• Spotkanie z policjantami w klasach 1

• 18.09.2022
        • Na początku roku szkolnego uczniowie z pierwszych klas poznają zasady ruchu drogowego, znaki oraz uczą się jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Jak co roku zaprosiliśmy panów policjantów, by przybliżyli dzieciom te zagadnienia. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu, bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub zaatakuje pies. Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zadawały pytania naszym gościom. Miały też okazję zaprezentowania prawidłowego przechodzenia przez jezdnię przed budynkiem szkoły. Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia wnętrza radiowozu, zaprezentowanie działania sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego.

Serdecznie dziękujemy panom policjantom za przybliżenie zasad ruchu drogowego, oraz podzielenie się z nami ciekawymi policyjnymi historiami.

• Ślubowanie klas pierwszych

• 01.09.2022
        • 1 września odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zapewniali także, że są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonali Pan Dyretor oraz Pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

J. Tabor

• Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/23

• 01.09.2022
        • 1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Opaleni, wypoczęci, pełni wakacyjnych wspomnień zgromadziliśmy się w hali sportowej, gdzie z radością witaliśmy się po wakacjach. Dzień rozpoczął się od akademii, podczas której pan dyrektor Wiesław Wójtowicz przywitał wszystkich i uroczyście rozpoczął nowy nok szkolny. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas 6a i 6c wraz z wychowawcami. Nowy rok szkolny, nowe wyzwania, marzenia.

Wszystkim życzymy powodzenia, satysfakcji i pozytywnej energii na każdy dzień szkolny!

Niech szkoła będzie miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym miejscem.