• Gra terenowa na Miejskiej Górze

• 04.07.2024
        • Na zakończenie roku szkolnego drużyna harcerska „Iskrzałki” z druhną Pauliną i druhem Darkiem zaprosiła zuchy na grę terenową i grilla. W środę 26 czerwca wyruszyliśmy na Miejską Górę i jak się wkrótce okazało strome podejścia nie są dla nas niczym trudnym. Po dotarciu na miejsce mogliśmy już tylko podziwiać widoki z góry i spędzić czas na wspólnej  zabawie. Nie obeszło się bez krótkiego przypomnienia przez druhnę Agnieszkę, gdzie jesteśmy i co widzimy w oddali?

Najlepsze dopiero na nas czekało, gra terenowa w drodze powrotnej. Zostaliśmy podzieleni na trzy patrole, a każdy z nich miał do wykonania 5 zadań. Pierwszym zadaniem było ułożenie ogniska. Dowiedzieliśmy się, gdzie można je rozpalić, jak zrobić to właściwie, i jakie są sposoby układania patyków. Drugie zadanie, to ułożenie hasła ze znaków, według trudnej dla nas instrukcji. Było trudno, ale się udało i hasło powstało. Zuch lubi sobie „łamać głowę”, a jeżeli głów jest kilka, to tym bardziej. Trzecie zadanie było  plastyczne i wymagało dobrego zapamiętania szczegółów. Należało zapamiętać obraz znanego malarza, a następnie go odtworzyć, rysując wspólnie kredkami na jednej kartce i w określonym czasie. Każdy zuch chciał chociaż przez chwilę nieść wspólne dzieło. Kolejne zadanie składało się z kilku, takie łamigłówkowe bingo. I co się okazało, że najtrudniej znaleźć w lesie… szyszkę. Na wykonanie ostatniego zadania potrzebowaliśmy chyba najwięcej czasu  - puzzle z harcerskim symbolem. Trudno było, ale się udało!

Potem czekała nas zabawa i wspólny grill w pięknym, specjalnie do tego przygotowanym miejscu. Byliśmy głodni więc chętnie zjedliśmy kiełbaski, przygotowane przez druhnę Anię i druha Darka. Około dwudziestej wspólnie z rodzicami wyruszyliśmy do naszych domów. Były to bardzo miłe chwile spędzone z harcerzami, za które dziękujemy druhnom: Ani, Paulinie, Martynie, Oli, Ricie, Oliwi, Hannie, Asi, Milenie i druhowi Darkowi oraz wszystkim, którzy w tym spotkaniu brali udział  i w jakikolwiek sposób pomagali.

Na czas  wakacji życzymy wielu niezwykłych i  radosnych przeżyć. Czuwaj!

Druhny  z „Trójki”

• Fax: (18) 3379 282