• Wycieczka do Zielonego Gaju

• 27.09.2023
        • 20 września dzieci z klasy 2b i 3c wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do gospodarstwa edukacyjnego W Zielonym Gaju w Jastrzębiu. Uczniowie mogli poznać zwyczaje towarzyszące pracy na wsi, sposoby obrabiania ziemi i maszyny rolnicze. Zwiedzili skansen i mieli możliwość użycia wielu zabytkowych sprzętów. Dzieci zostały zapoznane z ginącymi zawodami, takimi jak kołodziej, kowal, stolarz. Podczas warsztatów rękodzielniczych wykonały pamiątkowe drewniane medale. Dzięki towarzyszącej słonecznej pogodzie mogliśmy zwiedzić gospodarstwo, zobaczyć wiele gatunków zwierząt oraz odwiedzić ogród warzywny. Wiele radości sprawiły również zabawy międzyklasowe oraz wyścigi w workach. Później przyszedł czas na ognisko, smaczną kiełbaskę oraz pieczone ziemniaczki z masełkiem. Dzieci wracały szczęśliwe, a podczas wycieczki nikt się nie nudził.

Wychowawczynie kl. 2b i 3c

• Wycieczka klasy 2c na Mogielicę

• 24.09.2023
        • 11 września 2023r. klasa 2C wraz z wychowawczynią Bożeną Zoń wybrała się na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielicę ( 1170m.n.p.m.).Zostaliśmy zaproszeni do pasieki p. Wójcików na Polanie Stumorgowej. Jest to najwyżej położona pasieka w Polsce ( 1100m.n.p.m.) Pan Wójcik opowiedział nam o życiu pszczół, pokazał królową ( okazało się że wcale nie ma korony :) ). Byliśmy na Polanie Stumorgowej i podziwialiśmy panoramę z wieży widokowej. Wszystkim bardzo smakowały kiełbaski. Bardzo dziękujemy p.Wójcikowi za przyjęcie naszej klasy, a obecnym rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

• Wycieczka klasy 1c na ścieżkę edukacyjną "Ostra"

• 24.09.2023
        • W dniu 21 września klasa 1c z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę ścieżką przyrodniczo-leśną „Ostra”. Naszym przewodnikiem była Pani z Nadleśnictwa Limanowa, która ciekawie opowiadała o drzewach, roślinach, zwierzętach żyjących w lesie. Dzieci żwawo pokonywały szlak podziwiając przyrodę. Najbardziej podobało im się olbrzymie mrowisko, które mieli okazję zobaczyć. Po wycieczce, pełnej wrażeń każdy mógł odpocząć w nowo przygotowanej wiacie i zjeść kiełbaskę z ogniska. Pogoda nam dopisała, humory też.

• Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole

• 20.09.2023
        • W bieżącym roku 9 września odbyła się 12 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ostatnim tygodniu wzięli udział w tym wydarzeniu. Dzieci wysłuchały fragmentu powieści, starsi uczniowie rozwiązali test dotyczący przeczytanej treści, natomiast młodsi wykonali do niego ilustracje.

• Ślubowanie po królewsku

• 04.09.2023
        • Tradycją naszej szkoły jest, że uczniowie klas pierwszych w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia i ślubowanie. 4 września 2023 r. podekscytowani i odświętnie ubrani pierwszoklasiści, w obecności swoich rodziców i zaproszonych gości, wzięli udział w części artystycznej pt. „Witajcie w królestwie wiedzy” przygotowanej specjalnie dla nich przez koleżanki i kolegów z klas czwartych. Dzieci musiały wykazać się wiedzą, umiejętnością śpiewu oraz sprawnością i współpracą. Wszystkie te próby wypadły pomyślnie i zostały przyjęte przez „majestat królewski”. Starsi uczniowie nie tylko powitali swoich młodszych kolegów, ale również zaprosili ich do wielkiej przygody, którą przeżyją w szkole.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Stanisław Król i pani dyrektor Beata Romaniuk dokonali pasowania na ucznia.  Wychowawczynie klas pierwszych, panie: Małgorzata Ociepka, Regina Pajor i Ilona Czeczótka wręczyły swoim podopiecznym dyplomy i legitymacje szkolne, a rodzice podarowali  dzieciom kuferki z przyborami szkolnymi oraz słodkości.