• Spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej

• 24.11.2018
        • Na początku każdego roku szkolnego dzieci oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku 17.09.2018r. zaprosiliśmy Policjantów z Komendy Powiatowej, którzy spotkali się z uczniami tych klas. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom film edukacyjny o bezpieczeństwie na drodze a potem rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta. W szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły, prawidłowego zachowania się podczas jazdy rowerem, o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzęciem (psem), oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Pan Policjant podkreślił  również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić, oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały  pytania. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek w postaci odblasku.

• Ślubowanie klas pierwszych w roku szkolnym 2018/2019

• 24.11.2018
        • W dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pan dyrektor W. Wójtowicz i pani dyrektor T. Dudek dokonali pasowania dzieci na uczniów naszej szkoły w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, wychowawców i rodziców.

Ta niezwykle ważna dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców uroczystość miała szczególną wymowę i znaczenie. Przypadła bowiem w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę – Polskę. Nie każdy ma szczęście przeżywać swoje ważne, życiowe chwile w tak historycznym czasie. Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz matematyczne kuferki ufundowane przez ich rodziców.

Pierwszakom życzymy  dużo radości z codziennej podróży w ciekawy świat nauki, wielu przyjaciół i radosnych przeżyć. Rodzicom spełnienia przez szkołę oczekiwań, dobrej współpracy z nauczycielami i powodów do dumy ze swoich dzieci. Nauczycielom zadowolenia z pracy i wychowanków.

• Żegnajcie wakacje!

• 24.11.2018
        • Wszystko co dobre się kończy... pora wracać do szkoły, do szkolnej rzeczywistości i obowiązków.

Uczniowie Trójki, podobnie jak wszyscy w Polsce, trzeciego września  rozpoczęli nowy rok szkolny.  Cała społeczność szkolna  zgromadziła się na hali, gdzie uczestniczyła w akademii, o  którą zadbały klasy siódme wraz z wychowawcami. Dyrektor Wiesław Wójtowicz serdecznie  powitał wszystkich zgromadzonych, życzył wielu sukcesów i uroczyście inaugurował rok szkolny przecinając symboliczną wstęgę.  Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji, a pierwszoklasistom, rozpoczynającym nauczanie, by zdobywanie wiedzy było  wielką przygodą.  Zatem od jutra do pracy!