Kasia Sułkowska, uczennica klasy Vd, której kłopoty techniczne utrudniły zaprezentowanie swojego talentu podczas szkolnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, już następnego mogła pokazać na co ją stać. 12 października odbył się bowiem w Świniarsku VI Konkurs Wokalno-Instrumentalny „GRAMmy na TAK!”, a uczennica naszej szkoły zwyciężyła tam w kategorii „wokalista”, zdobywając tytuł Artysty Roku 2019 w przedziale wiekowym „piąta - ósma klasa szkoły podstawowej”. Niedzielny finał konkursu połączony był z koncertem Mateusza Ziółko w hali sportowej w Świniarsku, przed którym laureaci – wśród nich Kasia, o czym donosi m.in. Gazeta Krakowska - mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, występując przed licznie zgromadzoną publicznością.
Cieszymy się, gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego owocnego realizowania muzycznej pasji!
Sukces Kasi Sułkowskiej
- 19.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej
- 15.10.2019
Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole w piątek 11 października. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkoły, a także goście: burmistrz Limanowej pan Władysław Bieda oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Michał Bulanda. Nie zabrakło przemówień – głos zabrał dyrektor naszej szkoły, pan Wiesław Wójtowicz, a także szanowni goście. Były nagrody dla wyróżniających się nauczycieli, oklaskiwanych też przez zgromadzoną społeczność uczniowską, a wręczane przez burmistrza i pana dyrektora. Życzenia gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, wraz z kwiatami, złożyli na ręce dyrekcji wybrani niedawno przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas Vb i Vd, z udziałem przedstawicieli klasy VIa i VIc. Były piosenki, wiersze, były życzenia dla pracowników szkoły, rys historyczny święta, a także humorystyczna scenka teatralna. Spektakl udany, choć nie obyło się bez problemów technicznych.
35
Sukces sztafety chłopców
- 15.10.2019
Pierwszego października br. w Limanowej odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasi chłopcy zdobyli I miejsce i awansowali do zawodów wojewódzkich w Nowym Targu, gdzie w dniu 10.10.2019 r. na 35 drużyn z całego województwa małopolskiego „wybiegali” czwarte miejsce.
Skład drużyny: Patryk Adamczyk, Filip Bulanda, Tomasz Iwański, Adrian Leśniak, Bartłomiej Młynarczyk, Daniel Puto, Kacper Sabura, Bartosz Stachak, Natan Szewczyk, Filip Śliwa, Konrad Tomasik, Mikołaj Wrona, Maciej Zoń, Jakub Kielar.
Opiekun: mgr Krzysztof Dudek
„Mała Książka – Wielki Człowiek”
- 08.10.2019
W dniu 11 września 2019 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zainaugurował Kampanię „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Instytut Książki przygotował dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych województwa małopolskiego Wyprawkę Czytelniczą, na którą składa się książka pt.: „Pierwsze czytanki dla….” zawierająca teksty prozatorskie i poetyckie klasycznych i współczesnych polskich autorów oraz broszura informacyjna dla rodziców podkreślająca rolę czytania w życiu dziecka. W gronie autorów antologii znajdziemy m. in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.
W ramach akcji każdy uczeń klasy pierwszej szkoły podstawowej otrzymał Wyprawkę Czytelniczą. Dzięki temu projektowi dziecko pozna bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Celem akcji jest zachęcenie do regularnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego, wspólnego czytania. Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od najmłodszych lat.
W naszej szkole w dniach 07.10.2019 rok – 08.10.2019 rok dzieciom klas pierwszych uroczyście wręczono „Pierwsze czytanki…”. Mile zaskoczone pierwszaki z radością oglądały książkę. Mamy nadzieję, że rozbudzi to w nich pasję czytania.
Podziękowania od polskich dzieci z Truskawca
- 08.10.2019
Uczniowie z naszej szkoły po raz szósty zorganizowali zbiórkę charytatywną dla polskich dzieci mieszkajacych na Ukrainie. Koordynatorką zbiórki była pani Marta Sochacka. Tym razem zbieraliśmy przybory szkolne.
Nasi koledzy przesłali nam wszystkim podziękowania oraz życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.
