• Projekt "Równe szanse"

        • 16.08.2022
        • Droga Młodzieży!

          - lubisz pisać teksty?
          - interesujesz się swoim otoczeniem?
          - masz zainteresowania dziennikarskie i chcesz je rozwijać?
          - chcesz aktywnie i twórczo spędzić wolny czas?
          - chcesz poznawać nowych ludzi?
          - chciałbyś się sprawdzić w różnych sytuacjach i podejmować nowe wyzwania?

          Jeśli tak, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję!

          Zapraszamy młodzież klas 7 i 8 do kolejnej edycji Programu Równać Szanse. Tym razem w ramach projektu będziemy tworzyć gazetkę dla limanowskiej młodzieży.

          W ramach projektu czekają na Ciebie m.in.

          - warsztaty dziennikarskie z dziennikarzami RDN Małopolska/ Nowy Sącz
          - warsztaty z poprawnej polszczyzny z Maurycym Polaskim – aktorem, współtwórcą ,,Kabaretu pod wyrwigroszem’’,
          - wycieczka integracyjna do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach,
          - spotkania z ciekawymi ludźmi,
          - wolny czas spęczony twórczo oraz mnóstwo dobrej zabawy!

          Od 2001 roku program „Równać Szanse” wspiera ciekawe inicjatywy społeczne służące wyrównywaniu szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich społecznych i emocjonalnych kompetencji.

          „Równać Szanse” to przede wszystkim projekty realizowane przez młodzież, dzięki którym młodzi ludzie mogą:

          • poznać swoje możliwości i uwierzyć siebie,
          • podejmować decyzje i brać za nie odpowiedzialność,
          • lepiej poznać i zrozumieć społeczność, w której żyją,
          • nawiązać relacje i współpracę zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi

          Projekt trwa od 1 września br do 28 lutego 2023

           

          Czekamy na Twoje zgłoszenie do 22 sierpnia!

           

          Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej
          tel. 18 3372- 140 wew. 105
          lub mailowo: wypozyczalnia@mbp.wlimanowej.pl

        • Wakacyjny wyjazd Dzieci Maryi

        • 21.07.2022
        • Wincentyńska Młodzież Maryjna, czyli Dzieci Maryi, z których większość uczęszcza do naszej szkoły, wypoczywały od 4 do 14 lipca, wraz z opiekunami, w Kołobrzegu. Uczestnicy wyjazdu umacniali ducha, uczestnicząc co dzień w Mszy Świętej, na której wielbili Boga grą i śpiewem. W dziesięciodniowym programie były oczywiście również kąpiele w morzu, zabawy i konkursy na plaży, a także zwiedzanie muzeum figur woskowych i muzeum minerałów, podziwianie widoków z latarni morskiej, rejs statkiem po Bałtyku, dzień spędzony w parku rozrywki Dziki Zachód oraz obserwowanie zachodu słońca z molo. Dzieci mogły ponadto zaprezentować swoje umiejętności w konkursie Mam Talent jak również w zawodach plażowych na najpiękniejszy zamek z piasku. Ponadto WMM integrowała się na wspólnym grilu i dyskotece, a także podczas pogodnych wieczorków. Wszyscy zdrowi i zadowoleni, napełnieni nowymi siłami i pomysłami 14 lipca wrócili do Limanowej.

          Wyjazd zorganizowano dzięki pomocy i wsparciu finansowemu ludzi dobrej woli oraz proboszcza parafii. Dziękujemy także  siostrze Krystynie i rodzicom za opiekę i towarzyszenie duchowe.

        • Festiwal Vincentiana - sukces scholi

        • 18.07.2022
        • Schola, działającai przy Parafi Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej - a wraz z nią uczennice naszej szkoły - zdobyły 2 miejsce na ogólnopolskim konkursie piosenki "Vincentiana".

          “Cieszyć się będę Tobą”, to tytuł tegorocznego Festiwalu Młodych Vincentiana, organizowanego przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Piekarach pod Krakowem.

          I w tym haśle zawiera się całe piękno tego wydarzenia. Festiwal skupia się na trzech filarach- ludzie, wiara i piosenka. Ludzie, bo to oni to tworzą. Wiara, bo to ich skupia. Piosenka, bo od tego się zaczęło.

          Tegoroczny festiwal rozpoczął się od Mszy Świętej, podczas której usłyszeliśmy “Vincentianę uważam za otwartą”. Potem nie zabrakło czasu na wspólną integrację, poprzez taniec i zabawę, czyli coś, co młodzież uwielbia. Wtorek upłynął nam pod znakiem warsztatów z różnymi ludźmi, były warsztaty biblijne, teatralne, muzyczne, modowe, psychologiczne i medyczne. Każdy znalazł coś dla siebie i mógł rozwinąć swoje pasje. Wieczorem odbył się pierwszy i z pewnością bardzo wyczekiwany koncert Lazarystów, czyli zespołu kleryckiego. Później mogliśmy bawić się na VincaVixie. Trzeci dzień był niezwykle ważny dla zespołów, które przyjechały z myślą o przeglądzie. Już z samego rana rozpoczęły się przesłuchania, a wieczorem rozdanie nagród, miejsce drugie zdobyła Wincentyńska Młodzież Maryjna (dzieci Maryi) z Limanowej. Potem znowu mogliśmy się zatracić w muzyce, poprzez koncerty - bonoboco, zwycięzców ubiegłorocznej edycji Vincentiany oraz Boguchwały, niezwykłych muzyków, którzy urządzili nam taneczne uwielbienie Boga. W czwartek księża pozwolili nam jeszcze mocniej pochylić się nad tajemnicą Spowiedzi, poprzez Pole Miłosierdzia, po której bezpośrednio uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Wieczorem poznaliśmy wyjątkowych gości, między innymi księdza Krzysztofa Kołtunowicza, siostrę Lirę Pietras OCD, Magdalenę i Roberta Mikutel oraz Monikę Ogrodnik. Na wieczór wróciliśmy do Kościoła, aby móc uczestniczyć w Uwielbieniu, a później w adoracji, aż do godziny dwunastej. Dokładnie o północy rozpoczęła się nasza ostatnia, wspólna Eucharystia, na której padły te najtrudniejsze słowa. “Vincentianę uważam za zakończoną”. Choć dzięki realizatorowi dźwięku, nie każdy mógł usłyszeć ostatni wyraz. W ten sposób kleryk Dawid, tegoroczny organizator wydarzenia, zakończył je, aby kolejna odsłona festiwalu przeszła do historii.

          Nad duchowym przebiegiem Festiwalu czuwała Siostra Joanna Nowińska SM oraz Ksiądz Konrad Jaworecki CM. Wspólnie przeprowadzili nas przez księgę Amosa, tłumacząc poszczególne jej części oraz wyciągając dla nas ważne jej aspekty. Pokazali nam jeszcze mocniej Boga, który jest dla nas przez cały czas, który nas nie zostawia, tylko podtrzymuje na każdej drodze życia.

          Vincentiana była owocnym czasem dla każdego z nas, mogliśmy rozwinąć swoje umiejętności, poznać nowych przyjaciół, spotkać starych, przeżyć na nowo obecność Boga i po prostu cieszyć się sobą. Choć samo wydarzenie się zakończyło, to Vincentiana trwa dalej, w naszych sercach i duszach. Jej dobre owoce, będą się ukazywały przez cały rok, pomagając nam wzrastać każdego dnia, ani na moment nie opuszczając ścieżki Bożej.

        • Biwak na Korabie

        • 30.06.2022
        • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego klasa 3a wycieczką na Korab zakończyła realizację innowacji "Mieszkam w Limanowej, poznaję przyrodę, historię i okolice swojego miasta". Uczniowie dojechali na stację narciarską, a potem pieszo dotarli na szczyt Korabu. Pogoda była wyśmienita, widoki wspaniałe, więc wędrówka byłą bardzo przyjemna. Na szczycie uczniowie podsumowali zdobyte wiadomości historyczne i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Doskonale bawili się w szałasie, a później na placu zabaw pod Miejską Górą. Bawiły się również panie, szczególnie dobrze wychodziło im ... huśtanie się na huśtawkach.

                                                                                                               wychychowawczyni B. Zoń

        • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

        • 25.06.2022
        • 24 czerwca o godzinie 8:00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 spotkali się w hali sportowej, aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2021/2022.  

          W części oficjalnej akademii miało miejsce pożegnanie odchodzących na emeryturę nauczycielek, które przez wiele lat współtworzyły historię naszej szkoły: 

          Pani Jolanty Juszkiewicz - 40 lat pracy,
          Pani Czesławy Michalik - 41 lat pracy,
          Pani Zofii Gawlik - 35 lat pracy, 
          Pani Lidii Jurowicz-Filipek - 27 lat pracy w tej szkole.
           

          Pożegnaliśmy także księdza Jarosława Gomułkę, który pracował w naszej szkole przez ostatnie 3 lata 

          Pan dyrektor Wiesław Wójtowicz dziękował im za zaangażowanie i serce, które wkładali w wykonywanie swojej pracy i życzył wszystkiego najlepszego na kolejne lata. Do podziękowań i życzeń składanych przez pana dyrektora dołączyła się także pani Elżbieta Mordarska - Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Limanowej. W imieniu odchodzących na emeryturę pań głos zabrała pani Jolanta Juszkiewicz. Dziękowała Dyrekcji i wszystkim pracownikom szkoły za tworzenie wyjątkowej atmosfery, która powodowała, że do szkoły przychodziły z radością. Zapewniała, że Trójka na stałe zostanie w ich sercach. 

          Akademia była także okazją do nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w poszczególnych klasach. Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody z rąk pana dyrektora Wiesława Wójtowicza i pani wicedyrektor Teresy Dudek odebrali: 

          Bartosz Twaróg (klasa 4a), Mikołaj Olszewski (klasa 4b), Izabela Garncarczyk (klasa 4c), Magdalena Sejmej (klasa 4d), Justyna Szpilowska (klasa 5a), Hubert Orzeł (klasa 5b), Lena Bogusz (klasa 5c), Wiktoria Mól (klasa 5d), Szymon Chudzio (klasa 6a), Anna Kurek (klasa 6b), Zuzanna Sukiennik (klasa 7a), Lena Marek, Przemysław Twaróg (klasa 7b), Maja Golińska (klasa 7c), Magdalena Monasterska (klasa 7d), Filip Stanisz (klasa 7e). 

          W części artystycznej wystąpili uczniowie klas siódmych “c” i “d”, przedstawiając w ironiczny sposób swój stosunek do wakacji i tęsknotę za...  szkołą. 

        • W drodze do przyszłości - pożegnanie klas ósmych

        • 26.06.2022
        • 23 czerwca 2022 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość zakończenia szkoły, w której wzięli udział uczniowie sześciu klas ósmych, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele.

          Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło wystąpienie dyrektora szkoły, który mówił o ciężkiej pracy uczniów, o ich sukcesach w nauce i sporcie. Dyrektor podziękował rodzicom za współpracę, a absolwentom życzył, aby dostali się do wymarzonych szkół średnich i nigdy nie zapomnieli o Trójce. Sukcesów uczniom życzyła również Pani Jolanta Juszkiewicz - Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa i Przewodniczący Rady Rodziców - Pan Michał Bulanda.

          Następnie Pan dyrektor wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Podziękowania skierował również na ręce rodziców. Ósmoklasiści zostali takżę nagrodzeni za działalność w Samorządzie Uczniowskim i w szkolnej gazetce "Trójce". Piękne statuetki otrzymali również uczniowie osiągający sukcesy sportowe.

          Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczęły cheerleaderki, a potem uczniowie wspominali swój ośmioletni pobyt w szkole podstawowej. Na zakończenie barwny korowód uczniów przebranych za przedstawicieli różnych zawodów, w sposób symboliczny, kroczył drogą ku przyszłości.

        • Zielona szkoła klasy 3b

        • 22.06.2022
        • Uczniowie kl. III b wyjechali na zakończenie edukacji wczesnoszkolnej do Jarosławca na Zieloną Szkołę. Zamieszkali w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym ,,Barka”. Oprócz zajęć edukacyjnych dzieci miały możliwość poznawania ojczystego kraju podczas wycieczek, wspólnych zabaw i spacerów.  Zwiedziły wiele ciekawych miejsc.  W Gdańsku Oliwie wysłuchały koncertu organowego, na Starówce Gdańskiej spotkały się z Neptunem. Podczas rejsu statkiem poznały historię nabrzeża przemysłowego oraz Westerplatte.

          Zobaczyły również fokarium i karmienie fok w Dolinie Charlotty, Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, oraz Galerię  rybacką w Naćmierzu.

          W czasie wycieczki do Łeby podziwiały ruchome wydmy, krajobraz nadmorski i Słowiński Park Narodowy. Wesoło spędziły czas w Dino Parku, korzystając z wielu atrakcji : zjeżdżalni pontonowej, kina 7D. Przeniosły się też do czasów rodziny Flinnstonów i skorzystały z ich pojazdów. Na terenie 20 hektarowego parku poznały różne gatunki dinozaurów.

          Wspaniałą przygodę przeżyły  w Ustce, spacerując po porcie i moście zwodzonym. Wypłynęły pirackim statkiem na rejs po Morzu Bałtyckim.

          Zgodnie z tradycją, kto pierwszy raz był na zielonej szkole, musiał przejść  chrzest morski czyli: pokonać tor przeszkód, napić się wody morskiej, spożyć eliksir młodości,  poprosić Neptuna o chrzest.

          W wolnych chwilach dzieci bawiły się na plaży, budowały rzeźby. Ponadto wiele czasu spędzały na wspólnej zabawie, tańcach, śpiewie.

          Na zakończenie pobytu nad morzem uczniowie „Trójki” zwiedzili  niezwykły zamek krzyżacki w Malborku, poznali jego historię i tajemnice.

          Dziesięć dni pobytu bardzo szybko minęło. Dzieci wróciły zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe.

          Zielona szkoła mogła odbyć się dzięki rodzicom. Pani Monika Bąba, pani Maria Bogdanowicz i pan Tomasz Dyrek zdecydowali się na wspólny wyjazd i opiekę, za co serdecznie dziękujemy.

          Dziękujemy również sponsorom:

          Burmistrzowi Miasta Limanowa- Panu Władysławowi Biedzie,
          Firmie PPHU Wolimex,
          Orlen Budonaft Sp. z.o.o.,
          Firmie Pietrzak,
          Firmie N.O.W.I,
          Firmie ZUP EMITER Sp. z.o.o.,
          Firmie Elektrical. Zakład elektroinstalacyjny, usługi budowlane,
          Firmie Gurgul,
          Firmie Koral.

        • Gala współzawodnictwa sportowego w powiecie limanowskim

        • 21.06.2022
        • Nasza szkoła zajęła II miejsce w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej chłopców (rocznik 2007/08) i III w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej dziewczynek (rocznik 2007/08). II miejsce w kategorii igrzysk dzieci (rocznik 2009 i młodsi) zdobyli chłopcy.

          Uroczystości odbyły się w Starostwie powiatowym w Limanowej.
          Delegacja:
          Dyrektor Wiesław Wójtowicz
          Olczyk Tomasz
          uczniowie:
          Golonka Konrad
          Sukiennik Zuzanna
          Olczyk Jan

        • Wycieczka scholi

        • 21.06.2022
        • Dzieci ze naszej szkoły, które tworzą scholę w kościele parafialnym, na zakończenie formacji udały się na piknik. Wyszliśmy pieszo na Cisowy Dział, gdzie rodzice przygotowali nam grilla, a następnie na Modyń, na wieżę widokową. Wspaniała zabawa!

        • Dzień Rodziny w klasie 3c

        • 19.06.2022
        • 10 czerwca był dniem szczególnym w klasie 3c. W miłej i rodzinnej atmosferze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały część artystyczną oraz upominki dla rodziców.  Była to również okazja do podsumowania trzech wspólnie spędzonych lat oraz podziękowań. 

                                                                                                                      D. Orszulak

        • Dzień Rodziny kl. 3a

        • 19.06.2022
        • Uczniowie klasy 3a przygotowali dla swoich rodziców niespodziankę i z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca zorganizowali Dzień Rodziny. Dla swoich rodziców przygotowali w prezencie pięknie malowane kamienie i krótki montaż artystyczny. Były wiersze, popisy wokalne, instrumentalne oraz konkurs dla rodziców, którzy musieli rozpoznać się na portretach wykonanych przez dzieci. Była to również okazja, aby wychowawczyni i uczniowie podziękowali rodzicom za ich troskę i zaangażowanie w ciągu mijających trzech lat nauki.

                                                                                                                        Bożena Zoń, wychowawczyni kl. 3a

        • Tomasz Mazur finalistą konkursu historycznego

        • 14.06.2022
        • W związku z przypadającą w bieżącym roku szkolnym rocznicą, Małopolski Kurator Oświaty, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, zorganizował Konkurs Tematyczny „A jeśli ktoś nasz polski dom zapali” – 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór, życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe.

          Udział w konkursie zakończył się sukcesem dla Tomasza Mazura, ucznia klasy 7e. Tomek z łatwością przeszedł etap szkolny, co wymagało rozwiązania testu, badającego wiedzę uczniów na temat stanu wojennego. Etap rejonowy polegał na samodzielnej pracy badawczej, której efektem była praca pisemna pt. „Komunistyczne państwo kontra Solidarność. Stan wojenny w Polsce 1981-1983”. Etap wojewódzki – finałowy – wymagał obrony pracy przed komisją konkursową, w czym Tomek uzyskał bardzo dobry wynik.

          Konkursowy wyjazd do Krakowa stał się też okazją do indywidualnego zwiedzania bardzo ciekawego, a bliskiego miejsca pracy komisji konkursowej, Archiwum i Biblioteki OO. Karmelitów na Piasku. Opiekunem Tomka podczas konkursu był pan Witold Zimowski, nauczyciel historii.

        • Poznaj Polskę - trzy dni w stolicy

        • 11.06.2022
        • 6 czerwca, w bardzo wczesnych godzinach porannych, dwie klasy naszej szkoły - 8a i 7d - wyruszyły autokarem do Warszawy. W ciągu trzech dni udało się zobaczyć i zwiedzić wiele ciekawych i ważnych miejsc w stolicy.

          Pierwszego dnia dominowały muzea: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Zostaliśmy również oprowadzeni po gmachu Sejmu RP.

          Następnego dnia zwiedziliśmy część Starówki, Zamek Królewski oraz Stadion Narodowy. Udało się również wjechać windą na taras widokowy Pałacu Kultury, aby spojrzeć na stolicę z góry. Tego dnia poruszaliśmy się po Warszawie metrem, a na koniec zaglądnęliśmy do Złotych Tarasów.

          Trzeciego dnia wróciliśmy na Starówkę, żeby poznać ją dokładniej. Obejrzeliśmy m.in. Plac Zamkowy, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela oraz Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką. Przemierzaliśmy Trakt Królewski, zwracając szczególną uwagę na miejsca związane z Fryderykiem Chopinem i Marią Skłodowską-Curie. Zatrzymywaliśmy się również przy Pałacu Namiestnikowskim, Uniwersytecie Warszawskim, Kościele Św. Krzyża oraz przy pomniku Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się na plac Piłsudskiego, aby odwiedzić Grób Nieznanego Żołnierza. Ostatnimi miejscami odwiedzonymi przez nas w Warszawie było podwórko kamienicy przy ulicy Złotej 62, gdzie znajduje się jeden z zachowanych fragmentów murów getta, oraz Łazienki Królewskie.

          Wycieczkę zorganizowało biuro podróży Sokół Travel z Limanowej w owocnej współpracy z panią Ireną Wójcik. Realizacja bogatego programu wycieczki była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” (Polski Ład).

        • Wycieczka do Jędrzejkówki

        • 11.06.2022
        • W dniu 8 czerwca 2022 roku uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych z naszej szkoły wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w rodzinnej wycieczce do Jędrzejkówki w Laskowej. Podczas pobytu mieli możliwość poznania drogi od ziarna do chleba i aktywnie uczestniczyli w pieczeniu podpłomyków. Zwiedzali skansen, gdzie zapoznali się z życiem dzieci wiejskich w dawnych czasach.  Uczniowie karmili zwierzęta, doili krowę, robili masło w maselniczce oraz nosili wodę w nosidłach. Na zakończenie brali udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Główną atrakcją była przejażdżka wozem ciągniętym przez opiekunów i próby prania na tarce.

          Koszty pobytu zostały pokryte z funduszy zebranych podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego zorganizowanego przez Zespól Kształcenia Specjalnego naszej szkoły.

          Nauczyciele Kształcenia Specjalnego

        • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych - wyniki konkursów

        • 11.06.2022
        • 9 czerwca, na szkolnym holu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom  konkursów językowych, które odbyły się w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.

          Wyniki prezentują się następująco:

          Klasy I

          I. miejsce – Magdalena Sułkowska Ic
          II. miejsce - Zuzanna Ciuła 1b
          III. Miejsce - Natasza Czochara 1b

          Wyróżnienia:

          Barbara Padula 1b
          Alicja Tabor 1c

          Klasy II
          I. miejsce - Martyna Matląg 2d
          II. miejsce - Alicja Hybel 2d
          III. miejsce - Martyna Gancarczyk 2c

          Wyróżnienia:

          Mateusz Tąta 2a
          Błażej Krzyżak 2d

          Klasy III
          I. miejsce – Jakub Knapik 3c
          II. miejsce – Oskar Łabuz 3c
          III. miejsce - Judyta Wrona 3b

          Klasy IV

          I. miejsce - Izabela Gancarczyk 4c
          II. miejsce - Jan Olczyk 4a
          III. miejsce - Bartosz Twaróg 4a

          Klasy V

          I. miejsce - Kaja Kurek 5a
          II. miejsce - Weronika Tąta 5a
          III. miejsce - Blanka Wrona 5b

          Wyróżnienie:

          Klara Wójcik – 5a

          Klasy VI

          I. miejsce - Emilia Oleksy 6a
          II. miejsce - Natalia Dyrek 6a
          III. miejsce Szymon Chudzio 6a

          Klasy VII


          I. miejsce - Piotr Mrożek 7b
          II. miejsce - Martyna Karpierz 7e
          III. miejsce-  Nikodem Puto 7c

          Klasy VIII

          I. miejsce - Paweł Hutek 8c
          II. miejsce – Filip Kuziel 8f
          III. miejsce Oliwier Sukiennik 8b

           

        • Międzynarodowy sukces Anny Biedroń

        • 11.06.2022
        • Anna Biedroń, uczennica klasy 8d, to jedna z 15 osób nagrodzonych w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Wesołego Alleluja”.

          W konkursie, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej, udział wzięło 1394 uczniów z 212 placówek oświatowych i kulturalnych. 26 kwietnia komisja konkursowa wybrała zwycięskie prace.

          Patronatem honorowym konkurs objęli:
          Podkarpacki Kurator Oświaty
          Marszałek Województwa Podkarpackiego
          Starosta Rzeszowski
          Burmistrz Boguchwały
          Prezes Banku Spółdzielczego w Niechobrzu
          Dyrektor Biblioteki Publicznej w Boguchwale

        • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych - prezentacje

        • 11.06.2022
        • W ostatnich dniach uczniowie klasy 7b, 7e i 7c, w ramach projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, przekazywali swoim młodszym kolegom i koleżankom informacje geograficzne, kulturalne i historyczne na temat różnych krajów oraz ich języków. W trakcie prezentacji uczniowie mogli wziąć udział w krótkim teście, nauczyć się podstawowych zwrotów lub pojedynczych słówek. Spotkania okazały się fantastyczną formą edukacyjną, ale i też pozwoliły uczniom w przełamaniu barier językowych i usprawnieniu umiejętności prezentacyjnych.

        • Dzień Dziecka

        • 09.06.2022
        • 8 czerwca uczniowie całej szkoły udali się do Limanowskiego Domu Kultury na film Sing 2. Wyjście do kina z okazji Dnia Dziecka zorganizowała i zasponsorowała Rada Rodziców. Mali i duzi z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów animowanej komedii i celebrowali swoje ulubione święto.

        • Szkolny Dzień Dziecka z animacjami.

        • 09.06.2022
        • 7 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Zabawa była finansowana z budżetu Rady Rodziów. Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych, przez animatorów z Baśniowej Krainy, atrakcji.  Były to np. konkursy sportowe z rekwizytami,  przeciąganie liny, stanowisko do wykonywania baniek mydlanych, trenowania rzutów do celu, rywalizowania z użyciem maxi gier - takich jak skok w dał, kółko-krzyżyk, domino, łowienie rybek. Dużo uśmiechu na twarzy wywołała ścianka do robienia zdjęć i możliwość przebrania się. Uczniowie chętnie pozowali w kolorowych strojach. Jednak największą atrakcję stanowiła dmuchana zjeżdżalnia. Tego dnia uśmiech gościł na każdej buzi. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z przygotowanych atrakcji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny Dzień Dziecka!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
      • (18) 3371401
      • Fax: (18) 3379 282 (18) 3379 281 sekretariat (18) 3379 285 pokój nauczycielski (18) 3379 286 świetlica (18) 3379 287 higienistka (18) 3379 288 pedagog (18) 3379 289 logopeda (18) 3379 290 hala sportowa
      • ul. S. Jordana 3 34-600 Limanowa Poland
      • Inspektorem ochrony danych osobowych jest p. Magdalena Buczak, iod@miasto.limanowa.pl
    • Logowanie