18 i 19 października uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczki. Celem wypraw był XIV-wieczny Zamek Lubomirskich w Wiśniczu. Dzieci zwiedzały go wraz z przewodnikiem, który w interesujący sposób zapoznał ich z jego historią. Następnie przenieśli się w czasie, odwiedzając średniowieczny Bastion VR, gdzie wirtuana rzeczywistość pozwala na swobodny lot przez wiśnicki zamek. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach Zamkowa Akademia Alchemia podczas, których samodzielnie przeprowadzały eksperymenty. Na zakończenie dnia wycieczkowicze odbyli spacer po rezerwacie Kamienie Brodzińskiego.
Zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej
- 21.10.2021
W ramach działań profilaktycznych dla uczniów z klas 1a,1b i 1c odbyły się zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej, które przeprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Danuta Kita. Dzieci dowiedziały się jak ogromny wpływ na stan uzębienia ma racjonalne odżywianie i odpowiednia higiena. Na modelu szczęki pani pielęgniarka zademonstrowała w jaki sposób należy prawidłowo myć zęby. Zwróciła uwagę uczniów na różnorodność past do zębów i najważniejszy składnik, jakim jest fluor. Zachęcała do systematycznej kontroli stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym. Wiele radości sprawiło dzieciom wykonanie własnego modelu szczęki. Uczniowie otrzymali również kalendarzyki, w których będą zaznaczać codzienne mycie zębów, co z pewnością przyczyni się do wyrabiania nawyku dbania o higienę jamy ustnej.
E. Ptaszek
3
Dzień Edukacji Narodowej
- 14.10.2021
Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje - przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.
Janusz Korczak
13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Do wspólnego świętowania przyłączyli się zaproszeni goście: pan burmistrz Władysław Bieda, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców.Akademię przygotowali piątoklasiści pod okiem pań: Joanny Knapik, Joanny Węglowskiej-Golonki oraz Kingi Jurowicz. Uczniowie, w programie artystycznym, przypomnieli, jak ważna jest rola nauczyciela w życiu dziecka. Ciepłymi słowami i piosenką podziękowali pedagogom za trud kształcenia i wychowania.
Miłym akcentem były nagrody wręczone nauczycielom przez pana burmistrza i dyrektora szkoły.
Wyróżnienie p. burmistrza Władysława Biedy otrzymali: p. dyr. Wiesław Wójtowicz, p. dyr. Teresa Dudek, p. Marta Kędroń, p. Beata Romaniuk, p. Katarzyna Stach, p. Dorota Mamak.
Natomiast nagrody p. dyrektora Wiesława Wójtowicza odebrali następujący nauczyciele i pracownicy szkoły: p. Magdalena Biedroń-Wojs, p. Maria Danel, p. Joanna Frys, p. Mariola Garncarz, p. Angelika Jabrucka, p. Piotr Jabrucki, p. Piotr Kindlik, p. Joanna Knapik, p. Dorota Kozieł, p. Czesława Michalik, p. Beata Mruk, p. Katarzyna Ociepka, p. Justyna Oleksy, p. Agnieszka Olesiak, p. Regina Pajor, p. Ewa Smoleń, p. Justyna Tabor, p. Agnieszka Trynka, p. Barbara Twaróg, p. Łukasz Twaróg, p. Jolanta Wąsowicz, p. Witold Zimowski (nie wszystkich udało się sfotgrafować).Gratulujemy !
38
Kredkobranie - akcja charytatywna
- 12.10.2021
We wrześniu nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną „Kredkobranie” zorganizowaną przez Fundację Ignatianum. Inicjatywa polegała na zbiórce przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych. Zebrane pomoce dotarły już do siedziby Fundacji w Krakowie.
Celem „Kredkobrania” jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież. Celem akcji w naszej szkole było przede wszystkim propagowanie idei wolontariatu i pokazanie, że potrafimy pomagać sobie nawzajem mimo dzielącej nas granicy.
Akcja ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pokazujemy, że dbamy o naszych Przyjaciół, Ambasadorów polskości na Kresach, przyszłych kustoszy polskich miejsc pamięci za wschodnią granicą – podkreśla Tomasz Konturek, pomysłodawca i koordynator akcji.
Dziękujemy wszystkim hojnym darczyńcom z naszej szkoły za ofiarowane dary, za miły odzew i przychylne nastawienie, za okazane serce i zaangażowanie. Do usłyszenia w następnej edycji.
Szkolny koordynator akcji: Mruk Beata
Wycieczka klasy 3c do „Sądeckiego Bartnika”
- 07.10.2021
- 4
W połowie września byliśmy w Stróży koło Grybowa. Znajduje się tam gospodarstwo, w którym pozyskuje się produkty pszczele. Usytuowane jest ono na terenach ekologicznych, daleko od miejskiego zgiełku.
