• Mistrzostwa Polski w Głuchołazach

• 29.05.2023
        • W dniach 25-28. 05. 2023 r. w Głuchołazach odbyły się Finały Mistrzostw Polski Dzieci w koszykówce 3x3. Małopolskę w kategorii chłopców reprezentowali Mistrzowie Województwa - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w składzie:

Golonka Krystian
          Olczyk Jan
          Piechówka Oskar
          Strug Karol
          Trener i opiekun: Olczyk Tomasz

Chłopcy zajęli 7 miejsce. Zwycięzcą została Szkoła Podstawowa z Kołobrzegu.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu:

Urząd Miasta Limanowa
          Małopolski Szkolny Związek Sportowy
          Rada Rodziców SP nr 3
          Rodzice uczestników
          Firmie transportowej TOMBUS

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc w organizacji wyjazdu.

Olczyk Tomasz

• Otwarty dzień z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

• 24.05.2023
        • W dniu  12 maja klasy 1C, 2C, 3B  brały udział w "Otwartym Dniu z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego''. Spotkanie pozwoliło uczniom w sposób czynny poznać pracę Straży Pożarnej, Auto Moto Klubu Limanowa i Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Uczniowie oglądali pokaz gaszenia ognia, utrwalali wiadomości z udzielania pierwszej pomocy, uczyli się zasad ruchu drogowego jeżdżąc po mobilnym miasteczku ruchu drogowego na rowerach i gokartach. Ponadto poznali pracę kryminologa i jego przyrządy. Wszyscy świetnie się bawili w towarzystwie Sowy - maskotki Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Bożena Zoń

• Wycieczka klas 4a, 4b i 4d

• 13.05.2023
        • 10 maja 2023 r. uczniowie z klas 4a, 4b i 4d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Grybowa, gdzie mogli podziwiać rekonstrukcję średniowiecznego grodu obronnego, Zamek Stara Baśń. W trakcie zwiedzania z animatorami, uczestnicy warsztatów m.in. odkrywali tajemnicę wieży księżniczek, wcielali się w różne postacie za pomocą strojów i rekwizytów, strzelali z łuku, brali udział w turnieju kopistów, a także piekli podpłomyki.

Po obiedzie, czwartoklasiści udali się do Starego Sącza, by podziwiać malownicze widoki z Leśnego Molo. Spacer niemal w powietrzu, podczas pięknej pogody, okazał się miłym akcentem na zakończenie wycieczki.

• Finaliści Biblijnego Konkursu Tematycznego ,,Z Dobrą Nowiną przez życie"

• 05.05.2023
        • Z radością informujemy, że sześciu uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł Finalisty w kuratoryjnym  konkursie biblijnym ,,Z Dobrą Nowiną przez życie". Są nimi:

1. Wiktoria Mól kl.6d
          2. Anna Kurek kl.7b
          3. Karolina Zoń kl.6d
          4. Szymon Bulanda kl.6d
          5. Bartosz Twaróg kl.5a
          6. Natalia Liszka kl.6d

Uczniowie przeszli etapy szkolny i rejonowy, uzyskując wymaganą liczbę punktów. Zakres wiadomości, z którymi musieli zapoznać się uczniowie to: Ewangelia św. Jana wraz z wstępem, przypisami i słownikiem oraz lektury: "Obyczaje krajów biblijnych" i komentarze ,,Biblia dla każdego", tom IX.

Uczniowie byli przygotowani przez s. Krystynę Koszut i Martę Kędroń.

• Wycieczka klas 1a, 1b, 1c i 2c do Krakowa

• 24.05.2023
        • Podczas wycieczki do Krakowa uczniowie obejrzeli rewię na lodzie pt. "Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza" na lodowisku Cracovii, samodzielnie robili obwarzanki krakowskie w Muzeum Żywego Obwarzanka oraz zwiedzali  dawną stolicę Polski. Zapraszamy do obejrzenia galerii z wyjazdu.