• Bieg po zdrowie” to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.
          Grupa, do której skierowany jest nowy program, to dzieci w IV klasie szkoły podstawowej (grupa wiekowa 9-10 lat).

Główne cele programu:
          •    opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
          •    pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
          •    zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
          Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.
          Zachęcamy uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.

Podczas cyklu zajęć dzieci będą:
          •    dyskutować,
          •    wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,
          •    przeprowadzać wywiady z osobami niepalącymi,
          •    liczyć koszty palenia papierosów,
          •    pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów,
          •    tworzyć komiks z bohaterami programu.
          Program jest skierowany także do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to skuteczność programów profilaktycznych.