Uczniowie mieli okazję zaznajomić się z historią tego miejsca, pod okiem pani przewodnik obejrzeć starodawne ule, spróbować różnych rodzajów miodu – wielokwiatowego, akacjowego i spadziowego. Dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji o tym jak żyją pszczoły, skąd bierze się miód, jak wygląda proces jego pozyskiwania.
Jednym z punktów wycieczki były warsztaty, podczas których zrobiliśmy świece z wosku pszczelego. Sprawiło nam to ogromną radość, tym większą, że świece zabraliśmy do domu.
Ciekawość rozbudziła nam także wizyta w gospodarstwie hodowlanym, gdzie z bliska obejrzeliśmy zwierzęta. Wiele dzieci przełamało strach przed dotykaniem zwierząt i odważyło się nakarmić kozy trzymając chleb na dłoni.
Na koniec z apetytem zjedliśmy kiełbaski pieczone na grillu, popijając pyszną herbatą z dodatkiem pozyskiwanego na miejscu miodu.
Z wycieczki przywieźliśmy uśmiechy, pamiątki samodzielnie wykonane z wosku pszczelego i te kupione w sklepiku oraz wiele zdjęć – częścią się z Państwem dzielimy.
Wychowawczyni klasy, Dorota Orszulak.
Spektakl „Legenda o Janosiku”
- 05.10.2021
24 września 2021 roku biblioteka szkolna zorganizowała wycieczkę dzieci ze świetlicy na przedstawienie teatralne pt.: „Legenda o Janosiku” do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Inscenizacja została zorganizowana w ramach projektu: „Literatura bez granic-transgraniczne związki literackie”. Na deskach teatralnych Limanowskiego Domu Kultury zaprezentowali się młodzi aktorzy z kółka teatralnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
Wycieczka klasy 3a
- 02.10.2021
Klasa 3a w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną pt "Poznaję okolice swojego miasta". We wtorek uczniowie z wychowawczynią Bożeną Zoń, wybrali się na pieszą wycieczkę na Miejską Górę. Dziwne, bo po zdobyciu szczytu, okazało się, że zdobyliśmy... Chłopską Górę! Przynajmniej taką nazwę zobaczyliśmy na tablicach informacyjnych. Jednak Krzyż Milenijny został zdobyty. Długo cieszyliśmy oczy pięknymi krajobrazami, poznaliśmy historię budowy krzyża, który jest widoczny z prawie każdego zakątka miasta i odpoczęliśmy na łonie natury.
Szkolna pielgrzymka
- 02.10.2021
W środę 22 września 2021 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej wraz z Dyrekcją i gronem pedagogicznym uczestniczyła w pielgrzymce w ramach Wielkiego Odpustu Maryjnego w Sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Hasłem tegorocznego odpustu były słowa: “Maryjo, Niewiasto Eucharystii, prowadź nas do Jezusa”
Tradycyjnie, my też poszliśmy do Matki Bożej z różnymi intencjami, które skrywamy w swoich sercach. Mszę św. w intencji naszej szkolnej wspólnoty sprawował ks. Jarosław Gomułaka, który w czasie homilii przypomniał zebranym historię Cudownej Piety. W tym roku obchodzimy 55 rocznicę Jej koronacji. Cudowna Figura Maki Boskiej Bolesnej była koronowana dwukrotnie. Pierwszy raz – 55 lat temu – przez ówczesnego metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę. W uroczystościach uczestniczył m.in. biskup tarnowski Jerzy Ablewicz. Kroniki podają, że 11 września 1966 roku do Limanowej przyjechało też około 100 tysięcy wiernych. Korona została jednak skradziona.W 1983 roku Jan Paweł II, który odwiedził Polskę jako papież, po raz kolejny koronował Cudowną Figurę.
Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
- 20.09.2021
Na początku roku szkolnego dzieci klas najmłodszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, zaprosiliśmy limanowskich policjantów, którzy spotkali się z uczniami klas pierwszych. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub zaatakuje pies. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i zadawały pytania naszym gościom. Miały też okazję zaprezentowania prawidłowego przechodzenia przez jezdnię przed budynkiem szkoły. Dużą atrakcją dla nich była możliwość obejrzenia wnętrza radiowozu, zaprezentowanie działania sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazdu uprzywilejowanego.
Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.2
Wycieczka klasy 3D
- 20.09.2021
14 września uczniowie klasy 3D czestniczyli w wycieczce do Skansenu „Jędrzejówka” w Laskowej. Dzieci brały udział w warsztacie edukacyjnym „Jak zrobić kromkę z masłem?”, wyrabiały masło, którym później smarowały upieczone podpłomyki. Dużą atrakcją okazało się dojenie krowy oraz wizyta u zwierząt gospodarskich, które zostały suto nakarmione przez trzecioklasistów. Podczas zwiedzania skansenu wysłuchaliśmy wielu interesujących informacji na temat życia naszych przodków oraz obowiązków dzieci na wsi. Wiele radości sprawiły zabawy zorganizowane przed wiejską chatą. Na końcu trasy czekały na nas smaczne kiełbaski pieczone na grillu. Wśród nas znalazły się osoby, które deklarowały, że chętnie przeniosłyby się do życia na wsi, towarzyszących mu codziennych obowiązków, smaków i zapachów. Życzymy wytrwałości w postanowieniach i realizacji planów w dorosłym życiu.
Wychowawca klasy 3d, Justyna Tabor
21
Program profilaktyczny "Debata"
- 17.09.2021
W naszej szkole 13 września odbyły się zajęcia programu profilaktycznego „Debata”. W spotkaniach brali udział uczniowie siódmych klas. Celem programu jest profilaktyka alkoholowa, zapobieganie spożywaniu alkoholu w okresie rozwoju organizmu, uprzedzanie o konsekwencjach takiego postępowania oraz informowanie o skutkach jego nadużywania. Promowana jest abstynencja.
Autorem programu jest procesor Krzysztof Wojcieszek, krajowy specjalista do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez państwa Urszulę i Grzegorza Tokarczyków z Gaudium Pracowni Profilaktyki. Realizacja programu jest zalecana przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i posiada pozytywną opinię Ośrodka Rozwoju Edukacji.
Młodzież klas siódmych chętnie brała udział w rozmowach dotyczących problemów alkoholowych. Nasi uczniowie wykazali się dużą dojrzałością, odpowiedzialnością i zdolnością przewidywania konsekwencji podejmowanych przez siebie działań. Mamy nadzieję, że wyposażeni w wiedzę dotyczącą szkód, jakie może wyrządzić alkohol, będą potrafili stanowczo i skutecznie odmówić jego spożycia.
Narodowy Spis Powszechny 2021
- 15.09.2021
W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia spisu przypominamy o wypełnieniu obowiązku spisowego. Informacje na temat spisu znajdują się na stronie internetowej: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – Strona informacyjna o Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Z informacjami odnośnie przetwarzania przez Urząd Statystyczny danych osobowych można znaleźć na stronie: Urząd Statystyczny w Krakowie / RODO / RODO - GUS.
Zakręcona Trójka
- 15.09.2021
Po przerwie, wracamy z akcją zbierania zakrętek.
Dzięki firmie N.O.W.I – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje przed szkołą zostało umieszczone specjalne serce na zakrętki.
W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. Państwa pomoc była dla nas kluczowa. Dziękujemy za okazaną życzliwość i życzymy wielu sukcesów.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Aby pomóc trzeba pamiętać, że każda zakrętka ma znaczenie. Zbierając pomagamy nie tylko potrzebującym ale również środowisku naturalnemu.
Pamiętajcie, że dobro zawsze powraca…
Wycieczka klasy 3A
- 10.09.2021
W dniu 8 września klasa 3a była na wycieczce z panem leśniczym. Uczniowie wraz z wychowawczynią Bożeną Zoń i nauczycielem wspierającym, panią Krystyną Włodarczyk oraz rodzicami poznali leśną ścieżkę przyrodniczą "Ostra". Pogoda nam dopisała. Pan leśniczy opowiadał o warstwach lasu, roślinach i zwierzętach chronionych w okolicach Limanowej, pokazywał jak prawidłowo zbierać grzyby, których było bardzo dużo. Na końcu pięknej trasy, po krótkim odpoczynku, dzieci wykonywały kompozycje plastyczne ze znalezionego w lesie materiału przyrodniczego. Wszystkim bardzo smakowały pieczone na grillu kiełbaski.
Wychowawca klasy 3a, Bożena Zoń7
Ślubowanie klas pierwszych
- 01.09.2021
1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/22. W tym dniu odbyła się także uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Do grona naszej społeczności uczniowskiej wstąpiły dzieci z trzech klas pierwszych.
Serdecznie witamy najmłodszych uczniów i życzymy wielu sukcesów, radości ze zdobywanej wiedzy oraz wspaniałych przyjaciół.
Wychowawczynie: Ewa Smoleń, Mariola Garncarz, Ewa Ptaszek11
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
- 30.08.2021
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla klas II-VIII odbędzie się 1 września 2021 roku /środa/ o godz. 8:15 w salach lekcyjnych.
Przydział sal: KILK
O godzinie 9:15 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej będzie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego.
Rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci oddziału przedszkolnego i I klas odbędzie się o godz. 10:30 w hali sportowej /wejście od parkingu/.
Bardzo prozę Rodziców i Opiekunów o przestrzeganie ograniczeń związanych z COVID-19 /zakrywanie nosa i ust i zachowanie dystansu/.
O godzinie 10:45 odbędzie się uroczyste ślubowanie dzieci przyjętych do I klasy.
Szczepienie uczniów w wieku 12-18 lat
- 30.08.2021
Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I
- 26.08.2021
Oto lista: KILK
Rodzice zakwalifikowanych kandydatów zobowiązani są potwierdzić w sekretariacie szkoły wolę przyjęcia dziecka do szkoły (w postaci pisemnego oświadczenia) w dniach od 27 do 30 sierpnia 2021 r.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie