Szanowni Rodzice!
Od dnia 27.06.2021 r. wszelkie pytania na temat obiadów w Szkole Podstawowej nr 3
w Limanowej proszę kierować pod numer telefonu 507-259-239 lub adres mailowy maria.garbacz@ldk.limanowa.pl
Szanowni Rodzice!
Od dnia 27.06.2021 r. wszelkie pytania na temat obiadów w Szkole Podstawowej nr 3
w Limanowej proszę kierować pod numer telefonu 507-259-239 lub adres mailowy maria.garbacz@ldk.limanowa.pl
W dniach 25, 26, 27 maja 2021 r. odbędą się egzaminy ósmoklasisty wg następującego porządku:
Uczniowie klas 8 w tych dniach przychodzą do szkoły na godz. 830, po przebraniu się w swoich szatniach zostawiają rzeczy w salach:
8a – sala 8,
8b – sala 9,
8c – sala 6 i przechodzą do sal egzaminacyjnych.
Listy zdających będą wywieszone przed wejściem do sal.
Uczniowie klas 8a i 8c wchodzą do szkoły wejściem głównym, a 8b wejściem obok hali sportowej.
Do sali egzaminacyjnej uczeń może wnieść pióro lub długopis z czarnym atramentem lub tuszem, a w przypadku egzaminu z matematyki- linijkę.
Zdający mogą również wnieść do sali małą butelkę wody.
Przypominam o zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych!
Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej i kiedy podchodzi do niego członek zespołu nadzorującego oraz wychodząc do toalety.
W dniach 25 oraz 26 maja (wtorek i środa) uczniowie klas 1- 3 kontynuują zajęcia stacjonarnie, a klas 4 -7 pozostają na zdalnym nauczaniu w domu.
Dzień 27 maja (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej. Oddział przedszkolny ma zajęcia stacjonarne
w szkole. W tym dniu świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze od 700 do 1700.
W dniu 27.05.2021 r. (czwartek) po egzaminie z języka angielskiego w sali 33 uczniom klas 8 wykonywane będą zdjęcia do tablo.
Z poważaniem
Wiesław Wójtowicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej
Spieszymy, by pogratulować Pani Marcie Kędroń, katechetce naszej Szkoły zwycięstwa w Plebiscycie „Mój Katecheta”, zorganizowanym przez Radio RDN Małopolska.
Głosowanie na zgłoszonych katechetów, dokonane przez rodziców i uczniów, a prowadzone drogą sms-ową odbywało się w marcu, a ostatnie dni i godziny były prawdziwą rywalizacją o jak najwyższe miejsce swoich nauczycieli w konkursie. 13 maja Laureaci całej diecezji tarnowskiej, a było Ich 24 osoby, spotkali się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, by z rąk ks bpa Artura Ważnego odebrać statuetki Laur Słuchaczy RDN.
Cieszymy się, że i w taki sposób o naszym Mieście i naszej Szkole można było usłyszeć.
Pani Marcie gratulujemy jeszcze raz!
A dodać trzeba, że i ks. Jarosław Gomułka, katecheta klas III-ich także został do Plebiscytu zgłoszony i uplasował się na wysokim miejscu, mając wśród swoich rywali bardzo liczną grupę księży. I Jemu gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości na stronie Gościa Niedzielnego oraz do przeczytania relacji na stronie Radia RDN.
Więcej informacji znajduje się w zakładce "Rekrutacja".
Zapraszamy!
W maju zakończyliśmy realizowany w naszej szkole w klasach 1-3 program edukacji antytytoniowej ,,Nie pal przy mnie, proszę". Jego celem było zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu, a także zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Program zrealizowany został w ciągu czterech miesięcy na zajęciach edukacyjnych według zaproponowanych pięciu spotkań warsztatowych. Na zajęciach omówione zostały następujące tematy: Co to jest zdrowie?, Od czego zależy nasze zdrowie?, Co i dlaczego szkodzi zdrowiu?, Co zrobić, gdy moje życie jest zagrożone?, Nie pal przy mnie, proszę. Na wszystkich zajęciach uczniom towarzyszyła wiewiórka Wiki. Dzieci kolorowały szablony wiewiórki, czytały wiersz o Wiki, układały obrazki z elementów, rozwiązywały krzyżówki, opowiadały historyjki obrazkowe o tematyce antytytoniowej.
W ramach realizacji tego programu zostały podjęte również dodatkowe działania: pogadanki na temat zdrowego stylu życia, prezentacje multimedialne m.in. z portalu wiedzy dla nauczycieli Scholaris. W salach została zorganizowana wystawa prac plastycznych antytytoniowych z wiewiórką Wiki oraz sygnalizatorów, na których dzieci zamieściły na czerwonym świetle hasło przewodnie ,,Nie pal przy mnie, proszę". Podczas przerw uczniowie wspólnie spożywali warzywa i owoce oraz pili mleko - w ramach propagowania zdrowego odżywiania. W czasie zajęć dzieci redagowały zdrowy jednodniowy jadłospis oraz z zaangażowaniem odgrywały krótkie scenki dramowe dotyczące sposobów zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie w ich towarzystwie palą papierosy.
Koordynator programu: J. Tabor
Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r.
(Dz. U. poz. 824) uczniowie klas IV- VIII od 17 maja 2021 r. przechodzą na nauczanie hybrydowe w reżimie sanitarnym wg następującego porządku:
1. W dniach 17.05(poniedziałek), 19.05 (środ, 21.05 (piątek), 28.05 (piątek) uczniowie klas: 4c, 4a, 5b, 6a, 6b, 6d, 7a, 7b, 7c uczą się stacjonarnie w szkole, a w dniach 18.05 (wtorek), 20.05 (czwartek), 24.05 (poniedziałek) pozostają w domu na zdalnym nauczaniu zgodnie z planem lekcji dla danej klasy.
2. W dniach 18.05(wtorek), 20.05.(czwartek), 24.05.(poniedziałek) uczniowie klas:
4b, 4d, 5a, 6c, 6e, 7d, 7e, 7f uczą się stacjonarnie w szkole, a w dniach 17.05(poniedziałek), 19.05 (środa), 21.05 (piątek), 28.05 (piątek) pozostają w domu na zdalnym nauczaniu zgodnie z planem lekcji dla danej klasy.
3. Uczniowie klas 8a, 8b, 8c w dniach 17.05-21.05 oraz 24.05 i 28.05 uczą się stacjonarnie w szkole, a w dniach 25, 26, 27.05 przychodzą do szkoły na egzamin ósmoklasisty.
4. Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego kontynuują zajęcia stacjonarnie.
5. W dniach 25.05 i 26.05 uczniowie klas IV-VII pozostają na zdalnym nauczaniu w domu (egzamin ósmoklasisty).
6. Dzień 27.05 (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów całej szkoły ze względu na egzamin ósmoklasisty z języka nowożytnego. W tym dniu świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńcze w godz. 700 - 1700.
Przypominam o przestrzeganiu „Wewnętrznych procedur bezpieczeństwa dotyczących zapobieganiu i przeciwdziałaniu COVID-19”.
Na terenie szkoły w przestrzeniach wspólnych obowiązuje zakrywanie nosa i ust!
7. Przydział sal lekcyjnych dla poszczególnych klas:
8a – sala 8
8b – sala 5
8c – sala 10
7a – sala 12
7b – sala 11
7c – sala 9
6d – sala 14
6a – sala 34
6b – sala 7
5b – sala 32
4a – sala 6
4c – sala 7
7d – sala 12
7e – sala 6
7f – sala 11
6e – sala 14
6c – sala 14
5a – sala 7
4d – sala 9
4b – sala 12
Zajęcia z wychowania fizycznego odbywać się będą w hali sportowej i sali gimnastycznej, a informatyka w sali 35.
8. Uczniowie klas 8 wchodzą do szkoły wejściem przy hali sportowej, a pozostali wejściem głównym.
Wiesław Wójtowicz
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3
w Limanowej
Nauczyciele języków obcych zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursach i obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych, który odbędzie się w naszej szkole 10 czerwca. Udział w konkursach mogą brać indywidualnie uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne.
Klasa IV – Konkurs na Najpiękniejszą Flagę Krajów Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych
Format pracy A4, technika dowolna. Liczy się kreatywność uczniów i estetyka wykonania flag. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić : imię , nazwisko, klasę i nazwę kraju, którego flagę wykonano.
Klasa V – Konkurs na Najpiękniejszy Portret Królowej Elżbiety II
Format pracy A4, technika dowolna. Oceniane będą pomysłowość, oryginalność, samodzielność i estetyka wykonania pracy. Na odwrocie proszę umieścić : imię, nazwisko i klasa.
Klasa VI – Konkurs na Najciekawszą Prezentację Multimedialną o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych
Prezentacja powinna składać się z 10 slajdów (+ slajd tytułowy, slajd końcowy, na którym będzie znajdowało się imię, nazwisko i klasa ucznia), prezentację należy wykonać w PowerPoint i wysłać do nauczyciela uczącego na Teams na czat do 04.06.2021. Komisja najwyżej oceni prace, które ujęły temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę. Prezentacje powinny być wykonane w języku angielskim. Zwrócić także należy uwagę na:
- Estetykę
- Samodzielność pracy
- Zawartość prezentacji
- Grafikę i całą szatę graficzną
- Efekt wizualny
- Przejrzystość
- Poprawność językową i techniczną wykonania
Klasa VII - Konkurs pt. Jestem Sławnym Europejczykiem
Zadanie konkursowe polega na ucharakteryzowaniu się na znaną postać historyczną pochodzącą z Europy i wykonaniu zdjęcia tej charakteryzacji. Wydrukowane zdjęcie postaci oraz zdjęcie swojej charakteryzacji należy dostarczyć do nauczyciela uczącego do dnia 05.06.2021 format prac A4.
Klasa VIII – Konkurs: Meme Contest
Konkurs polega na stworzeniu ciekawego mema w języku angielskim, promującego naukę języków obcych. Memy należy wysłać na Teams na czat do nauczyciela uczącego. Do dnia 04.06.2021.
Wszyscy zwycięzcy konkursów zostaną nagrodzeni ocenami z języka angielskiego lub niemieckiego, oceną z zachowania oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Program konkursu można też pobrać STĄD.
Szanowni Rodzice,
od maja 2021 r. każde dziecko będzie miało wygenerowany swój odrębny numer konta bankowego, na który będą wpłacane opłaty za wyżywienie. Zapewni to przejrzystą ewidencję i rozliczenie opłat.
Prosimy pamiętać, że w przypadku posiadania w jednej placówce oświatowej więcej niż jednego dziecka korzystającego z wyżywienia, każde z nich będzie miało odrębny numer konta.
W razie pytań prosimy o kontakt z intendentem danej kuchni.
Z okazji majowych: Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi, uczniowie klas I-III podjęli „Wyzwanie patriotyczne”. W ramach realizowanych działań dzieci śpiewały hymn, czytały wiersze o tematyce patriotycznej, przygotowywały flagi i kotyliony oraz wzięły udział w wirtualnym Biegu Konstytucji 3 Maja. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja i zapoznali się z mini-przewodnikiem „Biało - czerwona” wydanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Głównym celem wyzwania było rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych Małych Patriotów. Uczniowie z dumą prezentowali Flagę Polski oraz udekorowane przez siebie okna domów.
J. Tabor
Uchwałą Sejmu RP IX kadencji z 27 listopada 2020 zdecydowano o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja.
Wspomnienie wydarzeń związanych z powstaniem tego nowoczesnego, postępowego dokumentu, który odzwierciedlał idee wolności i równości, uczniowie siódmych klas postanowili uczcić wypowiadając się na temat tego, czym jest współczesna konstytucja, jakie obecnie ma znaczenie, jakich wartości powinna bronić. W swoich wypowiedziach wykazali się ogromną dojrzałością. Dostrzegli problemy, z którymi borykają się nowoczesne społeczeństwa. Pokazali także, że rozumieją zasady funkcjonowania państwa. Wiedzą również, jak ważny w życiu społeczności jest system prawny odzwierciedlający potrzeby obywateli.
