.

          Z przyjemnością informujemy, że Emilka Fiejtek z klasy 6a zdobyła drugie miejsce. Emilka Oleksy (3a), Szymon Chudzio (3a), Wiktor Tarnawski (4e), Mikołaj Czachurski (5e), Maja Golińska (4c) i Lena Marek (4b) zostali wyróżnieni podczas finału konkursu.

        • Uczniowie "Trójki" najlepszą drużyną "Rajdu dla Niepodległej".

        • 24.11.2018
        • W dniach 28-29.09 br. uczniowie klasy 8b reprezentowali naszą szkołę w XXIV Rajdzie Górskim im. prof. J. Staniszewskiego, organizowanym przez I LO w Limanowej.

          Swoim uczestnictwem w rajdzie uczniowie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie wykazali się wiedzą z zakresu historii Polski i krajoznawstwa oraz wzorową postawą patriotyczną na szlaku, dzięki czemu zdobyli miano najlepszej drużyny spośród wszystkich grup ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych uczestniczących w rajdzie.

        • Święto Drzewa

        • 24.11.2018
        • W Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej, jak co roku z okazji Święta Drzewa, młodzież wraz z opiekunem posadziła drzewa.

          Tym razem były to klony, które przyozdabiają teren szkoły i wzbogacają nasze otoczenie w tlen.

        • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

        • 24.11.2018
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły swoją przygodę z Misiem w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

          Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, wprowadzanie ich w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną.

          W ramach realizacji projektu wybrany przez dzieci Miś – maskotka, który otrzymał imię „Tadzio” będzie wędrował od domu do domu i słuchał razem z dziećmi bajek czytanych przez rodziców. Miś wyposażony jest w specjalny dzienniczek w którym dzieci zostawiają prezent dla misia – własnoręcznie wykonany rysunek, związany z czytaną bajką.

          Projekt wywołał bardzo dużo pozytywnych emocji wśród dzieci. Każdy z niecierpliwością czeka na swoją kolej, żeby móc zabrać Misia  Tadzia do swojego domu.

        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 28. 09. 2018 r.

        • 24.11.2018
        • Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

           Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

          W naszej szkole przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w poniedziałek 24. 09. Wówczas to na tablicach pojawiły się zadania dla młodszych i starszych, łatwe i trudniejsze. Ich celem miało być przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w inny, ciekawy sposób. Codziennie  też pojawiało się hasło dnia, którego nauczyciele matematyki odpytywali na lekcjach. Emocji było dużo…

          W dniu 28.09 w holu szkoły pojawiły się Komisje Egzaminacyjne, które egzaminowały uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły.

          Udało nam się również wyjść na egzaminy do Sądu Rejonowego oraz egzaminować przypadkowych przechodniów.

          Łącznie egzamin zdawało 445 osób. Pozytywnie zakończył się on dla 236 osób.

          Gratulujemy wszystkim, którym udało się uzyskać certyfikat i naklejkę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA

          Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców Szkoły za pomoc  finansową niezbędną do organizacji tego wydarzenia.

        • Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Limanowskiej

        • 24.11.2018
        • Jak co roku, w czasie Wielkiego Odpustu ku czci Matki Bożej Limanowskiej, pielgrzymowaliśmy do Jej Tronu.

          Przy pięknej pogodzie, wędrowaliśmy spod naszej Szkoły do Bazyliki. Śpiewając i modląc się, uświadamialiśmy sobie, że całe nasze życie jest pielgrzymowaniem ku Bogu.

          Udział we wspólnotowej Mszy św. był dla nas okazją i możliwością, by polecać Bogu, przez ręce naszej Niebieskiej Matki, Maryi, sprawy nasze osobiste, domowe i szkolne: naszych Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników Szkoły oraz koleżanek i kolegów.

          Nie tylko jednak modlitwę, ale też bukiet czerwonych róż złożyliśmy u stóp Bolesnej Pani, jako wyraz naszej ufności w Jej bliskość i orędownictwo za nami u Boga.

        • Wybory Samorządu Uczniowskiego

        • 24.11.2018
        • W dniu 25.09.2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          W głosowaniu brały udział klasy IV – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum. W wyborach wzięło udział 601 uczniów. Oddano 601 głosów w tym 9 nieważnych.

          Przewodniczącą szkoły została Julia Dyrek z klasy III C gimnazjum, zastępcą zaś Karol Twaróg z klasy VIII b szkoły podstawowej.

          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
      • (18) 3371401
      • Fax: (18) 3379 282 (18) 3379 281 sekretariat (18) 3379 285 pokój nauczycielski (18) 3379 286 świetlica (18) 3379 287 higienistka (18) 3379 288 pedagog (18) 3379 289 logopeda (18) 3379 290 hala sportowa
      • ul. S. Jordana 3 34-600 Limanowa Poland
      • Inspektorem ochrony danych osobowych jest p. Magdalena Buczak, iod@miasto.limanowa.pl
    • Logowanie