• W grudniu 2013 roku nasza szkoła zdobyła tytuł laureata konkursu „Szkoła przyjazna dla każdego”. Jest to konkurs promujący działania wzmacniające bezpieczne i efektywne funkcjonowanie w szkołach uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          Nie od dzisiaj wiadomo, że nasza szkoła stwarza bezpieczne i przyjazne warunki do optymalnego rozwoju dla wszystkich dzieci. Jednak szczególną uwagę poświęcamy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
          Celem konkursu było:
          a) docenienie i promocja szkół stwarzających przyjazne warunki dla funkcjonowania w nich uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
          b) promocja idei integracji i edukacji włączającej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
          c) upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
          d) zachęcenie szkół do poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania w szkole uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zostaliśmy wytypowani jako laureaci spośród 153 szkół zgłoszonych do udziału w konkursie.
          W dniu 11.12.2013 r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca konkurs, na której zostały wręczone dyplomy i nagrody.
          Konkurs „Szkoła przyjazna dla każdego” został przeprowadzony pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Obywatelskich.
          Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, w której zostały opisane działania nauczycieli przyczyniające się do bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania w szkole uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.