Ich prace są zaprezentowane w holu szkoły
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, najważniejsze i najbardziej znane ze świąt ekologicznych. W codziennym natłoku nie przywiązujemy wagi do pewnych spraw. Jednak warto mieć świadomość, że każda osoba małymi krokami może przysłużyć się do tego, aby w przyszłości nie zabrakło chociażby wody czy papieru. Idealnym miejscem, w którym możemy rozpocząć pozytywne oddziaływanie na środowisko jest własny dom i najbliższa okolica. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli jak należy dbać o środowisko i otaczającą przyrodę. Dzieci napisały podziękowania dla Ziemi, poświeciły czas na bycie z przyrodą, na refleksję jak ona jest dla nas ważna, fascynująca, piękna i ciekawa. Uczniowie bardzo chętnie podjęli „Ekologiczne wyzwanie”: sprzątali swoją najbliższą okolicę, sadzili kwiaty i drzewa, wykonali ekologiczną zabawkę, rozwiązywali krzyżówkę oraz przygotowali plakaty, dotyczące działań proekologicznych. Zakończyliśmy również pierwszy etap zbiórki pustych opakowań z kleju AMOS. Zachęcamy wszystkich do zbierania prostych tubek, które można przynosić do pojemnika umieszczonego w sali 37.
Pamiętajmy o naszej Ziemi, dbajmy o nią, szanujmy ją i zachwycajmy się jej pięknem. Sprawmy, by każdy dzień stał się Dniem Ziemi!
Justyna Tabor
W minionym tygodniu, uczniowie klasy 4a, 4b, 7a i 7d, na lekcjach j. angielskiego dowiadywali się o zagrożeniach ekologicznych w dzisiejszym świecie oraz słuchali wypowiedzi na ten temat, przygotowanych przez ich anglojęzycznych rówieśników. Efektem ich pracy na lekcji są piękne plakaty, nawołujące do ochrony środowiska, z hasłami i cytatami w języku angielskim. Uczniowie klasy 7d zredagowali również kilka wskazówek o tym jak żyć ekologicznie, w sposób zero-waste.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie tego dnia obchodzony jest dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w formie książek.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.
23 kwietnia to nie tylko święto książek i czytelnictwa, ale też dzień praw autorskich. Zarówno pisarze, jak i wydawcy wiedzą, że bez nich rynek książki pewnie by nie istniał.
Biblioteka szkolna zaprasza!
21 kwietnia 2021 roku zmarł Pan Stefan Bugajski, wieloletni nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej, a następnie Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej. Wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Wielbiciel muzyki i pasjonat turystyki.
Z Limanową był związany od początku swojego życia. Urodził się 16 kwietnia 1947 roku w rodzinie o głębokich tradycjach patriotycznych i religijnych. Był prawnukiem Józefa Bogdanowskiego, weterana Powstania Styczniowego, o pamięć którego nieustannie dbał. Miał wielki szacunek dla tradycji rodzinnych swoich przodków, zarówno ze strony ojca Jana Bugajskiego, znanego malarza pokojowego, jak i matki Ludwiki z domu Bogdanowskiej.
Po ukończeniu Szkoły Powszechnej w Limanowej w 1961 roku rozpoczął naukę w Liceum Pedagogicznym w Limanowej, gdzie w roku 1966 zdał egzamin dojrzałości. Po maturze pogłębiał swoją wiedzę pedagogiczną w Studium Nauczycielskim w Krzeszowicach na kierunku wychowania muzycznego. Edukację w tym kierunku ukończył w 1968 roku w Tarnowie. Swoją pierwszą pracę zawodową podjął w Dobrej, gdzie uczył przez 16 lat W międzyczasie studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, a 18 lutego 1983 r. uzyskał tytuł magistra w zakresie geografii. Na tej uczelni pogłębiał swoją wiedzę na studiach podyplomowych. W 1985 roku przeniósł się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej i tu uczył do 2010 roku do czasu kiedy przeszedł na emeryturę. Przez krótki okres czasu od września 1988 roku pełnił funkcję wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.
Ten krótki opis drogi życiowej śp. Stefana Bugajskiego nie przestawia Jego bogatego zaangażowania edukacyjnego i społecznego przez 42 lata pracy zawodowej, w czasie emerytury, aż po ostatnie dni życia.
Zamiłowanie do muzyki realizował m.in. grając w orkiestrze dętej ŁPPD w Łososinie Górnej, a także śpiewał w chórze męskim. Przez wiele lat był prezesem i członkiem chóru chłopięcego przy Bazylice MBB w Limanowej.
Jego największą pasją była turystyka dla której poświęcił bez reszty swoją pracę, wspierany przez małżonkę Cecylię. Aktywnie turystycznie, angażował się jako przewodnik tatrzański, beskidzki, terenowy po województwie małopolskim i świętokrzyskim, posiadał również uprawnienia pilota wycieczek, przewodnika GOT oraz przewodnika turystyki krajowej.
Odnajdywał w turystyce kwalifikowanej najbardziej dostępną formę aktywnego wypoczynku, racjonalnego zagospodarowania czasu wolnego, zdrowego trybu życia, a także wzbogacania wiedzy o kraju. Wszystkie te cechy przekazywał młodzieży podczas swojej długoletniej pracy edukacyjnej, w praktyce organizując młodzieżowe rajdy turystyczne. Jednym z pierwszych takich rajdów był Rajd SKKT-PTTK im. Leopolda Węgrzynowicza w roku 1978, którego był współorganizatorem. Systematycznie uczestniczył w rajdach: Szlakami Tajnego Nauczania i prof. Józefa Staniszewskiego, zaszczepiając zamiłowanie do gór i przyrody górskiej u młodzieży. Przygotowywał i organizował kursy Młodzieżowego Organizatora Turystki. Dbał o piękno mowy polskiej, organizując konkursy krasomówcze dla dzieci i młodzieży. Chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc tematyczne szkolenia terenowe dla nauczycieli geografii.
Przez wiele lat zasiadał w Zarządzie PTTK Oddział w Limanowej, zaś w Kole Przewodników Turystyki przy tym oddziale w latach 1993-95 pełnił funkcję prezesa.
Dla śp. Stefana Bugajskiego doniosłą rolę miała popularyzacja rodzinnego miasta. Uczestniczył więc aktywnie w pracy zespołów redakcyjnych przygotowujących promocyjne wydawnictwa: „Limanowa Miasto w Beskidzie Wyspowym” oraz trzy tomy albumów fotografii „Okruchy pamięci-Limanowa na starej fotografii”.
Za swoją pracę zawodową był wielokrotnie nagradzany zarówno nagrodami resortowymi jak i również turystycznymi.
Szkolni organizatorzy II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Idiomy w Ilustracjach” bardzo dziękują wszystkim uczniom klas 4-8, którzy do 14 kwietnia przygotowali przepiękne i pomysłowe prace konkursowe. Gratulujemy wszystkim uczniom talentu i bardzo się cieszymy z tak licznego udziału.
W związku z ograniczeniami związanymi sytuacją epidemiologiczną w ww. okresie stołówka w Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej nie będzie wydawała posiłków.
Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka
Ks. Mieczysław Maliński
Samorząd Uczniowski, panie pracujące w świetlicy szkolnej oraz rodzice Rozalki dziękują wszystkim za zaangażowanie i wsparcie finansowe akcji „ Na lepsze jutro dla Rozalki”.
Dzięki Państwu udało się zebrać kwotę 1472,78zł.
Kwota w całości została przekazana rodzicom i zostanie przeznaczona na leczenie dziewczynki.
DZIĘKUJEMY!
Ukazał się nowy, sto drugi numer "Trójki". Wewnątrz m.in. wyniki ankiety na temat zdalnego nauczania, którą uzupełnialiście jakiś czas temu na lekcjach wychowawczych. Aby zaglądnąć do środka, wystarczy kliknąć TUTAJ. Zachęcamy!
24 marca 2021r. komisja konkursowa w składzie: pani Dorota Kozieł, pani Aneta Ociepka oraz pani Katarzyna Stach dokonała wyboru prac, które zostały dostarczone na konkurs.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Miejsce I – Natalia Liszka, kl. 4d
Miejsce II – Przemysław Wąs, kl. 4a
Miejsce III – Daria Grochot, kl. 4a
Wyróżnienia:
Anna Kurek, kl. 5b
Grzegorz Florek, kl. 4b
Jerzy Chudnicki, kl. 8a
Prace wszystkich uczestników zostaną dodatkowo nagrodzone oceną wzorową z zachowania.
Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Samorząd Uczniowski
Powered by aSc EduPage