• "Nasz niemy krzyk w obronie Ziemi"

        • 03.06.2024
        • W tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 była jednym z partnerów wspierających organizację miejskich obchodów Dnia Dziecka w Limanowej. Uczniowie z naszej szkoły, z klas 4a, 4c i 6a, wystąpili w spektaklu muzycznym pt. "Nasz niemy krzyk w obronie Ziemi", przedstawiającym piękno naszej planety oraz zachowania ludzi zagrażające jej istnieniu. Choreografię przygotowały: Justyna Oleksy i Anna Mrozek, zaś dekorację zaprojektował i wykonał Łukasz Twaróg. Zdjęcia wykonała Bożena Kowalska. Przedsięwzięcie nauczycieli oraz uczniów wsparli finansowo i rzeczowo rodzice występujących dzieci.

        • Wycieczka klasy 2c na Golców

        • 03.06.2024
        • We wtorek 28 maja klasa 2c była na pieszej wycieczce na Golcowie w ramach realizacji innowacji. Pogoda sprzyjała, były po drodze odpoczynki, a nawet pyszne lody. Na cmentarzu żołnierzy poległych w bitwie pod Limanową w 1914 roku uczniowie złożyli znicz i wysłuchali opowieści historycznej o tym wydarzeniu. Później było zdobycie szczytu Golcowa (752m n.p.m.) i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Uczniowie rozpoznawali szlaki turystyczne, rośliny, słuchali śpiewu ptaków i podziwiali panoramę Limanowej i okolic. Po takiej wędrówce trochę bolały nogi, ale zabawa i wspólnie spędzony czas wynagrodziły wszystkie trudy. Było super.

        • Dzień Mamy i Taty - oddział przedszkolny

        • 31.05.2024
        • 24 maj był dniem szczególnym w grupie zerówkowej. W miłej i rodzinnej atmosferze odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały część artystyczną oraz upominki dla rodziców. 

          A. Noworolnik, J. Frys 

        • Dzień Dziecka

        • 28.05.2024
        • 27 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez animatorów z Baśniowej Krainy. Były to np. konkursy sportowe z rekwizytami, stanowisko do wykonywania baniek mydlanych, trenowanie rzutów do celu, rywalizowania z użyciem maxi gier, takich jak skaczące stópki, kółko-krzyżyk, domino, łowienie rybek, memory. Dużo radości dała ścianka do robienia zdjęć i możliwość przebrania się. Uczniowie chętnie pozowali w kolorowych strojach. Jednak największą atrakcję stanowiła dmuchana zjeżdżalnia. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z przygotowanych atrakcji. Zabawa była finansowana z budżetu Rady Rodziców.

        • Wycieczka klas 2a i 2c do Krakowa

        • 13.06.2024
        • W połowie maja uczniowie klas 2a i 2c wybrali się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu były warsztaty z Manufakturze Cukierków, gdzie dzieci po pokazie robienia masy cukrowej, mogły same wybrać kształt i wykonać lizaki. Następnie dzieci otrzymały słodkie podarunki, certyfikaty i zrobiły zakupy słodkości. Po odpoczynku na krakowskim Rynku, udaliśmy się do krakowskiego ZOO. Zamówiona pogoda dopisała, mogliśmy podziwiać wszystkie zwierzęta, a niektóre nawet karmić. Zabawa była wspaniała!


          Dorota Orszulak

        • Wycieczka do Sądeckiego Bartnika

        • 28.05.2024
        • 24 maja klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w Stróży. Po przyjeździe wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych pt. „Magia wosku pszczelego”. Każdy z nas mógł własnoręcznie wykonać świece z węzy pszczelej oraz dowiedzieć się o znaczeniu wosku pszczelego dawniej i dzisiaj. Spróbowaliśmy smaku miodu akacjowego, wielokwiatowego i spadziowego na pysznych pierniczkach. Następnie udaliśmy się z panią przewodnik, aby obejrzeć teatrzyk pt. „Przygody na łące”. Zostaliśmy zaproszeni przez panią animatorkę do zabaw w „Pszczeli rój”, podczas których wszyscy świetnie się bawiliśmy. Później przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum i Skansenu Pszczelarstwa. Obejrzeliśmy niektóre spośród stu zgromadzonych uli. Zachwyciły nas rzeźby świętego Ambrożego, Baby Jagi i wesołego diabełka. Niezwykle ciekawa dla nas była interaktywna wystawa „Sekrety ula”. Poszerzyliśmy nasze wiadomości na temat życia i pracy pszczół. Potem przyszedł czas na odpoczynek i obiad w restauracji Bartna Chata. Kolejnym etapem była wizyta w wiejskiej zagrodzie i możliwość nakarmienia zwierząt oraz degustacja koziego sera. Nasz pobyt powoli dobiegał końca, ale czekały na nas jeszcze dwie atrakcje. Odbyliśmy wśród głośnych śpiewów przejażdżkę wozem konnym po okolicy i zrobiliśmy pamiątkowe zakupy w Miodowej Spiżarni. To był bardzo aktywny, ale udany dzień.

           

          Justyna Tabor

        • Spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask

        • 24.05.2024
        • W środę 22 maja 2024r. gościliśmy w naszej szkole pana Krystiana, który opowiedział nam o podróży do Egiptu. Jego prezentacja zdjęć i filmików zawierała ciekawostki z tego kraju, zamieszkujących tam ludzi i zwierząt. Mieliśmy również okazję zobaczyć i dotknąć dużą ilość rekwizytów przywiezionych z wyprawy. Dowiedzieliśmy się, że Egipt słynie z piramid, które były grobowcami władców tego kraju, jak również tego, że niektórzy mieszkańcy są po prostu biedni.

          W trakcie pokazu nie zabrakło kolorowych fotografii wielbłądów, pustyni, hieroglifów, papirusu, a jeden z uczniów zgodził się być na „chwilę mumią”.

          Czekamy na kolejne ciekawe spotkanie w przyszłym roku szkolnym.

        • Bóbrka i Krosno - wycieczka

        • 23.05.2024
        • 22 maja klasy 5a i 5d wraz z Paniami wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Bóbrki i Krosna. Uczniowie zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego zobaczyli XIX-wieczne kopanki, w których znajduje się naturalna ropa naftowa, czyli czarne złoto. Spacerując alejkami podziwiali unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku.

          Następnie klasy udały się do Krosna. Po zjedzeniu pysznego obiadu, udali się do Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie zobaczyli pokaz hutniczy, czyli w jaki sposób powstają produkty szklane. Obejrzeli film ukazujący historię produkcji szkła w Krośnie. Najlepszym punktem wycieczki były warsztaty praktyczne czyli samodzielne wykonanie kolorowych witraży, które zabrali ze sobą na pamiątkę.

        • Obietnica Zuchowa

        • 19.05.2024
        • W piątek wieczorem w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której nastąpiło ukoronowanie wielomiesięcznej działalności gromad zuchowych: „Jaskółeczek” i „Wędrownych Sokołów”. Zuchy „ćwierkające” w obu tych gromadach zostały poddane ostatnim próbom mającym dać dowód na to, że dzieci znają Prawo Zucha i potrafią je wypełniać. Próby te miały formę zadań. Największe emocje wzbudziło dotykanie „śpiącej żaby” oraz prośba o odszukanie smutnej pani i zmartwionego pana, którym trzeba było doradzić, w jaki sposób mogą poprawić nastrój i spełnić marzenia dotyczące tego, by na świecie zapanował pokój. Przypomnijmy, że Prawo Zucha opiera się na Prawie Harcerskim i zawiera sześć punktów. Oto one:

          1. Zuch kocha Polskę i czyni dobro.
          2. Zuch jest dzielny.
          3. Zuch mówi prawdę.
          4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
          5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
          6. Zuch stara się być coraz lepszy.

          Po zakończonych próbach „Jaskółeczki” i „Wędrowne Sokoły” z zamkniętymi oczami zostały zaprowadzone przez harcerki z drużyny „Iskrzałki” na wybieg szkolny, gdzie czekali: pani dyrektor Beata Romaniuk, pan dyrektor Stanisław Król, rodzice zuchów, druhny i druhowie działający w naszym regionie, drużyna harcerska „Iskrzałki” oraz państwo harcmistrzowie Anna i Jerzy Bogaczowie, którzy wyjątkowo zapisali się w historii limanowskiego ZHP, prowadząc przez dziesięciolecia drużyny harcerskie i gromady zuchowe. Następnie dzieci, prezentując krótki program artystyczny,  wyjaśniły zgromadzonym wokół ogniska znaczenie symboli znajdujących się w znaczku zucha. Opowiedziały także o tym, jak stosują Prawo Zucha w swoim życiu. W obecności dh. komendanta Hufca Gorczańskiego phm. Jacka Pierona przystąpiono do obietnicy. Przyjmowali ją instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, a wśród nich pani dyrektor dh. phm. Beata Romaniuk.  Dzieci wpatrzone w płomienie ogniska wypowiadały zgodnym chórem słowa: „Obiecuję być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać Prawa Zucha”. Szkolny plac rozbrzmiewał harcerskimi piosenkami.  Wartości wypływające z przynależności do harcerstwa podsumował pan dyrektor, zwracając także uwagę na to, że obietnica została złożona dokładnie 80 lat po bitwie pod Monte Cassino, w której udział brał patron naszej szkoły - ks. płk Józef Joniec. Na koniec, szczerze obdarowując uściskami i słodkościami, dh. hm. Ewa Jasińska pogratulowała wszystkim nowym członkom ZHP.

          Po zakończonej uroczystości z sercami pełnymi wrażeń „Jaskółeczki” i „Sokoły” postanowiły pokazać, że są dzielne i samodzielne. Ułożyły się grzecznie do snu na karimatach rozłożonych w szkolnych salach. Następnego dnia, o godzinie 6.00 były gotowe, by obserwować wiosenną przyrodę i wsłuchiwać się w śpiew ptaków mieszkających w pobliżu szkoły. Zanosi się na to, że w harcerstwie będą przeżywały wiele przygód, być może największych w życiu!

        • Dzień Dziecka w Parku Miejskim

        • 17.05.2024
        • Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas DNIA DZIECKA, który odbędzie się 2 czerwca (niedziela) w Parku Miejskim w Limanowej. 

          Więcej informacji - TUTAJ

        • Warsztaty komiksowe

        • 17.05.2024
        • W maju uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach zatytułowanych „Wypowiadam się przez komiks”, które zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej. Zajęcia poprowadziła pani Antonina Czech – miłośniczka i autorka komiksów, studentka kierunku graphic design i technologie wizualne Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prezentacji o zasadach tworzenia komiksów. Następnie każdy uczestnik zajęć przystąpił do przygotowania koncepcji i scenorysu własnego komiksu. Powstałe prace zaprezentowano na powarsztatowej ekspozycji w bibliotece. Udział w zajęciach pozwolił uczniom poszerzyć zainteresowania sztuką komiksową, rozwinąć wyobraźnię i kreatywność oraz zaprezentować swoje zdolności plastyczne, manualne.

        • Pielgrzymka dzieci komunijnych do Zabawy

        • 15.05.2024
        • 9 maja 2024 r. uczniowie z klas 3a, 3b i 3c wraz z księdzem Tomaszem Koźbiałem oraz wychowawczyniami Ewą Smoleń, Ewą Ptaszek i Mariolą Garncarz pojechały na pielgrzymkę do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny do Zabawy, gdzie uczestniczyły w Eucharystii dziękując za dar I Komunii Świętej.  Kolejnym punktem programu był przejazd do Wał Rudy. Na miejscu dzieci zwiedziły zrekonstruowaną chatę wiejską tj. rodzinny dom Karoliny, w którym obecnie mieści się muzeum i kaplica, obejrzały wystawę multimedialną - ruchomą miniaturę przedstawiająca wieś galicyjską z początku XX wieku, a następnie przeszły drogą męczeństwa bł. Karoliny. W drodze powrotnej w Czchowie wspięły się na wzgórze zwane Basztą nad Dunajcem, na którym podziwiały ruiny zamku królewskiego z XIII – XIV wieku. Nie zabrakło też czasu na pamiątki i zabawy integracyjne.

          Wychowawczynie klas trzecich

        • Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej

        • 07.05.2024
        • 7 maja gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów ze Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Limanowej. Przybyli do nas ze specjalnie z przygotowanym repertuarem muzycznym, którego wysłuchali uczniowie klas 1-3.

          Młodzi artyści zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności gry na różnych instrumentach.

          Płynęły dźwięki melodii granych na flecie poprzecznym, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, puzonie, trąbce, a mocne uderzenia perkusji wypełniły ciszę sali.

          Wykonawcy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i potrafili poradzić sobie z tremą,

           Każdy występ uzupełniany był krótką informacją o utworze i instrumencie, a zgromadzona na sali publiczność nie szczędziła braw młodym muzykom.

          Koncert dał nie tylko możliwość wysłuchania pięknie granych przez dzieci utworów, ale  był też próbą zachęty młodych widzów do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej.

          Dziękujemy wszystkim wykonawcom za to spotkanie z muzyką i życzymy wielu sukcesów.

        • Sukces w zawodach powiatowych

        • 29.04.2024
        • 26 kwietnia odbyły się zawody powiatowe - igrzyska dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt. Nasza szkoła zajęła wysokie drugie miejsce.

          Szkołę reprezentowały: Ewelina Pałka, Emilia Abram, Aleksandra Kowalska, Kinga Palacz, Martyna Włodarczyk, Nikola Krasucka, Eliza Bielska, Milena Jawor, Joanna Stajnder.

          Opiekunem była Agnieszka Olesiak.

        • Memoriał im. Marii Szkarłat

        • 29.04.2024
        • 19 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych EKONOMIK - "Tischner" odbył się I Memoriał im. Marii Szkarłat. Uczniowie i nauczyciele rywalizowali w turnieju trójek siatkarskich. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele: pani Agnieszka Olesiak oraz panowie: Tomasz Olczyk i Piotr Kindlik - zajmując wysokie drugie miejsce.

        • Wizyta pani leśnik w klasach 1-3

        • 29.04.2024
        • W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie nauczania zintegrowanego mogli poprzez spotkania z panią leśnik z Nadleśnictwa Limanowa poznać życie i zwyczaje wilków.

          Nasz gość w bardzo ciekawy sposób przedstawił to inteligentne zwierzę. Uczniowie poznali hierarchię wilczego stada, sposoby komunikacji, taktykę polowań i sposoby radzenia sobie w razie spotkania z wilkiem. Wykonywali też odlew wilczej łapy, który następnie dzieci zabierały do domu na pamiątkę spotkania.

          Podczas zajęć uczniowie zadawali pytania, a pani leśnik z cierpliwością na nie odpowiadała, starając się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz rozprawić się z mitami dotyczącymi wilków.

          Krystyna Włodarczyk oraz nauczyciele nauczania zintegrowanego.

        • "Z językami, wszędzie jesteś w domu” - wizyta tłumaczki.

        • 25.04.2024
        • Klasę 2d odwiedziła dzisiaj mama jednej z uczennic, zawodowo zajmująca się tłumaczeniem na język włoski. Uczniowie poznali położenie geograficzne Włoch, zobaczyli najważniejsze zabytki oraz nauczyli się podstawowych słów, liczenia, a także popularnej wyliczanki w języku włoskim. Na zakończenie pani Renata Rusin przeczytała dzieciom bajkę, były też tańce w rytm włoskiej muzyki. Zajęcia miały na celu zachęcenie uczniów do nauki języków obcych i poznawania kultury innych narodów.

           

          Wychowawca kl. 2d Krystyna Włodarczyk

           

        • Spektakl z okazji Dnia Ziemi

        • 23.04.2024
        • 22 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Limanowej hucznie świętowaliśmy Światowy Dzień Ziemi. Przy tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć panią Burmistrz – Elekt  - Jolantę Juszkiewicz.

          Uczniowie klas IV a, IV c i VI a wystąpili w spektaklu muzycznym przedstawiającym piękno naszej planety oraz zachowania ludzi zagrażające jej istnieniu.       

          Choreografię przygotowały: pani Justyna Oleksy oraz pani Anna Mrozek, zaś dekorację, nadającą klimatyczny charakter widowisku, zaprojektowali i wykonali: pan Łukasz Twaróg oraz pani Jolanta Wąsowicz.

          Przedsięwzięcie nauczycieli oraz uczniów wsparli finansowo i rzeczowo rodzice występujących dzieci, za co serdecznie im dziękujemy.

          W tym dniu zostały rozstrzygnięte konkursy plastyczno – techniczne związane
          z tematem Ziemi. Nagrody ufundował Burmistrz Limanowej – pan Władysław Bieda.

          Prace wszystkich uczniów są wyeksponowane w holu szkoły, a wcześniej były wykorzystane jako dekoracja podczas akademii. Nagrody otrzymali: Tomasz Pachut kl. 1c, Radosław Zapała kl. 1c, Alicja Gaik kl. 2 b, Zuzanna Bulanda kl. 2b, Alicja Tabor kl. 3c, Tobiasz Ryś kl. 3a, Milena Kulewicz kl. 4b, Julia Sromek kl. 4c, Martyna Gancarczyk kl. 4 c, Iga Kurczab kl. 5a, Marcelina Dominik kl. 5b, Matylda Puto kl. 5b oraz przedstawiciele klas 7a, 7b, 7c, 7d, 8a, 8b.

          Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

          Zapis spektaklu można obejrzeć tutaj: Dzień Ziemi (youtube.com)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. płk. Józefa Jońca w Limanowej
      • (18) 3371401
      • Fax: (18) 3379 282
        (18) 3379 281 sekretariat
        (18) 3379 285 pokój nauczycielski
        (18) 3379 286 świetlica
        (18) 3379 287 higienistka
        (18) 3379 288 pedagog
        (18) 3379 289 logopeda
        (18) 3379 290 hala sportowa
      • ul. S. Jordana 3
        34-600 Limanowa
        Poland
      • Inspektorem ochrony danych osobowych jest p. Magdalena Buczak, iod@miasto.limanowa.pl
    • Logowanie