26 maja na scenie Limanowskiego Domu Kultury odbywały się pokazy popularnonaukowe prowadzone przez pracowników Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać działanie różnych źródeł energii odnawialnej, takich jak energia słoneczna, wodna czy wiatrowa. Dzieci mogły obejrzeć pokazy z użyciem modeli i eksperymentów, w tym pompy ciepła, która w przystępny sposób zademonstrowała zasady termodynamiki pozwalające na wykorzystanie energii ze środowiska naturalnego. Dodatkowo zaprezentowano autorskie konstrukcje edukacyjne, takie jak wielofunkcyjny eksponat prezentujący zagadnienia związane ze światłem i jego energią. Umożliwiły one uczniom lepsze zrozumienie omawianych zjawisk.
Aktualności
Udział w pokazie popularnonaukowym
- 28.05.2025
- 7
Wycieczka dziękczynna klas 3 po I Komunii Św.
- 28.05.2025
22 maja uczniowie z klas trzecich wraz z księdzem Tomaszem Koźbiałem oraz wychowawczyniami pojechali na pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej dziękując za dar Pierwszej Komunii Świętej. Kolejnym punktem był przejazd do Wał Rudy. Tam dzieci zwiedziły dom rodzinny Karoliny, w którym aktualnie mieści się muzeum i kaplica, obejrzały wystawę multimedialną oraz przeszły drogą męczeństwa błogosławionej Karoliny Kózkówny. W drodze powrotnej w Czchowie zwiedziły ruiny zamku na wzgórzu zwanym Basztą.
26
Wycieczka do Niepołomic
- 28.05.2025
23 maja 2025 roku uczniowie klasy I b i II c wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Niepołomic. Na początku zwiedzili Zamek Królewski. Następnie, w Muzeum Niepołomickim uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych: ,,Kto ty jesteś? Polak mały” (zapoznanie z historią początków państwa polskiego) oraz „Leśne królestwo” (oglądanie wystawy przyrodniczej, poznanie ciekawostek o zwierzętach Puszczy Niepołomickiej).
Kolejnym punktem wycieczki było Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne. Podczas prelekcji uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu i Układu Słonecznego. Atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia meteorytu. Dopełnieniem wizyty w obserwatorium była prezentacja wyglądu nocnego nieba, układu charakterystycznych gwiazdozbiorów oraz niezwykłych zjawisk jakie możemy często obserwować na sklepieniu niebieskim. Dużym zainteresowaniem cieszył się również film animowany, dzięki któremu dzieci mogły przeżyć przygody wraz z astronautami w czasie „podróży kosmicznych”.
Wycieczka dostarczyła uczniom wiele radości, ale też wiedzy, która na długo zapadnie w pamięć.
1
Moja bezpieczna przystań
- 27.05.2025
Bezpieczna przystań to metaforyczne określenie oznaczające warunki, w których czujemy się bezpieczni, kochani, akceptowani, to możliwości, talenty, które mamy i staramy się rozwijać, to nasze miejsce do pracy. Bezpieczna przystań to odpoczynek, chwila wytchnienia, radość z zabawy i momentów refleksji.
Drużyny harcerskie i gromady zuchowe należące do Hufca Gorczańskiego 23 i 24 maja spotkały się w naszej szkole, by dowiedzieć się, jak stwarzać sobie i innym „bezpieczne przystanie”. Aby to robić należy najpierw nauczyć się rozpoznawać emocje, zarówno swoje jak i cudze, odczytywać potrzeby innych i odpowiednio na nie reagować. Nie można zapomnieć także o swoich prawach, ponieważ efektywnie pracować, wypełniać harcerską służbę będzie ten, którego granice będą respektowane.
Bardzo ważnym elementem spotkania było uroczyste złożenie obietnicy zuchowej i przyrzeczenia harcerskiego. Tym, którzy rozpoczęli swoją zuchową i harcerską drogę, życzymy wielu wyjątkowych przygód i doświadczeń!
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym rodzicom i przyjaciołom za pomoc w zorganizowaniu biwaku! Bez Was byłoby trudno!
Gratulacje należą się dzieciom i młodzieży, którzy podczas uroczystego piątkowego kominka i sobotnich zabaw oraz gry terenowej wykazali się dojrzałością i wytrzymałością. Wspomnienie radości ze wspólnej pracy i zabawy będzie nam jeszcze długo towarzyszyć. Naładowani siłą płynącą z kamienia mocy ofiarowanego przez Dyrekcję szkoły jesteśmy gotowi wytrwale kroczyć obraną przez siebie drogą i wypełniać zobowiązania płynące ze złożonych obietnic i przyrzeczeń!
Czuwaj!
52
Wycieczka klas 1a i 1d
- 20.05.2025
9.05 w piątek uczniowie klasy 1a oraz 1d wyruszyli na całodniową wycieczkę szlakiem uzdrowiskowym organizowaną przez BielakActiv. Pierwszym przystankiem była Krynica-Zdrój, znana z pięknych deptaków, pijalni wód mineralnych oraz z Muzeum Zabawek. Następnie grupa zatrzymała się w Powroźniku, gdzie zwiedziła zabytkową cerkiew wpisaną na listę UNESCO. Przewodnik opowiedział o historii tego miejsca i tradycjach łemkowskich. Na zakończenie uczniowie przybyli do Muszyny, gdzie odwiedzi Ogrody Sensoryczne. Tam podziwiali widoki z platformy widokowej i poznali legendy związane z regionem. Wycieczka była pełna wrażeń i pozwoliła dzieciom poznać piękno oraz historię regionu. Dziękujemy organizatorowi za aktywnie spędzony dzień.
3
Protokół wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta
- 19.05.2025
Podwójna radość w „Trójce”
- 09.05.2025
Miło nam poinformować, że dwoje uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy 8a: Klara Wójcik i Bartłomiej Stanik zdobyli tytuł Finalisty w Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczną i leksykalną na poziomie C1 oraz wiedzą na temat historii, kultury i geografii Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Ogromnej radości i satysfakcji z pracy z uczniami nie kryje również Pani Joanna Fiejtek, która pracowała z Klarą i Bartkiem przygotowując ich do poszczególnych etapów konkursu.
Podsumowanie ogólnopolskiego programu edukacyjnego pn. Akademia Bezpiecznego Puchatka
- 20.05.2025
Jak co roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym pn. „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Podczas zajęć omawiano bezpieczne zachowania w sześciu obszarach: w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku. Dzieci zdobywały kolejne supermoce: uważność, ostrożność, odpowiedzialność, czujność, empatię i rozwagę. Na koniec przystąpiły do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który zdały na szóstkę. Gratulujemy!
1
„3 maja – cóż to za data?"
- 29.04.2025
„3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć te trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one : Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Tymi słowami 29 kwietnia uczniowie klas 5c i 7a rozpoczęli uroczystość związaną z obchodami 234. rocznicy ustanowienia drugiej na świecie i pierwszej w Europie Konstytucji.
Klimatyczna sceneria akademii przedstawiająca salę królewską i zamkową oraz ówczesne uliczki przeniosła widzów do roku 1791. Młodzież zainscenizowała jeden z ważniejszych momentów w dziejach historii Polski. Uroczystość uświetnił również taniec dziewcząt eksponujący barwy narodowe Polski. Całość występu zwieńczył walc w wykonaniu uczennic zaangażowanych klas. Podczas akademii wystąpił także chór „Rozśpiewana Trójka”, wykonując pieśni patriotyczne.
Scenariusz, choreografię i oprawę muzyczną przygotowały wychowawczynie klas 5c i 7a: pani Justyna Oleksy i pani Anna Mrozek. Dekorację wykonał pan Łukasz Twaróg. Chór poprowadziła pani Joanna Drąg.
37
Akcja Żonkile
- 25.04.2025
23 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 3 uczciła pamięć bohaterów powstania w getcie warszawskim, włączając się tym samym w coroczną inicjatywę społeczno-edukacyjną „Akcja Żonkile”. W ramach tej akcji uczniowie zapoznali się z historią powstania, wysłuchali opowiadania „Szuflada” Zuzanny Orlińskiej oraz „Prawdziwi przyjaciele” Marcina Szczygielskiego, a także przygotowali tablicę informacyjne oraz setki żonkili.
Improve Your English
- 25.04.2025
7 marca troje uczniów klasy 8a: Weronika Tąta, Klara Wójcik i Bartłomiej Stanik wzięli udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego „Improve Your English”. Konkurs organizowany jest przez III LO w Tarnowie przy współpracy z Wydziałem Humanistycznym Akademii Tarnowskiej, a jego celem jest poszerzanie znajomości języka angielskiego i motywowanie do dalszego zgłębiania wiedzy o języku i kulturze krajów anglosaskich oraz propagowanie czytelnictwa literatury anglojęzycznej. Choć naszym uczniom nie udało się zdobyć tytułu laureata, to uzyskali bardzo dobre wyniki i zdobyli dużą liczbę punktów. Serdecznie gratulujemy im wytrwałości, pracowitości i odwagi w dążeniu do celów. Koordynatorem konkursu oraz opiekunem uczniów była Pani Joanna Fiejtek.
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Limanowa
- 28.04.2025
Dzień Ziemi
- 24.04.2025
Światowy Dzień Ziemi to coroczna akcja promująca zachowania proekologiczne i ideę zrównoważonego rozwoju. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny Pocztówka do Ziemi. Uczniowie mieli za zadanie opracowanie projektu graficznego pocztówki oraz samodzielne zredagowanie życzeń, wiersza, pozdrowień dla Matki Ziemi w tym, uroczystym dla Niej dniu. Do konkursu zgłoszono 34 prace. Wszystkie prezentowały się interesująco i poruszały ważne dla naszej Planety problemy. Jury uczniowskie wyróżniło następujących uczniów:
Natasza Czochara kl. 4b, Milena Korabik kl. 5c, Oliwia Król kl. 5b, Hanna Matras kl. 4b, Natalia Michalik kl. 5d, Barbara Padula kl. 4b, Aleksandra Prusak kl. 5d, Natalia Rozum kl. 4b, Julia Sromek kl. 5c, Weronika Śmierciak kl. 5c, Klara Tąta kl. 4b, Kornelia Twaróg kl. 4b, Tomasz Włodarczyk kl. 5c.
Gratulujemy.
Wiosenne sadzenie kwiatów
- 23.04.2025
23 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie klasy 3b posadzili kwiaty w donicach przed wejściem do naszej szkoły. Z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem, pod okiem wychowawczyni, stworzyli kompozycje z bratków i krakowiaków. Tę aktywność poprzedził cykl zajęć, podczas których uczniowie utrwalili wiadomości na temat warunków niezbędnych do wzrostu i rozwoju roślin. Dzieci nauczyły się współpracy i zobowiązały do codziennej pielęgnacji kwiatów. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu szkolne otoczenie stało się jeszcze piękniejsze i pełne wiosennej radości.
Korzystając z czasu spędzonego na świeżym powietrzu odwiedziliśmy również założone w ubiegłym roku hotele dla owadów. Uczniowie dostrzegli, iż w bambusowych rurkach zamieszkali już pierwsi lokatorzy
Serdecznie dziękujemy pani Barbarze Oleksy za piękne kwiaty.
Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Limanowa w oczach dziecka"
- 23.04.2025
W połowie kwietnia kwietnia miało miejsce podsumowanie i wręczenie nagród w Międzyszkolnym Konkursie „Limanowa w oczach dziecka” organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Limanowej. Po konkursie wiedzy, w którym naszą szkołę reprezentowali: Anna Trynka (kl. 3a), Helena Biedrońska (kl. 3b), Wiktoria Twaróg (kl. 3c), Laura Dudkiewicz (kl. 3d) oraz Łukasz Górecki (kl. 3d) w szkole zostały wręczone prze Pana Dyrektora dyplomy i nagrody za zdobyte wyróżnienia w konkursie plastycznym. Otrzymali je: Oskar Wnękowicz (kl. 1a), Julia Matras (kl. 1b), Bianka Bębenek (kl. 1c), Daria Mrożek, Sebastian Florek i Mateusz Gancarczyk (kl. 1d), Emilia Król (kol. 2a), Jan Banach (kl. 2b), Filip Strug (kl. 3a), Hanna Kądziołka (kl. 3b), Wiktoria Twaróg (kl. 3c).
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów i dziękujemy za liczny udział w konkursie.
9
Akademia Wielkanocna
- 16.04.2025
- 10
Wielkanocny Kiermasz Charytatywny
- 16.04.2025
W dniach 14 i 15 kwietnia 2025r. w naszej szkole odbył się Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Organizatorami kiermaszu byli: Samorząd Uczniowski, Świetlica szkolna, wychowawczynie klasy 1b i 2b oraz Rada Rodziców. Celem akcji było zebranie pieniędzy na pomoc potrzebującym rodzinom z naszej szkoły. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy!!!
9
“60 zadań na 60-lecie Szkoły” - matematyczne wyzwanie za nami!
- 14.04.2025
Z okazji 60-lecia naszej Szkoły zorganizowaliśmy wyjątkowy konkurs matematyczny “60 zadań na 60-lecie Szkoły”.
Przez ostatni tydzień uczniowie z klas I – VII mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w nietypowej formie. Podczas wyznaczonych długich przerw uczniowie z poszczególnych klas przychodzili do wskazanych sal, gdzie losowali zadania z przygotowanej puli, rozwiązywali je, podpisywali swoim imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Gotowe prace wrzucali do pudełka i losowali kolejne zadanie. I tak aż do wyczerpania puli lub końca przerwy. Zaangażowanie uczniów przerosło oczekiwania organizatorów - zadania znikały jak przysłowiowe “ciepłe bułeczki”.
Dla klas I – III ze względu na dwuzmianowość zostało przygotowanych łącznie 330 zadań, natomiast dla klas IV – VII, 240 zadań, a w konkursie wzięło udział łącznie - 155 uczniów.
Na każdym etapie został wyłoniony zwycięzca lub w przypadku identycznej liczby punktów zwycięzcy.
Klasy I –Wiktor Orzechowski 1d
Klasy II - Gabriela Pałka 2b
Antoni Łagosz 2c
Klasy III – Laura Dudkiewicz 3d
Klasy 4 – Barbara Padula 4b
Tomasz Czachurski 4b
Norbert Łubik 4c
Klasy 5 – Franciszek Wilk 5a
Mateusz Tąta 5a
Klasy 6 – Elisabet Jeż 6a
Patryk Sromek 6a
Klasy 7 – Jan Kiliszek 7a
Tomasz Chudzio 7a
Antoni Kita 7c
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i pokazanie prawdziwego ducha rywalizacji, nauczycielom nauczania zintegrowanego oraz nauczycielom matematyki za przygotowanie zadań, opiekę nad uczniami w trakcie trwania konkursu oraz poprawę wszystkich prac
To była świetna okazja, by połączyć zabawę z nauką i uczcić nasze szkolne urodziny w stylu godnym matematycznych umysłów!
6
Wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie EKO - Kartka Wielkanocna
- 13.04.2025
W dniach 24.03-31.03.2025 odbył się II Powiatowy Konkurs EKO - Kartka Wielkanocna zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce. Uczennica naszej szkoły Tatiana Waszkiewicz zdobyła wyróżnienie w kategorii 1- dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Serdecznie gratulujemy sukcesu
Sukcesy w konkursie plastycznym
- 11.04.2025
Izabela Gancarczyk zajęła drugie miejsce, a Dominika Śmierciak, Blanka Wrona i Weronika Tąta zdobyły wyróżnienia w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück". Uczennice do konkursu przygotowywał pan Łukasz Twaróg. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie