• 05.03.2023 21:02
      • Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstwowej nr 3 w Limanowej
      • To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program ma wspierać budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła zgłosiła swój akces do programu i wspólnie z organem prowadzącym przeprowadziła wymagane procedury uzyskując 223 500,00 zł wsparcia na jego realizację. W zespołach nauczycielskich wypracowano pomysły na realizację stawianych w projekcje celów. Były one obok katalogu Ministerstwa Edukacji i Nauki podstawą do przygotowania przez Dyrekcję Szkoły i Urząd Miasta Limanowa dokumentacji przetargowej.  Cały proces został zakończony w wymaganym terminie.

Wyposażenie do pracowni szkolnych w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości zostało podzielone na części:

Szkolne studio radiowo-filmowe

Pracownia robotyki

Pracownia informatyki

Pracownia zajęć rewalidacyjnych

Pracownia zajęć technicznych

Pracownia biologii

Pracownia przyrodnicza

Pracownia chemii

Dzięki programowi w szkole stworzono nowe prawnie i doposażono już istniejące.  Zakupiono między innymi:

Pracownię druku 3D SkriLab

zestawy z mikrokontrolerami BeCreo

zestaw robotów Photon

Zestawy LEGO Education SPIKE Prime i Essential

Moduły Powietrze i Jakość Powietrza na licencji Centrum Nauki Kopernika

Wyposażenie szkolnego studia filmowo-radiowego /kamera sportowa z akcesoriami, miksery, statywy, mikrofony, mikroporyty z akcesoriami, oświetlenia studyjne, kolumna aktywna, słuchawki, aparat fotograficzny do wideoblogów z akcesoriami, prompter /

Wirtualne laboratorium Empiriusz

Mikroskopy z wyposażeniem i materiałami do mikroskopowania

Dodatkowe pomoce dydaktyczne i materiały eksploatacyjne do pracowni szkolnych

Meble, materiały i urządzenia instalacyjne do pracowni szkolnych

Pozyskane nowoczesne pomoce dydaktyczne wraz z wsparciem metodycznym pozwolą wzbogacić różnego rodzaju lekcje i zajęcia pozalekcyjne w naszej szkole.