Oto tekst tych podziękowań:
W imieniu uczniów, nauczycieli, dyrekcji Polskiej Sobotniej szkoły oraz Szkoły Muzyki i Sztuki serdecznie pozdrawiamy z dniem nauczyciela. Życzymy sukcesów w pracy, radości i wszystkiego najlepszego. Wysyłamy zdjęcia i wideo. Z uszanowaniem Eugenia Dąbrowska.
Sprawozdanie ze zbiórki okularów w ramach akcji Fundacji „Okuliści dla Afryki”
- 03.10.2019
W naszej szkole we wrześniu odbyła się zbiórka okularów korekcyjnych i p/ słonecznych w odpowiedzi na apel Fundacji „Okuliści dla Afryki”.
Okulary będą przekazane dzieciom oraz ich rodzinom w Afryce. Okulary nieużywane, leżące bezużytecznie w szufladzie dostają drugie życie. Lekarze okuliści pracujący w Afryce wiedzą, że tam właśnie mogą się przydać, bo poprawią jakość widzenia. Bardzo często przecież, kiedy lepiej widzimy świat i dostrzegamy jego piękno wraca nam chęć życia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli okulary. Zebraliśmy 49 sztuk okularów korekcyjnych i 43 sztuki przeciwsłonecznych. Dzięki optometrystom szkła zostały dokładnie zmierzone i opisane. Potrzebne to jest, aby potem szybko dopasować okulary do potrzeb pacjentów. Uczniowie klasy 7 „b” oraz 8 „a” wyczyścili i zapakowali okulary do woreczków.
Bardzo dziękujemy firmom: Optyka Okulistyka Limanowa ul. Matki Boskiej Bolesnej oraz Ośrodkowi Korekcji Wzroku POL-OPTICA ul. Rynek 12 za ustalenie parametrów okularów i wykonanie koniecznych napraw.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie http://okuliscidlaafryki.pl/ mamy nadzieję na kontynuowanie akcji już za rok.Siostra Monika Młynarczyk, Regina Pajor i Krystyna Włodarczyk
Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
- 03.10.2019
27 września br. odbyły się wybory przewodniczącego. Zgłosiło się 4 kandydatów i kandydatek chętnych pełnić tą funkcję. Komisja wyborcza w składzie Zuzanna Pałka, Anna Witowska i Emilia Fiejtek wydała 430 kart do głosowania. Po przeliczeniu głosów okazało się, że największym zaufaniem uczniowie obdarzyli Bartosza Stachaka, drugie miejsce zajęła Oliwia Grochot, zostając jego zastępczynią. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.
Pielgrzymka do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej.
- 23.09.2019
Podczas tygodniowego odpustu, jaki odbywał się w parafii, nasza szkoła pielgrzymowała do bazyliki w środę 18.09.2019 r w święto patrona dzieci i młodzieży Świętego Stanisława Kostki. Cała społeczność szkolna z Panem Dyrektorem Wiesławem Wójtowiczem i Panią wice Dyrektor Teresą Dudek, pocztem sztandarowym i poszczególnymi klasami z wychowawcami, w duchu modlitewnym i ze śpiewem wyruszyliśmy do bazyliki. Po powitaniu Księdza proboszcza Wiesława Piotrowskiego uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez ks. Jarosława Gomułkę, który tez wygłosił homilię przybliżającą nam bezwarunkową, jedyną, miłość Boga Ojca do każdego z nas. Uczniowie przygotowali oprawę liturgiczna, ministranci i lektorzy służyli, natomiast schola pod batutą siostry Moniki Młynarczyk pięknie i radośnie wykonała pieśni. Mogliśmy też zyskać odpust zupełny i ofiarować, za zmarłych lub za samych siebie. Po zakończonej Eucharystii, pięknie uformowani bezpiecznie przeszliśmy do szkoły.
3
Ślubowanie klas pierwszych
- 02.09.2019
- 66
„ Wiedzę możemy zdobywać od innych,
ale mądrości musimy nauczyć się sami.”
