Dzieci ze naszej szkoły, które tworzą scholę w kościele parafialnym, na zakończenie formacji udały się na piknik. Wyszliśmy pieszo na Cisowy Dział, gdzie rodzice przygotowali nam grilla, a następnie na Modyń, na wieżę widokową. Wspaniała zabawa!
Wycieczka scholi
- 21.06.2022
- 5
Dzień Rodziny w klasie 3c
- 19.06.2022
10 czerwca był dniem szczególnym w klasie 3c. W miłej i rodzinnej atmosferze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały część artystyczną oraz upominki dla rodziców. Była to również okazja do podsumowania trzech wspólnie spędzonych lat oraz podziękowań.
D. Orszulak
Dzień Rodziny kl. 3a
- 19.06.2022
Uczniowie klasy 3a przygotowali dla swoich rodziców niespodziankę i z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca zorganizowali Dzień Rodziny. Dla swoich rodziców przygotowali w prezencie pięknie malowane kamienie i krótki montaż artystyczny. Były wiersze, popisy wokalne, instrumentalne oraz konkurs dla rodziców, którzy musieli rozpoznać się na portretach wykonanych przez dzieci. Była to również okazja, aby wychowawczyni i uczniowie podziękowali rodzicom za ich troskę i zaangażowanie w ciągu mijających trzech lat nauki.
Bożena Zoń, wychowawczyni kl. 3a
Tomasz Mazur finalistą konkursu historycznego
- 14.06.2022
W związku z przypadającą w bieżącym roku szkolnym rocznicą, Małopolski Kurator Oświaty, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, zorganizował Konkurs Tematyczny „A jeśli ktoś nasz polski dom zapali” – 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór, życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe.
Udział w konkursie zakończył się sukcesem dla Tomasza Mazura, ucznia klasy 7e. Tomek z łatwością przeszedł etap szkolny, co wymagało rozwiązania testu, badającego wiedzę uczniów na temat stanu wojennego. Etap rejonowy polegał na samodzielnej pracy badawczej, której efektem była praca pisemna pt. „Komunistyczne państwo kontra Solidarność. Stan wojenny w Polsce 1981-1983”. Etap wojewódzki – finałowy – wymagał obrony pracy przed komisją konkursową, w czym Tomek uzyskał bardzo dobry wynik.
Konkursowy wyjazd do Krakowa stał się też okazją do indywidualnego zwiedzania bardzo ciekawego, a bliskiego miejsca pracy komisji konkursowej, Archiwum i Biblioteki OO. Karmelitów na Piasku. Opiekunem Tomka podczas konkursu był pan Witold Zimowski, nauczyciel historii.
Poznaj Polskę - trzy dni w stolicy
- 11.06.2022
6 czerwca, w bardzo wczesnych godzinach porannych, dwie klasy naszej szkoły - 8a i 7d - wyruszyły autokarem do Warszawy. W ciągu trzech dni udało się zobaczyć i zwiedzić wiele ciekawych i ważnych miejsc w stolicy.
Pierwszego dnia dominowały muzea: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostaliśmy również oprowadzeni po gmachu Sejmu RP.
Następnego dnia zwiedziliśmy część Starówki, Zamek Królewski oraz Stadion Narodowy. Udało się również wjechać windą na taras widokowy Pałacu Kultury, aby spojrzeć na stolicę z góry. Tego dnia poruszaliśmy się po Warszawie metrem, a na koniec zaglądnęliśmy do Złotych Tarasów.
Trzeciego dnia wróciliśmy na Starówkę, żeby poznać ją dokładniej. Obejrzeliśmy m.in. Plac Zamkowy, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela oraz Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką. Przemierzaliśmy Trakt Królewski, zwracając szczególną uwagę na miejsca związane z Fryderykiem Chopinem i Marią Skłodowską-Curie. Zatrzymywaliśmy się również przy Pałacu Namiestnikowskim, Uniwersytecie Warszawskim, Kościele Św. Krzyża oraz przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się na plac Piłsudskiego, aby odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatnimi miejscami odwiedzonymi przez nas w Warszawie było podwórko kamienicy przy ulicy Złotej 62, gdzie znajduje się jeden z zachowanych fragmentów murów getta, oraz Łazienki Królewskie.
Wycieczkę zorganizowało biuro podróży Sokół Travel z Limanowej w owocnej współpracy z panią Ireną Wójcik. Realizacja bogatego programu wycieczki była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” (Polski Ład).
99
Wycieczka do Jędrzejkówki
- 11.06.2022
W dniu 8 czerwca 2022 roku uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych z naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w rodzinnej wycieczce do Jędrzejkówki w Laskowej. Podczas pobytu mieli możliwość poznania drogi od ziarna do chleba i aktywnie uczestniczyli w pieczeniu podpłomyków. Zwiedzali skansen, gdzie zapoznali się z życiem dzieci wiejskich w dawnych czasach. Uczniowie karmili zwierzęta, doili krowę, robili masło w maselniczce oraz nosili wodę w nosidłach. Na zakończenie brali udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Główną atrakcją była przejażdżka wozem ciągniętym przez opiekunów i próby prania na tarce.
Koszty pobytu zostały pokryte z funduszy zebranych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Zespól Kształcenia Specjalnego naszej szkoły.
Nauczyciele Kształcenia Specjalnego
3
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych - wyniki konkursów
- 11.06.2022
9 czerwca, na szkolnym holu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów językowych, które odbyły się w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.
Wyniki prezentują się następująco:
Klasy I
I. miejsce – Magdalena Sułkowska Ic
II. miejsce - Zuzanna Ciuła 1b
III. Miejsce - Natasza Czochara 1b
Wyróżnienia:
Barbara Padula 1b
Alicja Tabor 1c
Klasy II
I. miejsce - Martyna Matląg 2d
II. miejsce - Alicja Hybel 2d
III. miejsce - Martyna Gancarczyk 2c
Wyróżnienia:
Mateusz Tąta 2a
Błażej Krzyżak 2d
Klasy III
I. miejsce – Jakub Knapik 3c
II. miejsce – Oskar Łabuz 3c
III. miejsce - Judyta Wrona 3b
Klasy IV
I. miejsce - Izabela Gancarczyk 4c
II. miejsce - Jan Olczyk 4a
III. miejsce - Bartosz Twaróg 4a
Klasy V
I. miejsce - Kaja Kurek 5a
II. miejsce - Weronika Tąta 5a
III. miejsce - Blanka Wrona 5b
Wyróżnienie:
Klara Wójcik – 5a
Klasy VI
I. miejsce - Emilia Oleksy 6a
II. miejsce - Natalia Dyrek 6a
III. miejsce Szymon Chudzio 6a
Klasy VII
I. miejsce - Piotr Mrożek 7b
II. miejsce - Martyna Karpierz 7e
III. miejsce- Nikodem Puto 7c
Klasy VIII
I. miejsce - Paweł Hutek 8c
II. miejsce – Filip Kuziel 8f
III. miejsce Oliwier Sukiennik 8b10
Międzynarodowy sukces Anny Biedroń
- 11.06.2022
Anna Biedroń, uczennica klasy 8d, to jedna z 15 osób nagrodzonych w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja”.
W konkursie, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej, udział wzięło 1394 uczniów z 212 placówek oświatowych i kulturalnych. 26 kwietnia komisja konkursowa wybrała zwycięskie prace.
Patronatem honorowym konkurs objęli:
Podkarpacki Kurator Oświaty
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Burmistrz Boguchwały
Prezes Banku Spółdzielczego w Niechobrzu
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Boguchwale
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych - prezentacje
- 11.06.2022
W ostatnich dniach uczniowie klasy 7b, 7e i 7c, w ramach projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, przekazywali swoim młodszym kolegom i koleżankom informacje geograficzne, kulturalne i historyczne na temat różnych krajów oraz ich języków. W trakcie prezentacji uczniowie mogli wziąć udział w krótkim teście, nauczyć się podstawowych zwrotów lub pojedynczych słówek. Spotkania okazały się fantastyczną formą edukacyjną, ale i też pozwoliły uczniom w przełamaniu barier językowych i usprawnieniu umiejętności prezentacyjnych.
6
Dzień Dziecka
- 09.06.2022
8 czerwca uczniowie całej szkoły udali się do Limanowskiego Domu Kultury na film Sing 2. Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka zorganizowała i zasponsorowała Rada Rodziców. Mali i duzi z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów animowanej komedii i celebrowali swoje ulubione święto.
Szkolny Dzień Dziecka z animacjami.
- 09.06.2022
7 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Zabawa była finansowana z budżetu Rady Rodziów. Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych, przez animatorów z Baśniowej Krainy, atrakcji. Były to np. konkursy sportowe z rekwizytami, przeciąganie liny, stanowisko do wykonywania baniek mydlanych, trenowania rzutów do celu, rywalizowania z użyciem maxi gier - takich jak skok w dał, kółko-krzyżyk, domino, łowienie rybek. Dużo uśmiechu na twarzy wywołała ścianka do robienia zdjęć i możliwość przebrania się. Uczniowie chętnie pozowali w kolorowych strojach. Jednak największą atrakcję stanowiła dmuchana zjeżdżalnia. Tego dnia uśmiech gościł na każdej buzi. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z przygotowanych atrakcji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Dziecka!
19
Wycieczka klasy 3a do Inwałdu
- 06.06.2022
3 czerwca uczniowie klasy 3a byli na wycieczce w Inwałdzie. Zwiedzili park miniatur, więc można powiedzieć, że podróżowali po całym świecie. Oglądali seans filmowy 5D, gdzie było trochę strachu, korzystali z placu zabaw i karuzel. Byli też w piramidzie, gdzie oglądali wystawę o Egipcie za czasów Tutenchamona. Największą atrakcją były jednak warsztaty pt. "Jak toczyło się życie w średniowieczu", gdzie w chacie powoźnika robili powrozy, a w kuźni wykuwali serduszko z żelaza. Po warsztatach ciuchcią pojechali do mini zoo, gdzie oglądali zwierzęta, a nawet mogli je karmić. To była bardzo udana wycieczka.
Wycieczka do Stróży klasy 1c
- 06.06.2022
20 maja klasa 1c wybrała się na wycieczkę do urokliwej Pszczelej wioski w Stróży. Po przyjeździe, gdy odzyskaliśmy siły po drugim śniadaniu w pięknym Parku Zarembów, udaliśmy się z panią przewodnik na zwiedzanie Muzeum i Skansenu Pszczelarstwa. Oglądnęliśmy niektóre spośród 100 zgromadzonych uli: kłodowych, figuralnych, a także słomianych „kószek”. Wśród nich są nawet zabytki: „Król” oraz „Dzierżona”, a także dwa okazy pochodzące z Afryki. Bardzo podobały się nam rzeźby świętego Ambrożego, Baby Jagi i wesołego diabełka. Niezwykle ciekawa była także interaktywna wystawa „Sekrety ula”. Poszerzyliśmy nasze wiadomości na temat życia i pracy pszczółek. Mogliśmy także zaprzyjaźnić się i nakarmić zwierzęta w wiejskiej zagrodzie. Następnie zostaliśmy zaproszeni przez panią animatorkę do zabaw w „Pszczeli rój” podczas których wszyscy świetnie bawiliśmy się. Potem przyszedł czas na odpoczynek i obiad w restauracji „Bartna chata”. Tak minęła połowa naszej podróży po Pszczelej wiosce. Kolejnym etapem był udział w zajęciach warsztatowych pt. „Magia wosku pszczelego”. Każdy z nas mógł własnoręcznie zrobić świece z węzy pszczelej oraz dowiedzieć się o znaczeniu wosku pszczelego dawniej i dziś. Spróbowaliśmy smaku miodu akacjowego, wielokwiatowego i spadziowego na pierniczkach. Nasz pobyt powoli zbliżał się do końca, ale czekały na nas jeszcze dwie atrakcje. Odbyliśmy rekreacyjną przejażdżkę wozem konnym po okolicy i zrobiliśmy pamiątkowe zakupy w Miodowej Spiżarni. To była bardzo udana wycieczka.
Mariola Garncarz
Laureaci i finaliści Maratonu Matematycznego
- 02.06.2022
Damian Golonka uczeń klasy 7c zdobył II miejsce w Maratonie Matematycznym organizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. J. Tischnera w Limanowej.
Maraton Matematyczny jest organizowany w dwóch etapach. Trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do finału konkursu:
Agata Smoter z kl. 8f
Kamil Filipek z kl. 7b
Damian Golonka z kl. 7cAgata Smoter z kl. 8f zakwalifikowała się również do finału Maratonu Religijnego. Konkursy są objęte patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Beata Burnus
Dzień Ziemi 2022
- 02.06.2022
W związku z obchodzonym w kwietniu Dniem Ziemi, zajęliśmy się problemem marnowania żywności. Jest to problem, którego rozwiązanie zależy od nas samych. W naszej szkole został ogłoszony konkurs na przepis z produktów, które nie zostały wykorzystane w kuchni do przygotowania posiłków lub zostały jako resztki dań głównych.
Przepisy były zbierane przez p. Bożenę Stryczek do dnia 24.04.2022. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas V, VI, VII i VIII. Komisja w składzie: p. Anna Śmierciak, p. Jolanta Wąsowicz. p.Agnieszka Trynka, p. Łukasz Twaróg, p. Bożena Stryczek wyłoniła 2 kategorie: prace, które zwróciły uwagę swoją bogatą szatą graficzną oraz przepisy, z których jasno wynikało, że zostały przygotowane z resztek pokarmów i nie wykorzystanych produktów.
Najciekawsze przepisy przygotowali:
I miejsce - Julia Wrona kl.8b
II miejsce - Wiktoria Łydko kl. 8b
III miejsce - Zofia Matląg kl. 7eWyróżniono również prace następujących osób:
Agata Smoter kl. 8f, Agnieszka Michalik kl.8b, Emilia Biedroń kl. 7c, Justyna Szpilowska kl. 5a, Emilia Pałka kl. 8a, Julia Mrożek kl. 8f
Natomiast wyglądem i estetyką wykonania zwróciły uwagę prace:
I miejsce - Maja Król kl. 8b
II miejsce - Alicja Nawalaniec kl. 8b
III miejsce - Damian Golonka kl. 7cNagrody, które zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej, wręczył dyrektor naszej szkoły pan Wiesław Wójtowicz.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Bożena Stryczek
3
Poznaj Polskę - wycieczka do Wrocławia
- 25.06.2022
12 i 13 maja 2022r uczniowie klas siódmych „b” i „c” wraz z wychowawczyniami i opiekunami, którymi byli rodzice, brali udział w wycieczce do Wrocławia współfinansowanej z ministerialnego programu „Poznaj Polskę!”.
Wyjazd z Limanowej nastąpił 12 maja o godz.6:00. Do Wrocławia dotarliśmy ok.10:00. O 10:30 spotkaliśmy się z przewodnikiem i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym odwiedzonym miejscem był Ostrów Tumski. Następnie udaliśmy się do historycznego centrum miasta, gdzie uczestnicy wycieczki wzięli udział w grze miejskiej. Po jej zakończeniu i podsumowaniu udaliśmy się do Rotundy Muzeum Narodowego, aby podziwiać Panoramę Racławicką. Później przeszliśmy do restauracji „Stary klasztor” na obiadokolację i wreszcie do hotelu „Wratislawia” na nocleg.
Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od śniadania w hotelu, spakowania bagaży do autokaru i przejścia do Hydropolis- centrum wiedzy o wodzie. Po około dwugodzinnym zwiedzaniu przejechaliśmy do Wrocławskiego ZOO, gdzie spędziliśmy kolejne 3 godziny. Na terenie ogrodu uczestnicy wycieczki zjedli obiad. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem we Wrocławiu była Hala Stulecia. Na koniec przeszliśmy promenadą wokół basenu z fontannami i udaliśmy się na parking, gdzie czekał autokar. Ok. godziny 17:00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji McDonald przy autostradzie A4. O godz. 22:00 zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Limanowej.
Wiemy na pewno, że podróże kształcą. Jeśli tylko nic nie stanie nam na przeszkodzie, mamy już w planie kolejne wycieczki.
1
"Książka chroni" - wsparcie dla dzieci z Ukrainy
- 31.05.2022
Biblioteka szkolna włączyła się w akcję pt. „Książka chroni” organizowaną przez Fundację Powszechnego Czytania. Celem akcji było dostarczenie książek dla dzieci uchodźców z Ukrainy do bibliotek, świetlic i ośrodków opieki, a jednocześnie wsparcie dla ukraińskich wydawców.
Po zgłoszeniu chęci wzięcia udziału w akcji, biblioteka otrzymała pakiet książek w języku ukraińskim. Dzięki temu dzieci z Ukrainy uczęszczające do naszej szkoły będą miały możliwość czytania w swoim ojczystym języku. Książki zostaną udostępnione już od nowego roku szkolnego.
Konkurs "Idiomy w ilustracji"
- 31.05.2022
29 kwietnia zostały ogłoszone wyniki III Powiatowego konkursu plastyczno-językowego ”Idiomy w ilustracjach”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Limanowej, pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Limanowa oraz Starosty Powiatu Limanowskiego. W konkursie wzięło udział blisko 200 prac z 35 szkół z całego powiatu limanowskiego.
I miejsce w tym konkursie zdobyła nasza uczennica Anna Biedroń z klasy 8d, a wyróżnienia otrzymały: Aneta Dąbrowska kl 8d, Amelia Twaróg kl 8d, Milena Joniec kl 8b. Szkolnym opiekunem konkursu była Pani Joanna Fiejtek.
Wycieczka do teatru
- 31.05.2022
18 maja klasy 7a i 7e wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć w Teatrze Ludowym w Krakowie niesamowitą sztukę teatralną pt.: „ Błysk rekina”. Sztuka jest rewelacyjnym spektaklem muzycznym, który przedstawia burzliwe relacje młodych ludzi, historię młodego poety, nadwrażliwca, który zwycięsko konfrontuje swoją wrażliwość z siłą swoich oprawców.
1
Wycieczka do Warszawy
- 30.05.2022
16 maja br. klasa 6a wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrała się do Warszawy. Głównym celem naszej podróży była wizyta w Parlamentcie Rzeczpospolitej Polskiej. Udało się nam zrealizować ten punkt wycieczki dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu: Pani Poseł na Sejm RP Urszuli Nowogórskiej oraz kierownika Biura Poselskiego w Limanowej, Pana Mirosława Zygmunta, którzy towarzyszyli nam przez cały okres naszego pobytu w budynku Sejmu i Senatu. Wizytę rozpoczęliśmy od wysłuchania od przewodnika wiadomości na temat historii parlamentu. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie. Zobaczyliśmy m.in. salę obrad Sejmu i Senatu, gabinet Wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego, gdzie czekały na nas różne prezenty niespodzianki, m.in. darmowe egzemplarze Konstytucji RP.
Po zakończeniu wizyty w parlamencie, w restauracji sejmowej, zjedliśmy obiad. Realizujac kolejny punkt wycieczki, udaliśmy się z przewodnikiem na warszawskie Stare Miasto oraz na Plac Defilad, na którym zobaczyliśmy uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W ramach pobytu w stolicy mieliśmy też okazję wyjechać windą na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę Warszawy.
Na koniec naszej podróży udaliśmy się do Łazienek Królewskich, czyli letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Wycieczka bez wątpienia była udana i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że będziemy mogli ją jeszcze kiedyś powtórzyć...
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie