• Aktualności świetlicy

        •  

          ROK SZKOLNY 2023/2024

          ___________________________________

           

           

          KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ORAZ DEKOROWANIE SZKOLNEJ CHOINKI 

           

          20 grudnia 2023 odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości oraz ozdoby bożonarodzeniowe przygotowane przez rodziców uczniów uczęszczających do świetlicy, jak również przez wychowawczynie oraz samych uczniów. Podczas zajęć przygotowywaliśmy ozdoby choinkowe, natomiast dzień przed kiermaszem spróbowaliśmy swoich możliwości kulinarnych i przygotowaliśmy owocowe galaretki. To była świetna zabawa a galaretki wyszły wybornie. 

          Tradycyjnie, jak co roku mieliśmy zaszczyt dekorować choinkę na holu. W tym roku postawiliśmy na naturalność; przygotowaliśmy ozdoby z masy porcelanowej i suszonych owoców oraz czapeczki z włóczki. Do dekoracji choinki przyłączyli się uczniowie z klas 4, którzy pod opieką s. Anny Jonkisz wykonali ozdoby z naturalnych materiałów. 

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, szczególnie Wam drodzy Rodzice za te wspaniałe wypieki i ozdoby, a Wam kochani uczniowie za pomoc w sprzedaży na stoisku. Za pieniądze uzyskane podczas sprzedaży zakupimy zabawki oraz materiały plastyczne dla uczniów. 

          Dziękujemy!

          Wesołych Świąt!

          ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY 

          Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć, prezentujących urywek naszych grudniowych aktywności. A działo się, jak zawsze sporo: tworzyliśmy ciekawe prace plastyczne - głównie o tematyce świąteczej, bawiliśmy się w nasze ulubione zabawy integracyjne z SiGUMĄ i chustą animacyjną, nie obyło się również bez cotygodniowych rozgrywek szachowych. W świetlicy nie ma nudy  :) 

          Link do galerii :)

           

          ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          LISTOPAD W ŚWIETLICY 

          Zapraszamy do galerii zdjęć dokumentujących przebieg naszych poczynań w listopadzie. Jest to tylko fragment naszych aktywności, a w świetlicy jak zawsze dużo się dzieje : gry i zabawy przy muzyce, zabawy konstrukcyjne, zajęcia tematyczne, artystyczne a także szachowe. 

           

          __________________________________________________________________________________________

          ROZGRYWKI SZACHOWE 

          W związku z dużym zainteresowaniem dzieci grą w szachy utworzono w świetlicy zajęcia szachowe. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 8-9. Dzieci grają systemem ,,każdy z każdym". Jest to okazja do sprawdzenia i rozwijania swoich umiejętności oraz zdobycia nagród (medali i pucharów).

          Każde chętne dziecko ma możliwość nauczenia się od podstaw tej gry. Chętne osoby (bez względu na wiek) zapraszamy na rozgrywki. Więcej informacji można uzyskać u nauczycieli prowadzących: Anny Sukiennik-Mordarskiej oraz Katarzyny Zięba. 

           

           

          ___________________________________________________________________________________________

          PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY

          Serdecznie zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych aktywności świetlicowych w październiku.

           

          ___________________________________________________________________________________________-

          JESIEŃ W ŚWIETLICY

          Pierwsze miesiące roku szkolnego poświecone są na organizacje pracy oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami funkcjonowania świelicy. Jest to również czas integracji grupy świetlicowej i poznania się uczniów. We wrześniu korzystaliśmy z pięknej aury wychodząc często na spacery, plac zabaw oraz podwórko szkolne. Uczniowie przystroili sale w jesienną dekoracje oraz wykonali liczne kolorowe prace plastyczne. Część naszych poczynań została uwieczniona  na fotografiach, zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć. 

           

           

           

           



          PRZEDSTAWIENIE ,,PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA"

           


          KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY I STROJENIE SZKOLNEJ CHOINKI

          Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie świetlicowego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na zakup gier, zabawek oraz materiałów dydaktycznych potrzebnych w świetlicy. 

          Dziękujemy za Państwa szczodrość oraz zaangażowanie. 

          Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji kiermaszu, jak również zdjęć z przystrajania szkolnej choinki. 

           


          GRUDZIEŃ W ŚWIETLICY

           

           


          ZABAWY KONSTRUKCYJNE


          LISTOPAD W ŚWIETLICY

           


          PAŹDZERNIK W ŚWIETLICY 

           


          WRZESIEŃ W ŚWIETLICY

          Skończyły się wakacje, rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Wrzesień to czas powitania nowych uczniów przybywających do świetlicy. Czas na adaptacje, poznanie się, wdrożenie w nowe obowiązki. 

          Zajęcia prowdzone we wrześniu były oparte głównie o zabawy wspomagające integracje dzieci świetliowych. Dzieci zostały zapoznane z regulaminem świetlicy, zasadami bezpiecznej zabawy, ramowym planem dnia. Uczestniczyły w zajęciach na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących na drodze oraz na terenie szkoły. Dzieci podczas zajęć praktycznych ćwiczyły poprawne przechodzenie przez przejście dla pieszych. 

          Nie obyło się również bez licznych zajęć plastycznych, przy których uczniowie wykazali się starannością oraz kreatywnością.  Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć.

           

           

          ROK SZKOLNY 2021/2022



          MAJ...

          Nowy miesiąc, nowe pomysły, nowe wydarzenia. W świetlicy nie można narzekać na nudę smiley W maju poruszyliśmy wiele ciekawych tematów między innymi dowiedzieliśmy się jak powstają książki, poznaliśmy wiele pojęć związanych z kosmosem oraz kolejne legendy polskie. Nie zabrakło też czasu na wykonanie pięknych prac plastycznych związanych z wiosennym mięsiacem- majem.  Zachęcamy do obejrzenia prac smiley

           

           

           

           


          PRZEDWIOŚNIE W ŚWIETLICY

          Chociaż na dworze pogoda nie przypomina wiosny, my z utęsknieniem czekamy na tę porę roku. Z tej okazji wykonaliśmy w grupach bukiety wiosennych zawiastunów- bazi. 


          DZIEŃ KOBIET W ŚWIETLICY 

          Najlepsze życzenia dla wszystkich Pań z okazji Dnia Kobiet przesyłają Panowie z naszej świetlicy smiley


          TYDZIEŃ Z LEGENDĄ

          W marcu realizujemy cykl zajęć związanych z poznawaniem najważniejszych legend Polski. Oprócz zdobytej wiedzy uczniowie wykonali kilka prac plastycznych miedzy innymi ilustarcje do najciekawszych legend. 


          SOLIDARNI Z UKRAINĄ

          Świetlica w barwach żółto-niebieskich. Wychowankowie świetlicy przygotowali kilka słów otuchy i wsparcia dla narodu Ukraińskiego, powstała z dekoracja okolicznościowa świetlicy. 

           


          DZIEŃ KOTA 

          17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji  w świetlicy uczniowie uczystniczyli w tematycznych zajęciach oraz zabawach, a na koniec wykonali pracę platyczną. Zapraszamy do obejrzenia rezultatów pracy, link do galerii poniżej. 

          Pozdrawiamy smiley


          WALENTYNKI 

          Z okazji Walentynek w Świetlicy przeprowadzony był cykl zajęć ,,Magia przyjaźni", który na celu miał uświadomić rolę przyjaźni w życiu człowieka. Oczywiście nie obyło się bez kolorowych prac plastycznych oraz walentynkowej dekoracji świetlicy wykonanej przez uczniów. 


          ZIMA W ŚWIETLICY

          Zachęcamy do objerzenia galerii prac plastycznych, które uczniowie wykonali w okresie świąteczno-zimowym. 

           


          KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 

          13 i 14 grudnia br. zorganizowano w świetlicy szkolnej KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, podczas którego sprzedawane były deserki, ciasteczka, stroiki, kartki i ozdoby robione przez dzieci uczęszczające do świetlicy, ich wychowawczynie oraz rodziców.

          Celem kiermaszu była zbiórka pieniędzy na gry, zabawki, pomoce dydaktyczne i artykuły papiernicze potrzebne w świetlicy.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w naszą akcje. 

           


          ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

          W listopadzie nauczyciele świelicy zorganizowali konkurs plastyczny na ilustrację do książki Astrid Lindgren pt. ,,Madika i Berbeć z Czerwcowego Wzgórza". Konkurs był poprzedzony cylem zajęć głośnego czytania książki. Dzieci z zaintersowaniaem śledziły losy bohaterów a do najciekawszych fragmentów wykonywały ilustrację.  

          Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami. Oto zwycięzcy:

          KLASA I: Wojciech Małucha kl. 1c; Tomasz Tokarczyk kl. 1c

          KLASA II:Emilia Olszewska kl 2b, Zofia Tokarczyk kl. 2b

          KLASA III: Aleksandra Strug kl. IIId, Milena Rosiek kl. IIId


          ZABAWY KONSTRUKCYJNE 

          W świetlicy jest zawsze wesoło, dzieci mają wiele możliwości podczas swobodnej zabawy. Największym powodzeniem cieszą sie jednak klocki z których powstają ciekawe budowle. Zapraszamy do podziwiania talentu konstrukcyjnego naszych uczniów :-)

           


          JESIEŃ W ŚWIETLICY

          Nadeszła kolejna piękna pora roku- jesień. Zainspirowani i oczarowani jej bogactwem barw stworzyliśmy wiele kolorowych prac.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzieł wykonanych przez naszych świetlicowych artystów.

          Link do galerii poniżej.

          Pozdrawiamy :-)

           

           


          06.09.2021r

          Witamy!!!

          Z wielką radością rozpoczęliśmy  rok szkolny. Po trudnym czasie pandemii w końcu możemy się spotkać. Nowy rok  jest trudnym momentem dla pierwszoklasistów, dlatego też rozpoczęliśmy go  zajeć integrujących grupę.

          Dzieci z klas pierwszych szybko zaadoptowały się do nowego miejsca, a dowodem tego są pięknie zaprojektowane imienne wizytówki, które wykonały razem ze starszymi kolegami.                                                                                                        Jesień tuż, tuż więc nasze prace nawiązują do tematyki jesiennej. Efekty prezentujemy poniżej.                                                                   

          Już niebawem zaprezentujemy nowe prace! Pozdrawiamywink




          ROK SZKOLNY 2020/2021

          22.01.2021r

          Witamy!

          Zima za oknem, ale również zawitała do Nas, do świetlicy. Mimo długiej przerwy, dzieci nie wyszły z wprawy i jak zwykle wykonały piękne i estetyczne prace plastyczne. Korzystając z pięknej zimowej aury ulepiliśmy pięknego bałwana. Dzieci korzystając z pięknej zimowej pogody aktywnie spędzały czas na zabawach na śniegu.

                 

           



          7.12.2020r

          Witamy! 

          W tym tygodniu mamy dla Was kilka propozycji wykonania ozób świątecznych. Zachęćcie do pomocy rodziców, rodzeństwo, dziadków. To wspaniała okazja do spędzenia czasu w rodzinnnym gronie. 

          https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/12/ozdoby-choinkowe-i-dekoracje-swiateczne-dla-dzieci/

          Pozdrawiamy!!!



          4.12.2020r

          Witamy!

          Pzesyłamy Wam kilka ciekawostek dotyczących postaci św. Mikołaja, który już niedługo do Was zawita (oczywiście do tych najgrzeczniejszych, ale nasze świetliczaki nie mają się o co martwić).

          1.Greckie imię Mikołaj (Nikolaos) oznacza "zwycięzca ludu" (lub zwycięski lud). 

          2. Mikołaj urodził się prawdopodobnie ok. 270 r. n.e. Najprawdopodobniej przyszedł na świat  w Licji, w miejscowości Patara (południowe wybrzeże Azji Mniejszej). Był jedynym dzieckiem zamożnego małżeństwa chrześcijańskiego. Zmarł, jak mówi tradycja, 6 grudnia między rokiem 345 a 352 r. w wieku prawie 70 lat. Podobno w chwili jego śmierci ukazały się anioły i rozbrzmiały chóry anielskie.

           3. Od młodości wyróżniał się pobożnością i był bardzo wrażliwy na ludzkie nieszczęścia. Po śmierci rodziców dzielił się chętnie swoim majątkiem z biednymi. Gdy dowiedział się, że trzy córki ubogiego mieszkańca miasta nie mogą wyjść za mąż, gdyż ich ojca nie stać na posag, podrzucił im ukradkiem większą sumę pieniędzy. 

          4. Św. Mikołaj jest patronem wielu zawodów, osób i miejsc np.  dziewcząt pragnących wyjść za mąż, kobiet chcących urodzić dziecko, noworodków, ludzi morza, flisaków, dokerów, kupców, młynarzy, pasterzy, rybaków, piekarzy, rzeźników, krawców, tkaczy, podróżnych i pielgrzymów, więźniów, adwokatów, notariuszy, handlarzy winem i zbożem, właścicieli i żebraków. Zaliczany był do Czternastu Świętych Wspomożycieli.

          5. Wokół postaci św. Mikołaja narosło wiele legend.  Bardzo popularna była  legenda, jak to Mikołaj swoją modlitwą uratował od niechybnego utonięcia rybaków w czasie gwałtownej burzy. Dlatego czczony jest on także jako patron marynarzy i rybaków.

          6. W Polsce są setki kościołów pod jego wezwaniem (aż 327 kościołów), w tym trzy katedry: w Elblągu, Kaliszu i Bielsku-Białej. Najokazalsze kościoły św. Mikołaja znajdują się w Gdańsku i Elblągu. Natomiast największe polskie sanktuarium ku czci tego świętego mieści się w Pierśćcu koło Skoczowa na Śląsku Cieszyńskim. Szczególną czcią otaczana jest cudowna figura św. Mikołaja, przy której wierni od lat wypraszają łaski zdrowia dla siebie i bliskich.

          7.  Zwyczaj wręczania dzieciom prezentów powstał w średniowieczu. Początkowo budowano "łódeczeki św. Mikołaja", w które święty miał składać prezenty. Z czasem łódeczki zastąpiły buty i skarpety.

          Św Mikołaj z Mirry

          Na zadanie narysujcie, wybraną techniką, portret św. Mikołaja na kartce A4.

          Pozdrawiamy !



          24.11.2020r.

          Witamy. Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych miejsc Łodzi!

          https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274837-Activities-Lodz_Lodz_Province_Central_Poland.html

          23.11.2020r.



          Witamy Was serdecznie!

          Kontynuujemy naszą podróż po Polsce tym razem wirtualnie. Kolejnym regionem, który będziemy poznawać jest województwo łódzkie. Stolicą tego województwa jest Łódź – zapraszamy.

          Województwo łódzkie leży w środkowej Polsce, tutaj znajduje się geograficzny środek Polski. Znajduje się on dokładnie we wsi Piątek, gdzie stoi pomnik upamiętniający ten zaszczytny fakt.

          W krajobrazie dominują rozległe i prawie płaskie równiny, które w południowej części urozmaicają niewysokie pagórki. Tutaj znajdują się złoża węgla brunatnego. Ziemia łódzka to kolebka polskiego przemysłu włókienniczego. W XIXw. działały tu setki fabryk, przędzalni i tkalni, w których pracowało tysiące robotników.

          W Łodzi powstała słynna Państwowa Szkoła Teatralna i Filmowa, kształcąca reżyserów, operatorów i aktorów. Główną i jednocześnie najbardziej znaną ulicą tego miasta je ulica Piotrowska, najdłuższa ulica handlowa w Europie licząca 4,2 km długości. Ciekawostką jest fakt, że w Łodzi urodził się znany wszystkim dzieciom poeta Julian Tuwim. Z tej okazji powstał pomnik naturalnej wielkości, przedstawiający poetę siedzącego na brzegu ławeczki. Można obok niego usiąść i szepnąć mu coś do ucha, a najlepiej potrzeć mu nos , bo to według wtajemniczonych niezawodnie przyniesie mu szczęście. !!!

              

          Zaglądajcie na naszą stronę!

          POZDRAWIAMY




           

          20.10.2020r

          WYNIKI KONKURSU  PLASTYCZNEGO "CZEKOLADKI DLA SĄSIADKI -inspiracje twórczością Doroty Gellner"

          Mamy zaszczyt ogłosić , iż rozstrzygnięto kolejną edycję ogólnopolskiego  konkursu, którego tematem była twórczość Doroty Gellner, znanej warszawskiej autorki. Honorowy patronat nad konkursem objęła sama autorka oraz Śląski Kurator  Oświaty. Współorganizatorem konkursu jest Gmina Pyskowice, która ufundowała nagrody książkowe. W konkursie wzięło udział 60 placówek z całego kraju. Nadesłano ponad 400 prac!! Tym bardziej cieszy nas fakt zdobycia zaszczytnych finałowych miejsc przez naszych wychowanków!! A są nimi:

          W kategorii prace przestrzenne:

          2 miejsce - Filipek Anna kl 3d

          3 miejcse - Rita Rompalska kl 2b

                             Zuzanna Jeż kl 4b

                               Hanna Sroka kl 4b

          W kategorii prace płaskie:

          2 miejsce - Julita Kędroń kl 3c

          Serdecznie gratulujemy!!!!


          25.09.2020r.

          WITAMY JESIEŃ W ŚWIETLICY

          W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wychowankowie świetlicy wykonali piękne prace na powitanie nowej pory roku. Do świetlicy zawitała bowiem Pani Jesień, a wraz z nią natchnienie do wykonania tylu pięknych prac! Dziękujemy!

          ROK SZKOLNY 2019/2020




           


          18.05-22.05.2020 Poznawanie zagrożeń dla zdrowia, życia i uczenia się


          Wczoraj była mowa o tym, by nie ufać osobom poznanym w sieci. Dzisiaj natomiast chcemy poruszyć temat nieznajomych osób z którymi możecie się spotkać na codzień, a te osoby niekoniecznie mają dobre intencje. Jako pierwsze zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku ,,Nie ufaj nieznajomym'': https://www.youtube.com/watch?v=sV_aAirrWAU

          Posłuchajcie także piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=SswfMOV6bUU&vl=pl

          Drodzy Rodzice, zachęcamy Was do przeczytania tekstu o tym, co powinno wiedzieć Wasze dziecko o kontaktach z nieznajomymi, następnie porozmawiajcie z dziećmi na ten temat, stwórzcie przykładowe scenki sytuacyjne i omówcie z dziećmi, jak powinny się zachować w danej sytuacji: https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/co-dziecko-powinno-wiedziec-o-kontaktach-z-nieznajomymi

          Dawno nie wykonywaliśmy pracy plastycznej, dlatego dzisiaj mamy dla Was fajną propozycję, co prawa niezwiązaną z temtem, ale jeżeli chodzi o porę roku i tym co widzimy za oknem jest jak najbardziej na czasie. Proponujemy wykonać gałązki bzu według pomysłu podanego na tej stronie: https://blondynkikreatywnie.blogspot.com/2019/05/gaazki-bzu.html?fbclid=IwAR24jI_YWorFyTmcLxy2lEHCWq_PE5jBbbvLIFrI28mWH2VIl1aqnhv9cLk


          Przejdźmy teraz do kolejnego poważnego zagrożenia, które czai się na Was w sieci. Każdy z Was wie, że Internet ma niocenione zalety i jest źródłem wiedzy oraz rozrywki, ale niestety niesie też za sobą poważne zagrożenia. Dlatego ważne jest aby zapoznać się z tymi zagrożeniami, by w przyszłości odpowiednio zareagować. Zachęcamy Was do przeczytania tekstu umieszczonego na stronie e-podręczniki ,,Bezpieczeńswto w sieci", z którego dowiecie się czym jest cyberprzemoc, uzależnienia czy zagrożenia techniczne. https://epodreczniki.pl/a/bezpieczenstwo-w-sieci/DLcH59Wno

          Jest kilka ważnych zasad bezpiecznego korzystania z sieci między innymi: 

          1. Nie ufaj osobom poznanym w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=jXPJgcbc1zQ

          2. Szanuj innych w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=OSb4xcjeF0s

          3. Chroń swoją prywatność: https://www.youtube.com/watch?v=-1rkVflmsKA

          4. Mów jeśli coś jest nie tak: https://www.youtube.com/watch?v=imLz4TTZ3iw

          5. Korzystaj z umiarem z Internetu: https://www.youtube.com/watch?v=vZA1Ik78sbk

          Zachęcamy was również do odwiedzenia strony https://sieciaki.pl/, znajdziecie tam mnóstwo informacji o bezpieczeństwie w sieci, a także gry, quizy, komiksy oraz wiele przydatnych informacji, dzięki którym będziecie bardziej świadomie i bezpiecznie  poruszać się w świecie Internetu. 

          Zapoznajcię się również z netykietą, czyli zasadami dobrego wychowania w sieci, którymi powinien kierować się każdy Internauta : NETYKIETA.pdf

          Nie zabraknie też dla Was tematycznych zadań do wykonania, które znajdziecie w pliku poniżej: 

          BEZPIECZNIE_W_SIECI__KRZYZOWKA_I_ZADANIA.pdf


          Drodzy Uczniowie

          W tym tygodniu zajmiemy się niezwykle ważnym tematem, mianowicie tematem Waszego bezpieczeństwa. Jak każdy z Was wie, Wasze bezpieczeńswto może ulec naruszeniu poprzez różne czynniki. Dlatego każdy z Was powienien przewidywać, zapobiegać sytuacjom stwarzającym zagrożenie, unikać nadmiernego ryzyka, racjonalnie zachowywać się w sytuacji trudnej i umieć ponosić odpowiedzialność za podejmowane działania. Zaczniemy od tematu bezpiecznego poruszania się po drodze, z którym także wiążą się poważne zagrożenia. Odsyłamy Was do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=P19ocvR8VNc

          Posłuchajcie również piosenki o znakach drogowych, które są istotne dla pieszych: https://www.youtube.com/watch?v=3pAqiMqe7yA

          Mamy dla Was również krzyżówkę na tamat bezpieczeństwa: 

          KRZYZOWKA_BEZPIECZENSTWO.pdf


          11.05-15.05.2020 Książka naszym przyjacielem


          Drodzy Uczniowie

          W tym tygodniu będziemy poznawać świat książek. Każdy zna wartość książki oraz korzyści jakie niesie za sobą czytanie, omawialiśmy to zresztą podczas Światowego Dnia Książki 23 kwienia, dlatego zajęcia w tym tygodniu będą uzupełniać i kontynuować tę tematykę. Z tej okazji przedstawiamy Wam nasze propozycje do pracy na cały tydzień. 

          Jako pierwsze zachęcamy do obejrzenia krókiego filmiku, przedstawiającego dzieje książki: https://www.youtube.com/watch?v=DVW-JE4_ujU Kolejno obejrzyjcie film jak powstaje książka, dowiecie kim jest autor, pisarz, introligator, ilustrator oraz czym jest druk, okładka, ilustracja: https://www.youtube.com/watch?v=IsJD930hqgQ&fbclid=IwAR0M0TZVO53wGHOiyJigmz4adAPir1SR8OsKQtFTT9nh4PiTNYaWgt5VqkM

          Skoro wiecie jak powstaje książka, mamy dla Was propozycje, aby każdy z Was spróbował w domu wykonać swoją własną książkę, może to być książka wymyślona przez Was od początku do końca lub zainspirowana Waszą ulubioną książką, opowiadaniem czy wierszem. Jako przykład podsyłamy link: https://ekodziecko.com/jan-brzechwa-zoo-robiona-ksiazeczka-dla-dziecka Taka własnorecznie wykonana książka, będzie pięknym prezentem dla przyjaciół i rodziny.

          Poniżej znajdziecie kilka fajnych zadań do wykonania:

          Wykreślanka ,, Autorzy i bohaterowie bajek": https://wordwall.net/pl/resource/988859/autorzy-i-bohaterowie-bajek

          Quizy oraz grę zręcznościową dotyczące baśni H.CH. Andersena:

          https://wordwall.net/pl/resource/2081380/ba%C5%9Bnie-hansa-christiana-andersena

          https://wordwall.net/pl/resource/1653137/czy-znasz-ba%C5%9Bnie-andersena

          https://wordwall.net/pl/resource/1204536/gra-zr%C4%99czno%C5%9Bciowa-czy-znasz-ba%C5%9Bnie-hansa-christiana-andersena

           

           

          Krzyżówkę na temat baśni: https://wordwall.net/pl/resource/1798306/polski/ba%c5%9bnie 

          A w pliku poniżej zamieściłyśmy kilka fajnych krzyżówek, ukrytych obrazków oraz rebusów do druku:

          Swiat_ksiazki-_cwiczenia.pdf
           


          04.05.-08.05.2020 Kraje Unii Europejskiej 


          08/05/2020

          Dzisiaj kończymy zajęcia związane z krajami Europy, z tej okazji mamy dla Was prezentację, znajdziecie tam krótkie podsumowanie zdobytej wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz grę ,,Milionerzy", także w tej tematyce.

          https://view.genial.ly/5eaf4860eacf4c0d6717656f/presentation-milionerzy?fbclid=IwAR1s3X3gvXEMoPuJ40S1hikyz-Gx8GZGyc6dOwUWzoVF2cUh9hbK0uIm4zg

          8 maja obchodzą swe święto Biblioteki oraz Bibliotekarze, z tej okazji życzymy wszystkim pracownikom Bibliotek poczucia spełnienia w pracy, wielu uśmiechów, pozytywnej energii, wtrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. 

          A Was drodzy Uczniowie zapraszamy do zagrania w Wisielca on-line, w którym hasła związane są z czytelnictwem i działalnością bibliotek:

          https://learningapps.org/watch?v=pmuc5afca20&fbclid=IwAR05ztBqY5E010-TaAaCKhUpmAnANQqGb65hVEZWqnQ0Ag_GfJt0RMQ2-Ao

          Życzymy dobrej zabawy i spokojnego weekendu....


          07/05/2020

          Warto pamiętać o tym, że jednym z symboli Unii jest również jej maskotka, nosząca imię Syriusz. W pliku poniżej znajdziecie krótki opis oraz obraz przestawiający Syriusza.

          MASKOTKA_UNII_EUROPEJSKIEJ.pdf

          Na podstawie informacji, które otrzymaliście po przeczytaniu tekstu, spróbujcie sami zaprojektować naszego polskiego Syriusza, bo jak się dowiedzieliście każdy kraj europejski przybrał Syriusza w charakterystyczne dla danego regionu atrybuty. Pracę możecie wykonać dowolną techniką, z dowolnych materiałów. Do dzieła.... 


          06/05/2020

          Drodzy Uczniowie

          W dalszym ciągu zajmujemy się tematem Unii Europejskiej i krajów leżących w Europie. Dzisiaj proponujemy zapoznać się z hymnem UE ,,Oda do radości" Ludwig van Bethoven, śpiewany po polsku: https://www.youtube.com/watch?v=uNy4CSPx4D8

          Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda moneta oraz symbol euro, gdzie można nimi płacić oraz ile nominałów mają banknoty europejskie to proponujemy zajrzeć do pliku: QC0319195PLN.pl.pdf

          Na stronie europa.eu można znaleźć dużo ciekawych materiałów edukacyjnych, które pomogą poznać i zrozumieć funkcjonowanie Unii Europejskiej . Proponujemy zmierzyć się z grą ,,Dopasuj zabytki" https://europa.eu/learning-corner/match-the-landmarks_pl oraz z grą ,,Unia Europejska, z czym to się je?" https://europa.eu/learning-corner/the-eu-whats-it-all-about_pl 

          Przesyłamy Wam dodatkowo zadanie matematyczne również o tematyce krajów europejskich: Matematyka_kraje_europejskie.pdf

          Będzie nam miło, jeżeli skorzystacie z naszych propozycji, spedzając przy tym miło i efektywnie wolny czas...


          05/05/2020

          Dzisiaj przesyłamy kolejne propozycje związane z tematyką Unii Europejskiej i krajów Europy. Zachęcamy do wykonania zadań, kóre znajdziecie w drugiej części ,,Nasza Europa", która jest publikacją Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce: JJ0319089PLN.pl.pdf 

          Zachęcamy Was również do ułożenia puzzli online na temat krajów Unii https://europa.eu/learning-corner/eu-puzzle_pl oraz do zagrania w grę ,,Dopasuj flagę" https://europa.eu/learning-corner/match-the-flags_pl

          Życzymy miłej zabawy i spokojnego dnia....


          04/05/2020

          Drodzy Uczniowie

          W tym tygodniu będziemy zajmować się tematyką Unii Europejskiej oraz krajami lężacymi w Europie. Na początek proponujemy obejrzeć film dotyczący właśnie Unii Europejskiej, dowiecie się czym jest, kto do niej należy, jakimi zasadami się kieruje: https://www.youtube.com/watch?v=h58YVP1Zvmw

          Po obejrzeniu filmu zachęcamy zajrzeć do pliku zamieszczonego poniżej. Jest to publikacja Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, z materiałami edukacyjnymi dla dzieci, dotyczącymi Unii Europejskiej:

          JJ0319088PLN.pl.pdf

          Mamy też dla Was testy wiedzy o Europie: 

          https://wordwall.net/pl/resource/946164/europa

          https://wordwall.net/pl/resource/1221360/europa

          https://wordwall.net/pl/resource/1954520/pa%C5%84stwa-europy

          https://wordwall.net/pl/resource/1956193/powitania-w-europie

          https://wordwall.net/pl/resource/1872882/polski/s%c4%85siedzi-polski


          27.04.-30.04.2020 Majowe święta


          30/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Z okazji zbliżających się świąt majowych zapraszamy do obejrzenia filmu, który wyjaśni Wam jak powstała Konstytucja w Polsce, której uchwalenie obchodzimy 3 maja: https://www.youtube.com/watch?v=-GBAolHelHs

          Proponujemy również z tej okazji wykonanie flagi biało-czerwonej lub kotylionu. Linki z materiałami i wykonaniem poniżej:

          Flaga: http://edukacjaplastyczna.blogspot.com/2013/04/maa-flaga-na-1-2-i-3-maja.html

          Kotylion: https://www.youtube.com/watch?v=-5Rp51gqJDA&feature=youtu.be

          Jako zwieńczenie naszych zajęć proponujemy grę patriotyczny escape room,,Zaginiona korona". 

          https://view.genial.ly/5ea1b726eebc9b0dbb16521c/interactive-content-zaginiona-korona-patriotyczny-escape-room?fbclid=IwAR2W8n8HRUW6O7wZUtHtibRiliXPWhMgTgKAp0_5eDTe4gwdAXG7sPh9nFE

          Życzymy miłego odpoczynku i dobrej zabawy....


          29/04/2020

          Kochani dzisiaj wybieramy się znów w wirtualną podróż do innego pięknego, polskiego miasta, jakim jest Kraków- dawna stolica Polski. Na początek zachęcamy do wysłuchania bajki o założycielu Krakowa-  Królu Kraku: https://www.youtube.com/watch?v=UETp9EtR8_c&feature=youtu.be

          Następnie zapraszamy na wirualny spacer po mieście Królów: https://wirtualnyspacer.krakow.pl/html5/index.php?id=52619#52619/0

          Na koniec proponujemy wykonać pracę plastyczną ,,Smok Wawelski". Materiały potrzebne do pracy oraz instrukcja wykonania w linku: https://www.youtube.com/watch?v=QkJobLU4i-E&feature=youtu.be/



          28/04/2020

          Dzisiaj wybieramy się na wycieczkę do naszej pięknej stolicy- Warszawy. Jako pierwsze zachęcamy do wysłuchania legendy o Warsie i Sawie: https://www.youtube.com/watch?v=mmRzBf_2Hsc.

          Kolejno zapraszamy na krótki spacer po Waszawie https://www.youtube.com/watch?v=4VepDrHH4bI oraz do zapoznania się z najważniejszymi zabytkami stolicy Polski: https://www.youtube.com/watch?v=Klz_m44SJek&feature=emb_title

          Teraz wykonajcie quizy i sprawdźcie swoją wiedzę na temat Warszawy:

          https://wordwall.net/pl/resource/907918/warszawa-stolica-polski?ref=embed-iframe

          https://wordwall.net/pl/resource/664656/polska?ref=embed-iframe

          Na koniec mamy dla Was propozycję pracy plastycznej, nawiązującej do dzisiejszej tematyki, mianowicie "syrenka z rolki". Zachęcamy do wykonania. Materiały potrzebne do pracy oraz instrukcja wykonania krok po kroku w filmie poniżej:

          https://www.youtube.com/watch?time_continue=116&v=d4AJgD5QZEs&feature=emb_title 

          Miłej zabawy i spokojnego dnia...


          27/04/2020

          Witamy w ostatnim tygodniu kwietnia, w którym będziemy zajmować się przygotowaniami do świąt majowych jakimi są: Święto Pracy- 1 maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej Polski-  2 maja oraz Narodowe Święto Trzeciego Maja- w którym obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików. Pierwszy z nich zawiera adaptację znanego wiersza Władysława Bełzy Katechizm polskiego dziecka „Kto Ty jesteś? – Polak Mały.” https://www.youtube.com/watch?v=SoVENmM_vJU&fbclid=IwAR1K9vkpCt904q80KoP_BGluAXwBHqblHaxmkh3uwKWLmbYpptBi3P8ez5s W drugim natomisat zostały przedstawione Polskie Symbole Narodowe https://www.youtube.com/watch?v=xQk8p7XY23A&fbclid=IwAR3fRA3MkZFJwdd2KLdRXfNKf4NWW7vQVJdFr4LwJUSOCJBHcPbzFwtaRLw. Zapraszamy do oglądania. 

          Zachęcamy Was również do wziecia udziału w patriotycznych quizach:

           https://wordwall.net/pl/resource/1715867/%C5%9Bwi%C4%99to-uchwalenia-konstytucji-3-maja

          https://wordwall.net/pl/resource/908261/polski/polska-nasza-ojczyzna?ref=embed-iframe

          W pliku poniżej znajdziecie kilka patriotycznych kolorowanek:

          Kolorowanki_patriotyczne.pdf


          20.04.-24.04.2020 Ziemia- nasza planeta 


          24/04/2020

          Dziś wracamy do tematu ekologii i ochrony naszej planety. Poświęcimy dzisiaj czas recyklingowi i prawidłowemu sortowaniu odpadów. Zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmiku ,,Kiedyś byłam śmieciem, teraz jestem kimś", w którym dowiecie się jak i dlaczego należy sortować odpady oraz jak wygląda ,,drugie życie" śmieci: https://www.youtube.com/watch?time_continue=209&v=7lt2Z8aZ-CE&feature=emb_title 

          Zamieszczamy dla Was również wiersz Marcina Brykczyńskiego ,,Marsz do kosza":  

          Wiersz___Marsz_do_kosza___Marcin_Brykczynski.pdf

          W pliku rady na odpady zamieszczonym poniżej znajdziecie pomysły na zabawki  z recyklingu, a w pliku ukryte obrazki, jak zawsze będzie czekało na Was ćwiczenie na spostrzegawczość tym razem o tematyce recyklingowej:

          RADY_NA_ODPADY-_zabawy_z_recyklingu.pdf

          UKRYTE_OBRAZKI_Recykling.pdf

          Życzymy dobrej zabawy i spokojnego weekendu....


          23/04/2020

          Kochani na chwilę zostawimy temat ekologii, ponieważ dzisiaj obchodzimy wyjątkowe święto dla wszystkich miłośników książek, mianowicie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jesteśmy pewne, że nie musimy nikogo z Was przekonywać do czytania książek, bo zapewne każdy z Was wie jakie są tego korzyści. Czytanie książek to przyjemność, przygoda, ucieczka od rzeczywistości, prawdziwa podróż po krainie fantazji, źródło wiedzy. Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię, ale poszerza słownictwo, poprawia pamięć oraz kształtuje osobowość. 

          ,,Kto czyta, żyje podwójnie"  (Umberto Eco)

          "Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." (Maria Dąbrowska)

          „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)

          „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy.”  (Cyceron)

          ,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.” (Kornel Makuszyński)

          ,,Książka to okno na świat, to promień słońca, który rozświetla ciemne noce, to najlepszy doradca we wszystkich sprawach" (Stanisław Lam)

          Niech te cytaty, będą dla Was refleksią, zachętą do czytania. Weźcie dziś do ręki swoją ulubioną książke, przeczytajcie ją ponownie, podzielcie się przemyśleniami z rodziną, zachęcajcie innych do czytania.

          Proponujemy Wam również obejrzeć filmik o tym jak powstaje książka: https://www.youtube.com/watch?time_continue=364&v=icdV3QZb10Q&feature=emb_title, a także podsyłamy naszą inspiracje na kolorowe i wesołe zakładki do książek: ZAKLADKI_DO_KSIaZKI_POTWORKI.pdf

           


          22/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który niezmiennie od 1970 roku przypada na 22 kwietnia. Jest dniem, ważnym, który ma nam przypomnieć, że planeta Ziemia jest naszym domem oraz, że należy ją chronić i dbać o nią. Jesteśmy pewne, że Wy dbacie o swoje środowisko i stosujecie się do zasad, które wczoraj przypomniałyśmy, nie tylko dziś, ale na co dzień. Kto ma możliwość, niech dzisiaj wyjdzie z domu do przyrody, którą ma w zasięgu wzroku czy to w ogrodzie, na łące, w lesie lub w parku. Poświęćcie czas na releksje, na bycie z przyrodą, doceńcie jaka jest ważna, ciekawa i piękna. 

          Zachęcamy Was również do zajrzenia do prezentacji, w której znajdziecie ciekawostki i gry ekologiczne z okazji Dnia Ziemi:

          https://view.genial.ly/5e974306fd084a0da9647e35/presentation-dzien-ziemi?fbclid=IwAR1t9RSqnU-sucVHSedGw10lwUowPZ_7t_uQsvzWevH4X-akC6-SHD-qA4o

          Mamy dla Was również ciekawą propozycję pracy plastycznej z rosnących farb: 

          https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/04/planeta-ziemia-praca-plastyczna/

          Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam super zabawy i miłego świętowania Dnia Ziemi...


          21/04/2020

          Kochani, dzisiaj przygotowałyśmy dla Was krótką prezentację o tym, w jaki sposób możecie dbać o swoje najbliższe środowisko, przyczynając się równocześnie do ochrony naszej planety Ziemi. Mamy nadzieje, że nie tylko znacie te zasady, ale i stosujecie na codzień: JAK_DBAC_O_SRODOWISKO.pptx

          Oczywiście nie zabraknie dzisiaj rozrywki dla Was w postaci krzyżówki tematycznej oraz rebusów i zagadek, do pobrania w pliku: Dbamy_o_srodowisko__krzyzowka_i_rebusy.pdf

          Zabieramy Was dzisiaj również na wycieczke do Londynu, a dokładniej na wirtualny spacer do Muzeum Historii Naturalnej: https://naturalhistory2.si.edu/vt3/NMNH/z_tour-022.html?fbclid=IwAR34hyv5wZgbj_auVjvMj7ursQS7wsHKplcLw1KBrz1onWXI9flllf9UNZU

          Życzymy dobrej zabawy 


          20/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          W tym tygodniu zajmiemy się tematyką ekologii, bowiem planeta Ziemia 22 kwietnia ma swoje święto. Dzisiaj chciałyśmy Was zapoznać z pięknym wierszem Doroty Gellner ,,Znam strumyk...", który zamieściłysmy w pliku poniżej, znajdziecie w nim również kilka fajnych zadań i ćwiczeń ekologicznych:

          WIERSZ_I_ZADANIA_EKOLOGICZNE.pdf

          Zachęcamy Was również do zmierzenia się z grą ,,Ratunek dla Ziemi":

           https://view.genial.ly/5e8deb0f124be30da50566c0/game-breakout-escape-room-ratunek-dla-ziemi?fbclid=IwAR3aMi8oEZFHI7paZnwfQit2yVKlD_6fsVt8XYky172JwSFXO_DYvqRP1FU

          Życzymy miłej zabawy i spokojnego dnia :)


          15.04-17.04.2020 Zdrowie i higiena warunkiem dobrego samopoczucia


          17/04/2020

          Kochani, dzisiaj w dalszym ciągu będziemy się poruszać wokół tematu zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Dlatego proponujemy Wam zajrzeć pod adres internetowy umieszczony poniżej, gdzie znajdziecie pomysły na pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki:

          https://miastodzieci.pl/czytelnia/30-przepisow-na-kanapki-ktorym-nie-oprze-sie-zadne-dziecko/

          Umieszczamy dla Was również kilka sprawdzonych przepisów na zdrowe zamienniki słodyczy:

          ZDROWE_PRZEPISY.pdf

          A także odnośnik do wiosennej pracy plastycznej ,,Forsycje", zachęcamy do wykonania:

          https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/04/wiosenna-praca-plastyczna-forsycja/

          W pliku poniżej znajdziecie krzyżówki i rebusy ze Świerszczyka:

          Krzyzowki_i_rebusy_Swierszczyk_nr_2650.pdf

          Miłej zabawy...


          16/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Zachęcamy Was do obejrzenia prezentacji, w której przedstawiamy 10 zasad zdrowego odżywiania i stylu życia na podstawie piramidy żywienia Instytutu Żywności i Żywienia:

          PIRAMIDA_ZYWIENIA_I_ZDROWEGO_STYLU_ZYCIA.pptx

          Zgodnie z powiedzeniem ,, w zdrowym ciele, zdrowy duch", zachęcamy Was do codziennej aktywności fizycznej. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość zabawy i ćwiczeń w przydomowym ogrodzie, dlatego podsyłamy Wam link do ćwiczeń fizycznych, do których nie potrzebujecie dużo miejsca i spokojnie wykonacie je w domu. Zaproście do ćwiczeń rodzeństwo i rodziców. Miłej zabawy.... https://www.youtube.com/watch?v=CEyba0BvBUE

           


          15/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Witamy Was po świątecznej przerwie, mamy nadzieję, że zregenerowaliście siły i jesteście gotowi do dalszej pracy i zabawy.  Dzisiejszym tematem jest zdrowe odżywianie, dlatego zapraszamy do zmierzenia się z mini teleturniejem z tematyki zdrowego odżywiania: https://wordwall.net/pl/resource/979314/przyroda/zdrowe-jedzenie  i wykreślanką również w tym temacie: https://wordwall.net/pl/resource/1043918/zdrowe-od%C5%BCywianie oraz grą pt. ,,Żyjmy zdrowo" https://wordwall.net/pl/resource/1469205/%c5%bcyjmy-zdrowo

          Zamieszczamy dla Was także plik z grą Dobble tym razem w tematyce zdrowego odżywiania "Owoce i warzywa". Do pobrania i wydrukowania. dobble-fruit_and_vegetables.pdf oraz kolejną porcję ćwiczeń na spostrzegawczość ''Ukryte obrazki" ze ,,Świerszczyka". UKRYTE_OBRAZKI_VI.pdf

          Nie zapominajcie o codziennej dawce ruchu, bo jak każdy wie sport to zdrowie ....wink


           06.04- 10.04.2020 Tradycje Wielkanocne


          08/04/2020

          Dzisiaj ostani dzień tematyki wielkanocnej, dlatego mamy dla Was pomysły na super eksperymety z jajkiem w roli głównej, zamieszczone w pliku: Jajka.pdf

          Przesyłamy Wam również, dobrze znaną grę Dobble w tematyce wiosennej. Wystarczy wydrukować, wyciąć i świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana. Dobble_wiosna.pdf 

          Polecamy Wam również stronę internetową "konkursy dla dzieci", gdzie znajdziecie ogłoszenia konkursów z całej Polski o różnorodnej tematyce, w różnych przedziałach wiekowych. Zachęcamy do wypróbowania swoich możliwości i owocnego spędzenia wolnego czasu.  

          Zamieszczamy również dwa ćwiczenia doskonalące spostrzegwaczość wzrokową ''Ukryte obrazki", które znajdziecie w plikach poniżej:

          UKRYTE_OBRAZKI_IV.pdf 

          UKRYTE_OBRAZKI_V.pdf

          Korzystając z okazji chciałyśmy Wam życzyć zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz samych słonecznych i cudownych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Wesołego Alleluja! 

          Wychowawcy świetlicy

           

          (Źródło Dobble: Kreatywny pedagog- Marta Lewko )


          07/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          W poprzednim tygodniu poznaliście polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne, natomiast dzisiaj chciałyśmy Was zachęcić do zapoznania się z tradycjami i zwyczajami obchodzonymi w niektórych miejscach na świecie. 

          WielkanocNaSwiecieDzieckiemBadz.pdf

          Zamieszczamy również kolejną krzyżówkę wielkanocną, którą znajdziecie w pliku poniżej:

          KRZYZOWKA_ZWYCZAJE_I_TRADYCJE_WIELKANOCNE.pdf

          Mamy oczywiście dla Was różne ciekawe pomysły na pisanki wielkanocne. Pierwsza propozycja to pisanki- gniotki, które będą miały kilka zastosowań między innymi jako fajna dekoracja jak i sensoryczna zabawka. Link poniżej

          https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/03/wielkanocne-pisanki-z-balonow-zabawa-dla-dzieci/

          Drugą naszą propozycją są banalnie proste i szybkie w wykonaniu zdobienia jajek-pisanek wielkanocnych:

          https://www.okiemmamy.pl/baw-sie-z-nami/10-pomyslow-pisanke-wielkanocna/

          Ostatnia propozycja jest dla osób, które posiadają w domu jajka styropianowe. Wystarczy kilka materiałów plastycznych, szczypta wyobraźni i zwykłe, nudne jajka styropianowe zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki. Inspirację na takie pisanki znajdziecie w linku: https://www.juniorowo.pl/kreatywnie-dziecmi-styropianowe-jajka-7-sposobow/ 

          Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam dobrej zabawy.

          PS: Nie zapominajcie również o codziennej dawce ruchu


          06/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Witamy w kolejnym tygodniu naszych zmagań ze zdalnym nauczaniem. Mamy nadzieję, że zaglądacie na naszą stronę i korzystacie z zamieszczanych przez nas propozycji. Dzisiaj przygotowałyśmy dla Was kolejną dawkę pomysłów na zabawę i spędzenie wolnego czasu w domu. W pierwszej kolejności podsyłamy link, pod którym znajdziecie sposoby na naturalne farbowanie jajek wielkanocnych, które możecie wykonać w domowym zaciszu, z użyciem produktów dostępnych w każdej kuchnii, piękny i ''zdrowy' kolor bez użycia sztucznych barwników. 

          https://mamotoja.pl/pisanki-wielkanocne-jak-zabarwic-jajka-naturalnie,wielkanoc-artykul,15503,r1p1.html

          Podsyłamy również pomysł na prace plastyczną '' Zając wielkanocny", do wykonania potrzebujecie zaledwie dwie kartki, nożyczki, ołówek i linijke.

          https://www.youtube.com/watch?v=OTf1t9Z-E6Y&fbclid=IwAR2KlRPXuIEDtuilG9_7i7IvPXf1qK_FWw9t4Qw7zbOnpjJEWjnO3IaH4Zg

          W wolnym czasie zachęcamy również do sięgania po ćwiczenia doskonalące spostrzegawczość:

          Szukanka_I.pdf

          Miłej zabawy


          30.03.-03.04.2020  W koszyku Wielkanocnym


          03/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Dzisiaj mamy dla Was krótką prezentacje o tym, co powinno się znaleźć w koszyku wielkanocnym oraz symbolika poszczególnych elementów święconki. Zapraszamy do oglądania:

          KOSZYCZEK_WIELKANOCNY.pptx

          Zachęcamy Was również do wykonania dekoracji wielkanocnych, dzięki którym wprowadzicie do domu świąteczny i wiosenny klimat. Proponujemy wykonać zajączka wielkanocnego, w linku, który przesyłamy jest  kilka prostych pomysłów na takiego zajączka, którym możecie ozdobić koszyk wielkanocny, doniczke z wiosennymi kwiatami a także swój pokój.  

          https://dzieciakiwdomu.pl/2017/04/jak-zrobic-zajaczka-wielkanocnego-z-dziecmi.html

          Nie zabraknie też codziennej dawki zabaw i łamigłowek. Poniżej zamieszczamy plik z pomysłem na super zabawę " Gra w kości o biedronkę" oraz ćwiczenie na spostrzegawczość ,,Ukryte obrazki":

          Gra_w_kosci_o_biedronke.pdf

          UKRYTE_OBRAZKI_III.pdf


          02/04/2020

          Dzisiaj przygotowałyśmy dla Was prezentację, w której znajdziecie najważniejsze informacje o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Zapraszamy do oglądania:

          Swieta-Wielkanocne.pptx

          Po obejrzeniu prezentacji zachęcamy do zmierzenia się z zagadkami wielkanocnymi:

          Zagadki_wielkanocne.pdf

          Dzisiaj zamieszczamy dla Was również kolejne ćwiczenie na spostrzegawczość "Ukryte obrazki" ze Świerszczyka, do pobrania poniżej:

          UKRYTE_OBRAZKI_II.pdf

          A dla wszystkich fanów gier planszowych oraz posiadaczy drukarek zamieszczamy adres strony internetowej, na której znajdziecie ponad 200 gier planszowych, do pobrania i wydruku. Miłej zabawy 

          http://www.debinski.edu.pl/


          01/04/2020

          Drodzy Uczniowie

          Przypominamy, że  1 kwietnia obchodzimy święto żartów i psikusów- Prima Aprilis. Wiemy, że przeżywacie teraz trudny czas, ale zachęcamy Was dzisiaj do zabawy, żartów i śmiechu w gronie rodziny- bo jak każdy wie "śmiech to zdrowie". Będzie nam miło, jak zerkniecie do prezentacji, którą przygotowałyśmy dla Was z tej okazji. Znajdziecie tam kilka informacji dotyczących Prima Aprilis oraz 10 pomysłów na psikusy. Udanych żartów...

          PRIMA_APRILIS.pptx

          Przesyłamy Wam również pochodzące ze ,,Świerszczyka" krzyżówkę oraz ćwiczenie na spostrzegawczość "Ukryte obrazki", które tak lubicie, do wykonia w wolnym czasie. 

          KRZYZOWKA_WIELKANOCNA_Z_SWIERSZCZYKA.pdf

          UKRYTE_OBRAZKI_I.pdf


          31/03/2020 

          Drodzy Uczniowie

          Nasze propozycje dla Was w najbliższym czasie będą związane z zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, dlatego dzisiaj przychodzimy dla Was ze zbiorem wykreślanek i krzyżówek związanych z tą tematyką, do pobrania z pliku poniżej.

          Wielkanocne_krzyzowki_i_wykreslanki.pdf

          Podsłyłamy również linki do krzyżówek i wykreślanek online, również o tematyce wielkanocnej:

           https://wordwall.net/pl/resource/1049537/religia/wielkanoc

          https://wordwall.net/pl/resource/1109072/wielkanoc

          https://wordwall.net/pl/resource/1155830/%c5%9bwietlica-szkolna/wielkanoc

          https://wordwall.net/pl/resource/829234/wielkanoc

          Zachęcamy Was również do wykonania kartek wielkanocnych i podarowania swoim bliskim. Oto nasze inspiracje:

          http://mamaplamki.pl/prace-plastyczne/wielkanocne-prace-plastyczne-i-kartki-swiateczne-dla-dzieci-1/

          https://www.mamawdomu.pl/2016/03/pomysly-na-kartki-wielkanocne.html


          30/03/2020

          Drodzy Uczniowie

          Witamy w nowym tygodniu i zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami do zabawy i pracy w domu. Polecamy zajrzeć do pliku poniżej, w którym zamieściłyśmy dla Was propozycje zbaw na każdy dzień tygodnia.

          DOMOWE_ZABAWY_CZ._I.pdf

          Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Wordwall, na której znajdziecie mnóstwo materiałów dydaktycznych w formie zagadek, wykreślanek, gier. Ciekawy sposób nauki i utrwalenia materiału, z każdego przedmiotu, na różnych poziomach edukacyjnych. Atrakcyjna i owocna forma spędzenia wolnego czasu. 

          Nam bardzo spodobał się dostępny na tej stronie materiał interaktywny, dotyczący porządków w pokoju. Wejdźcie w link poniżej i wylosujcie pierwsze trzy karty (lub więcej w zależności od chęci), następnie wykonajcie polecenia, które wylosowaliście. Z racji, że porządki okołoświąteczne zbliżają się wielkimi krokami, uważamy ten materiał za przydatny i bardzo motywujący do pracy. Polecamy stosować codziennie! Do dzieła...

          https://wordwall.net/pl/resource/1119679/%c5%9bwietlica/porz%c4%85dki-w-pokoju

          Dla naszych artystów i artystek świetlicowych podsyłamy prezentaccje z pomysłami na proste ozdoby wielkanocne z papieru

          Ozdoby_wielkanocne__(z_papieru).pptx



          27/03/2020

          Drodzy Rodzice i Uczniowie

          Polecamy z całego serca krótką bajkę terapetyczną pt. ,,Pogoda jest zawsze...", autorstwa Magdaleny Szendzielorz-Sadlik, która w ciekawy i humorystyczny sposób opowiada o sprawach poważnych. Drodzy Rodzice niech ta bajka będzie wstępem do rozmowy z Waszymi dziećmi na temat sytuacji w naszym kraju oraz o wyzwaniach z którymi przyszło nam się zmierzyć. A Was drodzy uczniowie zachęcamy do wykonania ilustracji do tej bajki.

          bajka_pogoda_jest_zawsze.pdf

          Podsyłamy również ilustrowaną książeczke pt. ,,Masz te moc", w której autorzy w sposób dostowany do najmłodszych czytelników pomagają zrozumieć czym jest epidemia, koronawirus oraz jak się  go wystrzegać.

          Miłej lektury. 

          Koronawirus(1)(2).pdf


          26/03/2020

          Teatr - i Ty możesz zostać aktorem 

          Dzisiaj zapraszamy na wyprawę do pięknego miesjca jakim jest teatr. Terminem teatr określa się sam spektakl teatralny jak i budynek, w którym odgrywane jest przedstawienie.

          Poniżej znajdziecie kilka linków, pod którymi kryją się wirtualne spacery po kilku teatrach znajdujących się w Polsce. Każda osoba mająca dostęp do Internetu może odwiedzić takie miejsce bez wychodzenia z domu. Można poczuć się, tak jakby się było na miejscu. 

          Teatr Wielki w Łodzi http://www.teatrwielkilodz.pl/spacer/

          Teatr Wielki w Warszawie https://teatrwielki.pl/wirtualnyspacer/#

          Teatr im. J. Słowackigo w Krakowie https://teatrwkrakowie.pl/wirtualnyspacer/index.php

          Teraz będąc już po wirtualnej wycieczce do teatru, wiedząc jak wygląda na zewntąrz i w środku, może sami pobawicie się w domu w "teatr"?. Wcielicie się w aktorów i przygotujecie małe przedstawienie dla rodziny. Możecie odegrać scenke sami lub przy pomocy pacynek, które możecie wykonać w domu sami lub z pomocą rodziców. Poniżej link do krótkiej instrukcji wykonania pacynki. 

          https://www.youtube.com/watch?v=Xq9N9KHoFBQ

          Jeżeli jesteście gotowi, to zaczynajcie zabawę. Kto jeszcze nigdy nie bawił się w ''teatr", może zajrzeć do instrucji zamieszczonej w pliku ponieżej jak wykonać domowy teatrzyk 

          Tatrzyk_domowy.pdf 

          Życzymy dobrej zabawy.


          25/03/2020

          Drodzy Uczniowie i Rodzice

          Nasza propozycja na dziś to przepisy na różne masy plastyczne. W pliku poniżej znajdziecie zbiór najbardziej popularnych i dziecinnie prostych w wykonaniu mas plastycznych do tworzenia w domowym zaciszu. Zachęcamy do zabawy...

          Wychowawcy świetlicy 

          Zabawy_masami_plastycznymi.pdf

           


          Żegnaj zimo, witaj wiosno 

          Nasze pierwsze propzycje do zabawy w domu będą ściśle związane z nadejściem wiosny.

          Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku prezentującego zwiasuny wiosny: 

          Po obejrzeniu filmiku nie będziecie mieli zapewne trudności w wykonaniu wykreślanki.

          zwiastuny-wiosny-wykrelanka-1.pdf

          Przedstawiamy również pomysł na prostą ale efektowną pracą plastyczną pt,, Przebiśniegi"

          https://karolowamama.blogspot.com/2020/03/przebisniegi.html 

          MIŁEJ ZABAWY wink

           


          INFORMACJA

          Drodzy Uczniowie,

          świelica szkolna serdecznie zaprasza do zaglądania na szkolną stronę internetową, do zakładki aktualności świetlicy. Będziemy tam umieszczać dla Was propozycje ciekawych materiałów do pracy i zabawy w domu, między innymi pomysły na prace plastyczne, ciekawe filmy, gry, doświadczenia a także krzyżówki, wykreślanki. 

          Pozdrawiamy oraz życzymy wytrwałości w tym niezwykle trudnym czasie

          Wychowawcy świetlicy

           



          DZIEŃ KOTA 

          17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić znaczenie kotów z życiu człowieka. Dzień naszych pupili to znakomita okazja do wykonania pracy plastycznej. Poniżej w galerii prezentujemy prace, ktore wykonały dzieci z grupy popołudniowej. 


          WALENTYNKI W ŚWIETLICY 


          FRYZURY KARNAWAŁOWE


          LAURKA DLA DZIADKÓW

          Kochani Dziadkowie!

          Dziadku miły, dobrotliwy,

          bądź wesoły i szczęśliwy,

          niech Ci wszystko dobre służy,

          żyj spokojnie i bez burzy.

          Życzymy Tobie, Babciu miła,
          byś zawsze w życiu szczęśliwa była.
          Życzymy Ci, Babuniu, życia najdłuższego,
          pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego!

          Wasze Wnuczki i Wnukowie


           

           


          STYCZNIOWA GALERIA PRAC 



          ZAJĘCIA RUCHOWE 

          Nowa gra w świetlicy rozwijająca koordynacje wzrokowo-ruchową oraz sprawność fizyczną.


          DEKOROWANIE SZKOLNEJ CHOINKI 

          W tym roku mieliśmy zaszczyt udekorować szkolną choinkę. Z tej okazji dzieci świetliowe wykonały piękne ozdoby oraz kolorowe łańcuchy. 


          PRACA PLSTYCZNA "MIKOŁAJ"

          Dzieci z grupy porannej wykonały w małych grupach orginalny portret Świętego Mikołaja.

          .

           


          ŚWIETLICOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 

          2 i 3 grudnia br. zorganizowano w świetlicy szkolnej KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, podczas którego sprzedawane były ciasta, ciasteczka, stroiki, kartki i ozdoby robione przez dzieci uczęszczające do świetlicy, ich wychowawczynie oraz rodziców.

          Celem kiermaszu była zbiórka pieniędzy na gry, zabawki, pomoce dydaktyczne i artykuły papiernicze potrzebne w świetlicy.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w naszą akcje, poświęcili swój cza na przygotowanie wspaniałych ozdób oraz pysznych ciast. Dziękujemy za okazane wielkie serce. Dziękujemy 

           


          ZAJĘCIA TEMATYCZNE 

          "Z BAJKĄ W ŚWIECIE DZIECI..."

          Na podsumowanie tygodnia dzieci miały do wykonania kilka zadań, dotyczących bajek, między innymi: zagadki, rebusy, szukanie przedmiotów ukrytych w sali oraz taniec. Wszystkie zadania zostały wykonane poprawnie, dzięki czemu każdy bohater mógł z powrotem wrócić do swojej bajki. 


          ZABAWY KONSTRUKCYJNE Z KLOCKÓW

           


          DZIEŃ DRZEWA 

          10 października grupa poranna obchodziła Dzień Drzewa, z tej okazji wykonała pracę platyczną. 


          GŁOŚNE CZYTANIE W ŚWIETLICY 

          Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w świetlicy codziennie odbywają się zajęcia głośnego czytania. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do czytania. 

           


          JESIENNE DRZEWO Z OSTRUŻYN

          Dzieci z grupy porannej wykonały piękną pracę plastyczną przedstawiającą jesienne drzewo. Do tworzenia wykorzystały ostrużyny ze strugania kredek.

           


          WITAMY JESIEŃ...

          W naszej świetlicy dzieci przywitały nową porę roku pięknymi pejzażami jesiennymi. A to dopiero początek...

           


          WRZESIEŃ W ŚWIETLICY ZA NAMI....

          Nowy rok szkolny ropoczeliśmy bardzo aktywnie. Pożegnaliśmy wakacje pięknymi pracami. Pierwszaczki poznały już nowych kolegów, nowe zasady, wdrożyły się w życie świetlicy. Brawo!


          KONKURSY WIEDZY

          W świetlicy organizowane są konkursy wiedzy - uczniowie chętnie i aktywnie w nich uczestniczą. Tutaj uczniowie przysłuchują się czytanym fragmentom książki pt. "Bór i Gaik w jesiennej szacie" .


          ŚWIETLICOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

           

          17 i 18 grudnia br. zorganizowano w świetlicy szkolnej KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, podczas którego sprzedawane były ciasta, ciasteczka, stroiki, kartki i ozdoby robione przez dzieci uczęszczające do świetlicy, ich wychowawczynie, nauczycielki z nauczania zintegrowanego, rodziców, rodziców dzieci niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz seniorów z Dziennego Domu Senior Wigor w Limanowej.

          Celem kiermaszu była zbiórka pieniędzy na gry, zabawki, pomoce dydaktyczne 
          i artykuły papiernicze potrzebne w świetlicy.

           

          Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję. Podziękowania kierujemy również 
          do seniorów i nauczycieli, którzy przekazali na kiermasz piękne ozdoby i ciasteczka.


          PRACE ZIMOWE 

          Uczniowie w świetlicy rozwijają m.in. swoje zdolności manualne, plastyczne, kreatywność, czego dowodem są piękne prace, które powstają podczas organizowanych zajęć plastycznych. 


          WALENTYNKI 

          Grupa poranna stworzyła walentynkowe drzewo z kół. 

          Grupa popołudniowa wykonała koniczyny, których liście kształtem przypominają serca - wspaniały prezent dla Mamy i Taty na Walentynki.


          ZAJĘCIA TEMATYCZNE

          POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY

          W lutym poznajemy różne zawody - bibliotekarz, kucharz, programista, informatyk, dziennikarz. Zajęcia uświetniają goście - w poniedziałek Panie ze szkolnej biblioteki opowiadały o swoim zawodzie. Podczas zajęć o kucharzu dzieci wykonały pracę plastyczną - pizzę, używając do niej suchych makaronów, kasz i malując je na wybrane przez siebie kolory. 


          JESTEŚMY AKTYWNI

          Wychowawczynie w świetlicy starają się, aby każde zajęcia były atrakcyjne. Dbają również o aktywność fizyczną swoich wychowanków. 


          ŚWIETLICOWY KLUB GIER PLANSZOWYCH

          Od roku szkolnego 2018/2019, nasza świetlica jest członkiem Klubu Gier Planszowych. Od Wydawnictwa Granna otrzymaliśmy planszówki, w które dzieci często grają, rozwijając szybkość, spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. 


          ZAJĘCIA TEMATYCZNE

          LEGENDY POLSKIE 

          Poznajemy legendy polskie. Pierwszą z nich była ta o "Lwach z gdańskiego ratusza". W trakcie zajęć twórczych, dzieci wykonały z plasteliny rzeźbę rzemieślnika przy pracy. 

            


          "W MARCU JAK W GARNCU"

          Dzieci poznały różne przysłowia związane z miesiącem, który właśnie trwa. Nie była to jedynie najbardziej znana sentencja "w marcu jak w garncu", ale i te mniej znane, m.in. "co marzec wypiecze, to kwiecień wysiecze" czy "słońce marcowe, owocom niezdrowe". 


          ZAJĘCIA TEMATYCZNE

          BAŚNIE HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

          W trzecim tygodniu marca uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących baśni Andersena. Poznali życiorys autora oraz trzy jego utwory: "Dzikie łabędzie", "Słowik" oraz "Imbryk". Dzieci chętnie wykonały pracę plastyczną - słowika w klatce, który jest ozdobą w świetlicy. 


          ZABAWY RUCHOWE

          CHUSTA ANIMACYJNA

          Dzieci chętnie biorą udział w zabawach ruchowych. Często do zabawy zapraszani są uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To wspaniały czas, kiedy mogą lepiej się poznać, zintegrować i przełamać  swoje bariery. Dodatkową atrakcją jest wykorzystywana przez nauczycielki kolorowa "chusta animacyjna". 


          DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

          Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę nie nadążyć, idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

                                                                               A Camus

          Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa, wskazuje ona na trzy chromosomy w 21 parze ludzkiego kariotypu, które wyróżniają osoby z zespołem Downa. Na znak solidarności z tymi osobami, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy ich dzień.  

          Przygotowania trwały już od połowy lutego – wtedy dzieci uczęszczające do świetlicy, uczniowie z klasy 7c i dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich opiekunowie, ozdabiali tekturowe skarpety, które następnie zawisły na szkolnym korytarzu. Powstał plakat informujący o tym wyjątkowym dniu i odbywały się pogadanki na temat Zespołu. Akcja wzbudzała duże zainteresowanie i mamy nadzieję, że rozbudziła chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

           


          WIOSNA W ŚWIETLICY


          ZAJĘCIA TEMATYCZNE

          DANUTA WAWIŁOW

          W tym tygodniu poznawaliśmy życie i twórczość Danuty Wawiłow. Było pełno zabawy, dobrego humoru i prac plastycznych. Na zdjęciach - praca plastyczna "Trójkątne i okrągłe królestwo". 


          PRACA PLASTYCZNA

          WIOSENNA ŁĄKA 

           


          ŚWIETLICOWY KLUB GIER PLANSZOWYCH


          PRACA PLASTYCZNA 

          WIOSENNA ŁĄKA - DŁONIE


          AKCJA EDUKACYJNA I KONKURS "KREATYWNI NA 101"

          Od 25 marca do 5 kwietnia braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Disneya
          i Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej pn. "Kreatywni na 101". Jej celem było pobudzenie kreatywności i wyobraźni, rozwój umiejętności manualnych oraz zdolności pracy w grupie.

          Zadaniem dzieci uczęszczających do naszej świetlicy było wykonanie makiety domu
          101 Dalmatyńczyków (przy ulicy Dalmatyńczyków 101) – pomalowanie jej, oklejenie, ozdobienie  oraz ulepienie z plasteliny figurek tych psów. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię na 101% oraz pomogły rozwinąć, w wielu przypadkach skrywane do tej pory, zdolności manualne. 

          Materiały niezbędne do realizacji zadania: plastelinę czarną i białą, tekturową makietę domu oraz naklejki – nagrody dla każdego uczestnika otrzymaliśmy pocztą od Agencji WTEM
          i Disney Polska.

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dokumentujących przebieg zajęć oraz efekt końcowy.


          ŚWIETLICOWY KIERMASZ WIELKANOCNY

          Tradycją są już organizowane przez wychowawczynie ze świetlicy kiermasze świąteczne. Na początku kwietnia odbył się kiermasz wielkanocny, z którego część dochodu w tym roku zostanie przekazana na pomoce dydaktyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi uczęszczających do naszej szkoły.

          Akcja spotkała się, jak zwykle, z wielkim zainteresowaniem uczniów, nauczycieli
          i rodziców. Do sprzedaży trafiły: ciasta, ciasteczka, ozdoby wielkanocne, ręcznie robione kartki oraz stroiki i wieńce.

          Serdecznie dziękujemy rodzicom za upieczenie ciast i ciasteczek, przyniesienie ozdób oraz p. Agnieszce Trynce za wykonanie stroików wielkanocnych.


          ZABAWY KREATYWNE 

          Kreatywność dzieci nie zna granic, tym razem znalazły nowe zastosowanie dla kart. 


          ZABAWY KLOCKAMI


          ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

          Wysokie temperatury dają się we znaki wszystkim. Wychowawczynie w świetlicy starają się jak najlepiej zorganizować dzieciom czas, który w niej spędzają. Uczniowie chętnie uczestniczą w zabawach z dawnych lat, takich jak murarz, zamki, klasy, gra w gumę, skakanie na skakance. Niektóre dzieci potrzebują jednak spokojniejszej rozrywki, dlatego wybierają rzuty ringo, woreczkami do celu, zabawy zręcznościowe i układanie klocków. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
      • (18) 3371401
      • Fax: (18) 3379 282 (18) 3379 281 sekretariat (18) 3379 285 pokój nauczycielski (18) 3379 286 świetlica (18) 3379 287 higienistka (18) 3379 288 pedagog (18) 3379 289 logopeda (18) 3379 290 hala sportowa
      • ul. S. Jordana 3 34-600 Limanowa Poland
      • Inspektorem ochrony danych osobowych jest p. Magdalena Buczak, iod@miasto.limanowa.pl
    • Logowanie