/A. Mickiewicz/W dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny. Wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. W dalszej kolejności ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Pan dyrektor W. Wójtowicz i pani dyrektor T. Dudek dokonali pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Tradycyjnie najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie kuferków, pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień spędzony w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była miejscem, gdzie bedą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zainteresowania i zdolności.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
- 02.09.2019
- 7
W naszej szkole 2 września powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny. W hali sportowej odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klas: 6a (Martynę Gawlik, Zuzię Jasińską, Filipa Gąsiora), 6c (Marysię Tobiasz) i 6f (Anię Dziobek i Agatę Smoter). Tym razem w programie artystycznym wyjątkowo wyraźnie została zaakcentowana rocznica wybuchu II wojny światowej. Brać uczniowska obejrzała prezentację, w której ukazane były sceny sprzed 80 lat przedstawiające ogrom wojennych nieszczęść. Przeczytano również fragmenty pamiętników opisujące czas początku wojny - zaskoczenie, strach, dezorientację, żal i nadzieję, które towarzyszyły w tamtym okresie młodym Polakom. Refleksje, które wzbudził program artystyczny, pozostaną w nas na długo. Miejmy nadzieję, że będziemy teraz pracować z jeszcze większym zapałem. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy wtedy bronili naszego kraju i świadomi, że nasz los jest w naszych rękach. Mamy poczucie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za przyszłe pokolenia.
Zakończenie roku szkolnego 2018/19
- 19.06.2019
19 czerwca br. o godz. 7:30 uczniowie klas I-VII szkoły podstawowej zebrali się w hali sportowej na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Pan dyrektor, Wiesław Wójtowicz, przywitał zebranych, podsumował całoroczną pracę uczniów i nauczycieli oraz pogratulował osiągnięć w nauce i sporcie.
Następnie podziękował Pani mgr Barbarze Wiśniowskiej, przechodzącej na emeryturę, za długoletnią pracę.
Później dyrektor wręczył stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i konkursach przedmiotowych. Stypendia otrzymali:
- Maja Król, klasa V b,
- Matylda Marańska, klasa V b,
- Mateusz Marmuźniak, klasa VII b.
Gromkie brawa zebranych w hali sportowej świadczyły o tym, że wszyscy docenili sukcesy uczniów. Kiedy wybrzmiały oklaski Pan dyrektor życzył zebranym wspaniałych, bezpiecznych wakacji.
I zabrzmiał dzwonek!
To szóstoklasiści rozpoczęli ostatnią lekcję. Tym razem książki zastąpiły tablety. Na chwilę przenieśliśmy się w przyszłość do trochę innej szkoły, gdzie nauczyciel prowadził lekcję na temat gier komputerowych. Miał pretensje do uczniów o rozmowy o poezji, wizyty w filharmonii, bibliotece i sprawdzał pracę domową polegająca na przejściu gry.
Mamy nadzieję, że tablety, telefony i komputery nigdy do końca nie zastąpią tradycyjnych książek, rozmów i spotkań z przyjaciółmi, a przedstawiona w krzywym zwierciadle lekcja będzie przestrogą dla wszystkich.11
"Wszystko ma swój czas... "
- 19.06.2019
Tymi słowami pochodzącymi z Ksiegi Koheleta rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas 8 szkoły podstawowej i po raz ostatni absolwentów gimnazjum.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście, wśród nich : Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa – pani Jolanta Juszkiewicz, radna Miasta Limanowa- pani Irena Grosicka, pan dyrektor - Wiesław Wójtowicz, pani vice dyrektor- Teresa Dudek, przewodniczący Rady Rodziców – pan Michał Bulanda oraz prezes ogniska ZNP przy S P nr 3 w Limanowej – pani Irena Lach.
W uroczystości wzięli także udział rodzice, nauczyciele oraz główni bohaterowie wydarzenia, czyli uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej.
Zgromadzoną w hali sportowej młodzież przywitał dyrektor szkoły- Wiesław Wójtowicz, który podsumował mijający rok szkolny, a nastepnie wspólnie z przewodniczącym Rady Rodziców i wychowawcami klas wręczył uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce świadectwa i nagrody książkowe, a ich rodzicom listy gratulacyjne.
Specjalne życzenia powodzenia na egzaminach w szkołach średnich i sukcesów w dalszym życiu, absolwenci otrzymali od pani Jolanty Juszkiewicz, pani Ireny Grosickiej, a także od Przewodniczącego Rady Rodziców.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły podczas tej uroczystości wręczono podziękowania rodzicom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w pracę na rzecz środowiska szkolnego. Podziękowano także młodzieży za pracę w Samorządzie Szkolnym, redakcji gazetki szkolnej Trójka i zespole Cheerleaders.
Dyrektor wręczył też stypendium za najwyższe wyniki w nauce – w tym roku szkolnym otrzymał je Szymon Fiejtek.
Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, przygotowana przez tegorocznych absolwentów oraz ich wychowawczynie: panią Czesławę Michalik, panią Marię Dobrzycką, panią Katarzynę Stach, panią Alinę Stryczek, panią Joannę Fiejtek, panią Zofię Wąs oraz panią Kamilę Raczek i panią Annę Mordarską- Sukiennik.
Młodzież tanecznie i śpiewająco podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud włożony w nauczanie, opiekę i wychowanie i zaprosiła wszystkich obecnych na sali do odbycia z nimi ostatniej sentymentalnej podróży: podróży do Soplicowa, Wiednia, Ameryki Południowej oraz do Serbinowa.
Swoją podróż tegoroczni absolwenci zakończyli w rytmie gorącej samby w miejscu, w którym rozpoczęła się ich przygoda, czyli w swojej szkole.
Ostatnim akcentem tego dnia było spotkanie w klasach z wychowawcami i rozdanie świadectw.
106
Edukacja dla integracji
- 13.06.2019
Uczniowie niektórych klas czwartych, piątych i jednej klasy drugiej wzięli udział w programie pt. „Edukacja dla integracji” poświęconym osobom z dysfunkcją wzroku. Prowadzone lekcje miały pomagać w budowaniu więzi międzyludzkich, poznaniu problemów osób niewidomych i niedowidzących. Celem programu było szerzenie odpowiednich postaw społecznych, tolerancji oraz zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę oszczędzania wzroku poprzez umiarkowane korzystanie z urządzeń audiowizualnych czy właściwą dietę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Doświadczali poprzez zasłonięcie oczu problemów i trudności związanych z wykonywaniem codziennych czynności np. przelewanie wody z kubka, układanie ubrań, sznurowanie butów. Obejrzeli film pt „N jak niewidomy”, poznali alfabet Braillea oraz próbowali się w nim podpisać. Po zakończeniu zajęć uczestnicy jednoznacznie stwierdzili, iż wzrok jest bardzo potrzebny i należy o niego dbać. Wyrazili chęć niesienia pomocy osobom niewidomym na miarę swoich możliwości.
Krystyna Włodarczyk
Podsumowanie realizacji programu „Nie pal przy mnie, proszę”
- 12.06.2019
31 maja br. zakończyliśmy realizowany w naszej szkole w klasach 1-3 program edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”, którego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Program zrealizowany został w ciągu czterech miesięcy na zajęciach edukacyjnych według zaproponowanych pięciu spotkań warsztatowych o następującej tematyce : Co to jest zdrowie?, Od czego zależy nasze zdrowie ?, Co i dlaczego szkodzi zdrowiu ?, Co robić, gdy moje życie jest zagrożone ?, Nie pal przy mnie, proszę. Na wszystkich zajęciach towarzyszyła nam wiewiórka WIKI. Dzieci kolorowały szablony wiewiórki, uczyły się na pamięć wiersza o Wiki, układały obrazki z elementów, rozwiązywały krzyżówki, opowiadały historyjki obrazkowe o tematyce antytytoniowej.
W ramach realizacji tego programu zostały podjęte również dodatkowe działania:- pogadanki higienistki szkolnej na temat zdrowego stylu życia podczas przeprowadzanych fluoryzacji w kl. 1-3;
- prezentacje multimedialne m.in. z portalu wiedzy dla nauczycieli Scholaris : „Prawidłowe odżywianie – warunek zdrowia”, „Piramida żywieniowa”, „Zdrowy tryb życia – kształcenie nawyków zachowań służących zdrowiu”…
- wystawa prac plastycznych antytytoniowych z wiewiórką Wiki w kl. I-III na szkolnym korytarzu oraz w klasach;
- wspólne spożywanie warzyw i owoców oraz picie mleka podczas przerw - w ramach propagowania zdrowego odżywiania;
- prowadzenie tabeli „Miesięcznego licznika warzyw i owoców 3 + 2” w celu kontrolowania porcji zjedzonych warzyw i owoców w ciągu dnia zgodnie z piramidą żywieniową;
- wspólne przygotowywanie w klasie zdrowych posiłków – sałatki warzywne i owocowe oraz kanapki;
- wycieczka ośmiu klas 1-3 do Krynicy pod hasłem „Jeżdżę na łyżwach z Wiki oraz piję dla zdrowia wody mineralne” (prezentacja Hali Lodowej jako miejsca do całorocznych treningów jazdy na łyżwach; prezentacja umiejętności jazdy figurowej w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy podczas rewii na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”; smakowanie dla zdrowia serwowanych wód mineralnych; spacer szlakiem turystycznym na Górze Parkowej jako forma aktywnego wypoczynku);
zajęcia warsztatowe z udziałem higienistki szkolnej podsumowujące i sprawdzające zdobytą wiedzę na temat zdrowia – podczas, których dzieci aktywnie rozwiązywały zagadki, krzyżówki oraz z zaangażowaniem odgrywały krótkie scenki dramowe dotyczące sposobów zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie w ich towarzystwie palą papierosy.
Finałem ww. działań był udział uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami we wspólnej sportowej rywalizacji podczas „Pikniku rodzinnego”.Koordynator programu: M. Garncarz
35
Świadoma segregacja śmieci!
- 10.06.2019
W naszej szkole w maju przeprowadzono konkursy plastyczne z zakresu wiedzy o segregacji odpadów i ich ponownego przetwarzania. Celem konkursu było wykształcenie u dzieci i młodzieży prawidłowych zachowań i nawyków dotyczących segregacji odpadów.
Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni książkami, grami edukacyjnymi i malowankami o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.
Przeprowadzono też lekcje wychowawcze na temat oszczędności zasobów naturalnych i zagrożeń dla środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki segregacji odpadów oraz problemu zagospodarowania rosnącej ilości śmieci produkowanych przez człowieka. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informujące o sposobie segregacji śmieci. Nagrody i materiały promocyjne ufundował Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Limanowej.Wyniki konkursu plastycznego:
I miejsce Kamila Młynarczyk
II miejsce Artur Biernat
III miejsce Agnieszka Michalik
IV miejsce Aneta Dąbrowska
V miejsce Dawid WąsowiczWyróżnienia: Anna Puch, Dominika Golińska, Wiktoria Kurek, Oliwia Grochot, Weronika Pażucha
8
Grand Prix ogólnopolskiego festiwalu Cudnolandia i nagroda Burmistrza Miasta Limanowa dla Katarzyny Sułkowskiej
- 06.06.2019
Kasia Sułkowska, uczennica klasy IVd, wzięła niedawno udział w pierwszej edycji Konkursu Młodych Solistów Festiwalu Dobrej Energii „CUDNOLANDIA”, który odbył się w Centrum Kultury we Włocławku. Spośród stu wykonawców do przesłuchań zakwalifikowano trzydzieści trzy osoby. Jury wyłoniło siedemnastu finalistów, którzy wzięli udział w koncercie laureatów. Walory głosowe, muzykalność oraz indywidualność artystyczna Katarzyny Sułkowskiej, w autorskim wykonaniu piosenki ,,Muchomorek”, podbiły serca publiczności oraz jury, które zdecydowało przyznać jej nagrodę Grand Prix festiwalu, który miał zasięg ogólnopolski!
Kasia śpiewa już od kilku lat. Jest to dla niej przyjemność, pasja, ale też praca. Swój talent rozwija pod opieką pani Ewy Novel, uczestniczy również w zajęciach szkółki TGD w Krakowie. Śpiew Kasi można było usłyszeć na kilku koncertach, m.in. w Filharmonii Krakowskiej, oraz licznych konkursach. Wcześniejsze sukcesy jedenastoletniej uczennicy naszej szkoły, to m. in.: pierwsze miejsce w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, Dziecięca Triada Artystyczna 2018, drugie miejsce w XXII Powiatowym Dziecięcym Festiwalu Kolędowym „Kolędować każdy może” 2019 w Szczawie, pierwsze miejsce w II festiwalu kolęd „Maleńkiemu Jezusowi” w Pasierbcu oraz pierwsze miejsce w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, Dziecięca Triada Artystyczna 2019.
24 maja 2019 r. na sesji Rady Miasta Limanowa Kasia odebrała nagrodę Burmistrz Miasta Limanowa za działalność artystyczną i promocję miasta na festiwalach muzycznych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.
Obecnie Kasia przygotowuje się do konkursu wokalnego programu 1 Polskiego Radia.https://www.youtube.com/watch?v=WNPdNNG2sas&feature=youtu.be
Piknik Integracyjny
- 06.06.2019
Pogoda sprzyja zabawie na świeżym powietrzu. Korzystając z przyjaznej aury 5 czerwca dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wzięły udział w pikniku. Okazją do jego zorganizowania był nadciągający wielkimi krokami koniec roku szkolnego oraz zakończenie edukacji w naszej szkole przez ucznia Tomasza Gąsiora. Na wybiegu szkolnym dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami bawiły się wyśmienicie. Dopisały nie tylko dobre humory, ale i wolontariusze- uczniowie z klasy
7 d, którzy doskonale sprawdzili się w swojej roli. Na pikniku nie zabrakło też honorowych gości, Pana Dyrektora i Pani Dyrektor oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy przekazali na rzecz Tomasza fundusze zebrane w czasie dwudniowego kiermaszu ciast.
Piknik zakończyliśmy grilowaniem, dzięki wsparciu Rady Rodziców.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę ido zobaczenia za rok!Nauczyciele kształcenia specjalnego.
12
Program Profilaktyczny Debata
- 04.06.2019
W dniu 21 maja 2019 r. zrealizowano w klasach szóstych program profilaktyki uniwersalnej DEBATA. Program jest zalecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i posiada pozytywną opinię ORE. Zajęcia były prowadzone przez pana Grzegorza Tokarczyka certyfikowanego trenera programu Debata, a finansowane przez Urząd Miasta.
Program Profilaktyczny Debata jest programem mającym na celu promowanie postaw trzeźwościowych, kształtowanie prawidłowych przekonań dotyczących środków psychoaktywnych, uświadomienie konsekwencji wynikających z ich używania oraz kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia. W trakcie zajęć wykorzystane zostały metody: krótkiego wykładu, burza mózgów, ankieta, drama, dyskusja, autorefleksja.
Po trzygodzinnych zajęciach młodzież wypełniła ankietę ewaluacyjną. Przebieg zajęć i wyniki tej ankiety zostały podane przez prowadzącego w „Sprawozdaniu merytorycznym z realizacji Programu Profilaktycznego Debata”, które w dwóch egzemplarzach zostały przekazane do szkoły. Pan Grzegorz. Tokarczyk bardzo pozytywnie ocenił zaangażowanie i ciekawe pomysły młodzieży i liczy na to, że realizacja programu przyniesie pozytywne efekty.
PIKNIK, czyli Razem Radośnie Rodzinnie
- 29.05.2019
W sobotnie słoneczne przedpołudnie 18 maja już po raz trzeci bawiliśmy się wspólnie podczas festynu, na który zaprosili swoich rodziców uczniowie klas 0 - 3 wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły.
Spotkanie było okazją do podziękowania rodzicom za ich miłość i troskę w związku ze zbliżającym się Dniem Mamy i Taty. Tym razem motywem przewodnim pikniku był REGIONALIZM.
Przed godziną 9.00 zgromadziliśmy się przy budynku szkoły. Stąd w kolorowym pochodzie, w rytm piosenki „Familijny blues” i przy dźwiękach kapeli „Limanowianie” wyruszyliśmy do parku miejskiego. Tu przywitał nas pan burmistrz, pan wójt, a pan dyrektor dokonał oficjalnego otwarcia pikniku.
Na scenie muszli koncertowej rozpoczęła się prezentacja strojów i tradycji naszego regionu. Poznaliśmy wiele zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia oraz z powitaniem wiosny i dożynkami. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy barwnego opisu regionalnego stroju limanowskiego. Na zakończenie tej części, ze specjalną dedykacją dla rodziców, wystąpił zespół „Limanowianie”.
Po powrocie na boisku szkolnym czekały kolejne atrakcje. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich można było popróbować różnych smakołyków i podziwiać artystyczne wyroby lub kupić kwiatek na kiermaszu kwiatów doniczkowych. Swój warsztat pracy prezentował limanowski artysta pan Aleksander Majerski. Długie kolejki ustawiały się także przy stoiskach malowania twarzy i skręcania balonów. Dzieci wraz z rodzicami zdobywały sprawności na dziewięciu stanowiskach zręcznościowych. Za zaliczenie zadań każda klasa otrzymała wspaniałe nagrody.
Dodatkową niespodzianką był pokaz lotniczy Aeroklubu Łososina Dolna i zrzucane z samolotu cukierki.
Wszyscy spragnieni smakowali lody i pili napoje ufundowane przez sponsorskie firmy.
Gorąco dziękujemy wszystkim sponsorom:
• Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda
• Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut
• MWS Sp.z o.o. S.K.A - Tymbark
• Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów – Firma KORAL
• Firma Handlowo-Usługowa MITEX – pani Dorota Michura
• Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Limanowa
• Państwo Barbara i Krzysztof Oleksowie
• Rada Rodziców ZSS nr 3 w Limanowej
Dziękujemy również wszystkim, którzy uatrakcyjnili nasze święto:
• Zespół Regionalny Pieśni i Tańca „Limanowianie”
• Limanowski Dom Kultury – dyr. Magdalena Szczygieł-Smaga
• pan Aleksander Majerski
• Aeroklub w Łososinie Dolnej – pan Roman Filipek
• Koło Gospodyń Wiejskich z Lipowego
• Koło Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej
Nie możemy zapomnieć o wielu wolontariuszach z klas starszych i panach policjantach z Komendy Powiatowej Policji, którzy jak zawsze dbali o nasze bezpieczeństwo.
Dopisała pogoda, dopisywały humory. Zabawa się udała!27
Drodzy Rodzice!
- 29.05.2019
Żyjemy w czasach, w których każdego dnia mamy do czynienia z różnego rodzaju zagrożeniami. Na co dzień jesteśmy świadkami coraz bardziej niepokojących doniesień medialnych, w których główną rolę odgrywają dzieci i młodzież, będąc sprawcami, ofiarami lub świadkami nadużyć, przestępstw, zachowań niezgodnych z obowiązującymi normami, zasadami, wartościami…
Dochodzi do nich często w miejscach – wydawałoby się bezpiecznych – w szkołach, placówkach oświatowych, w bliskim sąsiedztwie, w pobliżu miejsca zamieszkania.
Nałożony na system edukacyjno- wychowawczy obowiązek zapewnienia bezpiecznych warunków pracy i nauki jest jednym z najtrudniejszych do wypełnienia. Wymaga nie tylko stworzenia należytych, zgodnych z przepisami warunków, lecz również takiej organizacji, która zminimalizuje ryzyko zagrożeń. Negatywne zjawiska coraz częściej ujawniające się w świecie, związane są z brutalizacją obyczajów, z barkiem systemu wartości, nieposzanowaniem godności i praw drugiego człowieka. Wymuszają podjęcie zdecydowanych i konsekwentnych działań zapobiegawczych, we współpracy z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami uczniów.
Staramy się zapewnić naszym podopiecznym najlepsze warunki nauki i bezpieczeństwo, ale sami, bez Państwa pomocy niewiele zdziałamy. Dlatego prosimy o wsparcie naszych działań. Razem możemy więcej.
W zakładce „Więcej” - „Dla Rodziców” umieściliśmy dla Państwa Procedury i działania w kierunku zapobiegania niedostosowaniu społecznemu, przestępczości i agresji wśród dzieci i młodzieży, jak również przydatne linki oraz ważne numery telefonów.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie