• Bal karnawałowy dla klas 0 - 3

• 27.01.2023
        • Ważnym elementem karnawału są bale. W połowie lutego odbył się długo wyczekiwany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz ich nauczycielki bal karnawałowy z animatorami.

Tego dnia  już od rana na korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, filmów ale można było także spotkać rozmaite zwierzątka, owady, piłkarzy, lekarzy, księżniczki i królów.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie balu. Zabawa była wspaniała!

• Biblioteczny teatr ilustracji - KAMISHIBAI

• 27.01.2023
        • 26 stycznia 2023 roku w klasie 1b odbyło się spotkanie czytelnicze, mające na celu zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez papierowy teatr obrazkowy – kamishibai. Jest to forma opowiadania, czytania książek wywodząca się z Japonii. Panie z biblioteki wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę na wzór teatrzyków marionetkowych, przedstawiły dzieciom historię Juliana Brudzewskiego pt.: „Legenda o Skarbniku”. Taka forma czytania zdecydowanie skupiła uwagę dzieci oraz zwiększyła atrakcyjność opowiadania. Na koniec dzieci podzieliły się wrażeniami z wysłuchanej bajki.

Urszula Piotrowska
          Aneta Ociepka
          Beata Burnus

• 23.01.2023
        • "Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,
          życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto Babci i Dziadka. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości oraz możliwość okazania w najprostszy sposób uznania i szacunku ze strony najmłodszych.

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dniem Dziadka uczniowie z klas 1-3 przygotowali w piątek upominki dla swoich babć i dziadków. W wykonanie laurek włożyli dużo serca oraz inwencji twórczej.

• Zabawy karnawałowe

• 21.01.2023
        • Osiemnastego i dziewiętnastego stycznia w naszej szkole odbyły się dyskoteki karnawałowe. Tak bardzo trzeba nam było tej wspólnej radości, zabawy i beztroski.

• Ferie w LDK - informacja

• 17.01.2023
        • LDK serdecznie zaprasza dzieci do udziału w feryjnych warsztatach, a także spektaklach teatralnych. Plakaty poniżej, a tu linki do informacj:

Warsztaty: KLIK
          Teatrzyki: KLIK

• Koncert kolęd

• 17.01.2023
        • Schola parafialna, do której należą dzieci z naszej szkoły, przygotowała koncert kolęd dla rodziców.

• Orszak Trzech Króli

• 11.01.2023
        • Od kilku lat w naszym mieście odbywa się Orszak Trzech Króli. Również w tym roku grupa kolendnicza z naszej szkoły z gwiazdą, złożona z aniołów, pasterzy i królów, włączyła się w to dzieło.

Na zakończenie orszaku dzieci obejrzały scenę pokłonu Trzech Mędrców i uczestniczyły we Mszy Świętej.

W tym dniu również osiemnaścioro dzieci zostało włączone do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, aby pomagać i poznawać życie swoich rówieśników w Krajach misyjnych.

• MIBU NKUNU MITANO - 50 lat głoszenia Ewangelii

• 08.01.2023
        • Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczyli w dzieło Kolędy Misyjnej. Tradycyjnie kolędnicy i darczyńcy włączą się w pomoc Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku pomocą zostaną objęte dzieci z Papui Nowej Gwinei. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu dzieci, młodzieży oraz rodziców którym serdecznie dziękujemy zebraliśmy 9128 zł.

s.Anna i pani Marta