• Światowy Dzień Ziemi

• 24.04.2023
        • Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne, które ma uświadomić, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska.  W piątek obchodziłyśmy to wyjątkowe święto wraz z najmłodszymi uczniami. Dzieci postanowiły nagłośnić, z jakimi problemami mierzy się Ziemia, dlatego wyruszyły wraz z wychowawczyniami w kierunku Parku Miejskiego, aby domagać się odpowiednich działań w stosunku do naszej planety. Wśród śpiewu piosenek można było usłyszeć również skandowane hasła propagujące ochroną środowiska. Uczniowie z klasy 1 b przygotowali krótką inscenizację dla kolegów i koleżanek, dzięki której chcieli zachęcić swoich słuchaczy do dbania o najbliższe środowisko. Po powrocie z parku przedstawiciele klas posadzili kwiaty w donicach przed szkołą. Następnie pani dyrektor i pan dyrektor wręczyli nagrody podsumowujące trzy konkursy o tematyce ekologicznej: konkurs recytatorski dla klas pierwszych, konkurs piosenki dla klas drugich oraz konkurs plastyczny dla klas trzecich. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Dzięki Radzie Rodziców dzieci otrzymały piękne nagrody. Dziękujemy pani Barbarze Oleksy, która podarowała piękne kwiaty oraz wszystkim biorącym udział za zaangażowanie i godną naśladowania postawę, ponieważ ważne jest to, abyśmy na co dzień dbali o naszą Ziemię, a nie tylko od święta.

Wychowawczynie klas 1-3

• Zaproszenie na warsztaty

• 17.04.2023
        • W związku ŚWIĘTEM ZIEMI, chcielibyśmy zaproponować ekologiczne warsztaty. Zgodnie z mottem – nie wyrzucaj, wykorzystaj – Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na warsztaty „EKO TORBY”, które odbędą się w sobotę 22 kwietnia w godz. od 10:00 do 13:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej.

W czasach, gdy troska o środowisko naturalne powinno być naszym priorytetem, zamiast jednorazowych reklamówek używajmy toreb wykonanych z trwałych materiałów, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie.Podczas zajęć pod okiem prowadzących warsztaty, którzy nie pozwolą na nudę, dzieci wykonają ozdobione torby według swoich graficznych pomysłów, ulubionych wzorów lub kolorowych fantazji na powierzchni materiałowej torby wcześniej własnoręcznie uszytej techniką szycia ręcznego i maszynowego. Posiadanie oryginalnie wyglądającej torby ucieszy właściciela i przyciągnie wzrok nie jednej osoby, wywołując uśmiech na twarzy i pozytywne emocje.Zajęcia z szycia i malowania na torbach mają, oprócz zwrócenia uwagi na dbałość o środowisko, dodatkowo charakter artystyczny i estetyczny.

Cena za zajęcia 35 zł/ os. – trzy godzinne warsztaty. Organizator warsztatów zapewnia wszelkie materiały, dzieci wykonane torby zabierają do domu jako pamiątka z zajęć.

• Sukces koszykarzy

• 12.04.2023
        • W Limanowej rozegrano finały Małopolskich Igrzysk Dzieci w minikoszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły nie tylko zakwalifikowała się do tych finałów, ale wywalczyła w nich drugie miejsce!

Zawody odbyły się na hali sportowej przy ZSTiO. Chłopcy wystąpili w składzie: Jan Olczyk, Hubert Orzeł, Oskar Piechówka, Krystian Golonka, Karol Strug, Karol Mól, Igor Twaróg, Nikodem Tąta, Dominik Czamara, Marek Król, Jan Janczy, Wojciech Opioła i Jan Biernat. Opiekun: Tomasz Olczyk.

Gratulujemy sukcesu!

(Zdjęcie z archiwum MOS Limanowa).

• Wielkanoc

• 05.04.2023
        • We wtorek 4 kwietnia 2023 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie przebrani w oryginalne stroje opowiadali o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Program został przygotowany przez uczniów klasy 5d i 6d z wychowawcami.